Sayfa 423/1012 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523923 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 3,377 - 3,384 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Üstadlar bu krizden nasıl cıkılır? Teknik terimle değil de gercekler üzerinden konuşalım..

Benim görüşüm..Paranın gereksiz ellerden, katma değer yaratan ellere gecmesi ile düzelir..Bu da yüksek faiz, düşük kur (düşük enflasyon için şart) modeli ile gercekleşir. 6 ay daha böyle faizler giderse gereksizler firmalar topuk olur düşüncesindeyim. Bu tamamen siyasi bir karar, 2 yıldır öteliyorlar, ama sonuç buraya gidiyor. Başka çözüm göremiyorum.
    Büyük balık küçük balığı yesinmi diyorsun martin ?
    Tekelleşme olur sonra büyüklerin dediği olmazmı ondan sonra ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Büyük balık küçük balığı yesinmi diyorsun martin ?
    Tekelleşme olur sonra büyüklerin dediği olmazmı ondan sonra ?

Verimsiz sektörlerden (inşaat, tantuni, cigköfte etc..) verimli sektörlere (sanayi, havacılık, yazılım, sağlık turizmi etc..) geciş olmalı..Rekabet tabi olsun...

3.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Verimsiz sektörlerden (inşaat, tantuni, cigköfte etc..) verimli sektörlere (sanayi, havacılık, yazılım, sağlık turizmi etc..) geciş olmalı..Rekabet tabi olsun...
    Bu inşaat sektöründen neden bu kadar rahatsızlık duyuluyor anlamıyorum.
    İnşaat sektörü dünyada Çinden sonra ikinci olduğumuz konu .Apartman yapan yapan ile yurtdışında köprü ,yol ,avm yapan firmaları bir tutmamak lazım.

4.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    İnşaat sektörü dünyada Çinden sonra ikinci olduğumuz konu .Apartman yapan yapan ile yurtdışında köprü ,yol ,avm yapan firmaları bir tutmamak lazım.

Kesinlikle..Bizim kastımız basit inşaat işleri..Sanayicilerin cogu cok para var diye basit inşaat işlerine girdiler..Sermayeler çöp oldu..Altyapı olmazsa olmaz..Altyapı olmazsa, istediğin kadar eğitimli kitlen olsun bişey üretemezler...

Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    enpara 100bine kadar dolara aylık faizi %4 çıkarmış. eskiden %3tü. cepteteb de %4. dolar oranları eşitlendi.
    Hala enparanin mevduatini kullanmaniz sasirtici. Bu belirttiginiz oranlari ing gunlukte veriyor niye aylik baglayayim.

Enpara bitti dostum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
    Eger ucret zamlarini (asgari ucret, memur, emekli v.s) gecmis enflasyona gore yaparlarsa tekrar basa sarariz...
    Dolar alir basini gider..
    Eger hedeflenen enflasyona gore yaparlarsa, ki bu is secim oncesinde ne kadar muhtemel olur orada pek emin degilim, "duzelme" devam eder...
    Bu nedenle bu artis oranini dikkatle izleyelim derim...
    Dun pazarlikla 10K dolara HSBC'den o/n 3.5% aldim.
    Bu faizi dunyanin hic bir yerinde bulamazsiniz.
    Hem dolar olarak kur riski almayacaksiniz, hem paraniz her dakika emrinize amade olacak, hem adamlarin bir yil vadelide bile vermedigi bir dolar faizini alacaksiniz.
    Tadini cikarin derim.
    Bu hafta 60 dolar sattim arabanin muayenesini yaptirdim.
    Dolar kazanan icin bu ulke sudan ucuz.
    Ama henuz o duruma gelemedim.
    TL bir iluzyondur.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Eger ucret zamlarini (asgari ucret, memur, emekli v.s) gecmis enflasyona gore yaparlarsa tekrar basa sarariz...
    Dolar alir basini gider..
    Eger hedeflenen enflasyona gore yaparlarsa, ki bu is secim oncesinde ne kadar muhtemel olur orada pek emin degilim, "duzelme" devam eder...
    Bu nedenle bu artis oranini dikkatle izleyelim derim...
    Memur maaş artış oranı belli 2019 için: %7 gibi bir şey (ocakta yüzde 4, temmuzda da 3 gibi bir şey), enflasyon bunu aşarsa fark geriye dönük olarak veriliyor. Bu %7 oranı 2017'de belirlenmişti, hedeflenen enflasyona göre...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
     Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku

Cunku kaynaklar kit ve betonun katma degeri dusuk.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 423/1012 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523923 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •