Sayfa 424/1012 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474524924 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 3,385 - 3,392 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Bu inşaat sektöründen neden bu kadar rahatsızlık duyuluyor anlamıyorum.
    İnşaat sektörü dünyada Çinden sonra ikinci olduğumuz konu .Apartman yapan yapan ile yurtdışında köprü ,yol ,avm yapan firmaları bir tutmamak lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Çoklukta 2. olabiliriz ancak kalitede 3. dünya ülkesiyiz, imalatta işçilerimiz yetersizdir, ustalarımız yetersizdir, her zaman kolayına kaçarlar kötü işçilik çıkarırlar, çünkü yaptırım yok, eğitimleri yok, karadüzen hakim paramı alayım gideyim derdindeler.

O su tesisatlarından tutun, fayans kaplamasına kadar işten anladığını iddia eden, ancak anlamayan kişilerce binlerce hata ile yapılır.

Bunun sonucunda banyoda su yer yer birikim yapar giderine ulaşamaz, fayanslar 3-5 sene sonra kabarır dökülür, duvar kağıtları kalkar, ses izolasyonu yapılacak yerlerde dikkatsiz işçiler tarafından oluşturulan köprüler sonucu ses izolasyonu düzgün olmaz(çünkü adam anlamıyor,mantığını bilmiyor, dikkatsiz ve umursamaz), elektrik işçilikleri hatalıdır sigortanız atıp durur, gider en kaliteli pvc pencereyi satın alırsnız işçi içine köpüğünü eksik sıkar, terazisine düzgün alamaz, ömür boyu soğuk geliyor oda ısınmıyor diye ağlarsınız ya da farketmezsiniz ama performansının %50 sini ancak gösterebiliyordur, paratoner ve elektrikte topraklamayı düzgün yapana rastlamadım.

Bir örnek: Almanyada bir fayans ustası olabilmeniz için 2 yıl eğitilirsiniz. Sertifikanızı alır yaparsınız. İşine özen göstermek zorundadır hatası kabul edilemez zira sertifikası iptal edilir.

Türkiye de inşaat kalitesi hababam usulü yapıldığı için düşüktür.

Ankarada 600-900bin TL aralığında satılması planlanan konutlarda durumun vehameti aşağıda, linkini vereceğim videoları atan inşaat mühendisi kendini paralasa dahi işçiler kalitesiz üretime devam ediyorlar:
    https://www.youtube.com/watch?v=ucyV6dL0O7Q
    https://www.youtube.com/watch?v=D_Dfq9Cl3_M

Adamın videolarını izleyin ustaların konularında çok yetersiz kaldıklarını rahatça gözlemleyebilirsiniz.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Spotaj konusu ne oldu arkadaşlar takip edemedim bilgilendirir misiniz
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

3.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    alıntı
    ''Helga, asgari ücretle geçen yıl 300 Kg et alıyordu;
    Bu yıl 330 Kg et alıyor.

Ayşe, asgari ücretle geçen yıl 42 kg et alıyordu;
    Bu yıl ise 28 Kg et alabiliyor.

Helga, Ayşe'yi çok kıskanıyor...''
    Helga Gut olacak mazallah
    Devlet halkına bizim ki gibi sahip çıkmalı, yazık helgalara hanslara

4.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Spotaj konusu ne oldu arkadaşlar takip edemedim bilgilendirir misiniz
    Eski oranlara geri dönüldü.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Helga Gut olacak mazallah
    Devlet halkına bizim ki gibi sahip çıkmalı, yazık helgalara hanslara
    Bizim beslenme tarzimiz daha iyi..
    Fazla et yemememiz lazim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    Üstat 100 dolarla bir ay geçinen var....Hep yazıyorum forumda,zenginliğin gözünü seveyim....Aktifte dolara gecelik 4 faiz var hem de dolar gönderip iş atm’den dolar çekip hergün dolar bozduruyor havasıyla belki mahallede saç traşı filan da bedavaya gelir....
    Merhaba,

bu işlemleri yaparken hiçbir masraf yok mu? Saygılarımla

7. inşaat vazgeçilmez. deniz kumuyla yapılmış ilk depremde kağıt gibi yıkılacak evlerimiz var. ancak bu rant olayı işi çok bozdu. acıbadem caddesini bilen bilir. fikirtepenin durumu ortada. aşırıya kaçmak, daha fazla daha fazla yapmak bizim karakterimiz değil aslında. korkunç bir rüşvet sarmalı var. bu oldukça ne denetim olur ne bir kontrol.

yazılanlara bakıldığında enflasyona karşı ciddi bir güven sorunu var. şayet bu bir şekilde piyasalar tarafından da fiyatlanırsa bu sefer gerçekten önünü alamazlar. yunanistan yıllarca ekonominin temel rakamlarını manipüle etti, bir nesili heba etti, korkunç bir borç sarmalındalar, onların birliği var yine de.

bizim ise hiçbir finansörümüz yok, IMF hariç. Onda da abd fişi çekerse bitkisel hayata bile girebiliriz.

umarım yanılırız ve beklediğimiz kötü senaryo gerçekleşmez.

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by marfatih Yazıyı Oku
    Merhaba,

bu işlemleri yaparken hiçbir masraf yok mu? Saygılarımla
    Yurtiçi gönderimlerde masraf yok...

Sayfa 424/1012 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474524924 ... SonSon

Yer İmleri