Sayfa 484/1012 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    300 baz puan sence cokmu yuksek olur ?

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    300 uygundur cunku kaldirilan stopaj indirimi ortalama 300 e denk geliyordu ))

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    oooof ne tereyag yenir burada

Syg,
    Sayın dudu, aklıma izlanda geldi birde, tabi ülkeden dolayı epey maliyetli kısmı var

blue lagun

www.bluelagoon.com

Alıntı Originally Posted by Locator Yazıyı Oku
    Faiz artırır TCMB diyorsun yani. Son günlerde duyduğum en aykırı beklenti. Mümkün değil, hatta düşürülme olasılığı artırılmasına göre daha yüksek. Kişisel görüşüm sabit kalacağı yönünde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    625 baz artis yapildigi ay tum ekonomistler kesin faiz dususu olacak diyordu. Ekonomi piyasasi hep ters kose seviyor. Ins arttirilirda stopaj kaybimizi karsilariz🎃

4.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ben 13 unde faiz arttirilacagi kanaatindeyim
    Bunu daha once de dile getirmistim buradaki herkes karsi cikti ama beklentim bu yonde

Cunku dolar cok kirilgan. Faizleri serbest tutmasi dolari frenlemez diye dusunuyorum. Sabit kaldi aciklamasi bence dolari 5.6 seviyesine tasir.ytd
    bu öngörün gerçekleşirse forumun yeni efsanesi olursun

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Para birimlerine verilen faizleri o para birimlerinin sahibi olan merkez bankaları belirler.

Dolar için FED
    Euro için ECB
    TL için TCMB

Bu kurumlar kendi kontrollerinde olan para birimleri için hangi faiz politikasını uygun görüyorlarsa piyasa da ona yakınsar.
    Tesekkurler bilgi icin

6. 15 inden başlayarak 25 ine kadar bilanço düzeltme hareketinde min. 200 puan bankaların bonkör olmasını bekliyorum.
    O dönemde bir de dolar 5,50 lere doğru kafasını kaldırırsa bu fark 400-500 puana da çıkabilir.
    Tabii bir de marta çok yaklaşılmış olduğundan yabancının pozisyon alması da doları ve faize etki yapabilir.
    Ki baz etkisinden dolayı enf.da 1. çeyrek pek iç açıcı olmayacak.
    Benim tercihim, vadeyi bu bilanço dönemine denk gelecek şekilde ayarladığımızdan doların min. seviyesinde olması.
    Zira yüzde 50 lik bir pozisyon açmak istiyorum seçim geçene kadar.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Bankalarin � ya verdikleri oran $ a gore neden biraz daha az. Ikiside ayni anda ayni oranda düsüp yukseliyor. Parite uzun zamandir 1.10 - 1.15 arasi yanilmiyorsam.
    Rxpu guzel aciklamis. Ecb halen negatif faiz uyguladigi icin euro da faiz oranlari dusuktur. Burada mesela 3 yillik vadeli de yuzde 1.5 faiz veriyorlar.

Bir de bazilari dolar artiyor ama euro ve diger paralar niye artiyor diyor. Bunun nedeni de pariteler. Euronun degerini belirleyen sey eurusd paritesidir. Kimse euro almasa da eurtry yukselebilir satmasa da eurtry dusebilir.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bahçeliye bu kadar muhtaç olan hökümet bu ekonomik kriz altında girilen seçime ait anket sonuçlarının içi açıcı olmadığını görüyor olmalı.
    Dışta pek umut kalmayınca geziyi tozlu raflardan indiriyorlar.

Elini fazla belli ediyor bana göre.

Muhalefet hayati bir hata yapmazsa hükemetin işi bu kez zor gibi.

Seçim sonuçları bu minvalde çıkarsa dolar başını tekrar kaldırabilir.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 484/1012 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •