Sayfa 53/1012 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    akşam saatlerine yakın bagladım. 27 isbank

@shorts hocamız haklıymış..istedin mi veriyorlar...isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara
    tutar nedir? hangi şube

kasko yapmak isteyen dolarını bozdursun uzun vadeli mevduat yapsın devrinemi geldik acaba.hsbc % 29 faiz 97 gün keyfini yaşıyorum şu an.vade sonunda % 20 fazla dolar alacağımı düşünüyorum.

3. Noluyoruz 27 ler 29 lar havada ucuşuyor. şakamı bu.

4.  Alıntı Originally Posted by tades Yazıyı Oku
    kasko yapmak isteyen dolarını bozdursun uzun vadeli mevduat yapsın devrinemi geldik acaba.hsbc % 29 faiz 97 gün keyfini yaşıyorum şu an.
    %29 bizler rüyamızda görürüz, 3-5 güne daha da düşürürler faizi

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    teşekkürler hocam. benimki bakkal hüsmen aga hesabı oldu biraz. dediğiniz yolla bir daha hesaplayıp paylaşacağım. syg.
    Kendinize haksızlık etmeyin. Aynı yöntemi rahmetli Güngör Uras da (Dünya Gazetesi'ndeki) bir köşe yazısında hazine bonosu getirisini hesaplarken kullanmıştı. Ertesi gün gelen bir okur mektubuna atıfta bulunarak düzeltme yapmıştı. Yani anlı şanlı profumuzun bile dikkatinden kaçabilecek bir durum. Syg.

Not: Reel getirinin eksi olduğu durumlarda formülümüzün şaşırdığını görüyorum. Negatif faizler süreklilik arzederse diğer matematiği kuvvetli arkadaşlarla birlikte bu durumun üzerine gidebiliriz. Şimdilik bu kadar kusur kadı kızında da olur deyip geçelim. Hassasiyetiniz için ayrıca teşekkürler..
    Son düzenleme : ekfuture; 05-11-2018 saat: 23:54.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

6. sn ekfuture'un uyarısıyla düzeltilmiş hali..

öyle ya da böyle, bırakın avantajlı tl faizini, stopaj indirimine rağmen negatif reel faiz alıyoruz şu anda..

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    akşam saatlerine yakın bagladım. 27 isbank

@shorts hocamız haklıymış..istedin mi veriyorlar...isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara
    Ya hadi be kardeşim 1.5m+ alamıyorum o oranları nasıl rakamlar bu konuştuklarınız

8.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Kendinize haksızlık etmeyin. Aynı yöntemi rahmetli Güngör Uras da (Dünya Gazetesi'ndeki) bir köşe yazısında hazine bonosu getirisini hesaplarken kullanmıştı. Ertesi gün gelen bir okur mektubuna atıfta bulunarak düzeltme yapmıştı. Yani anlı şanlı profumuzun bile dikkatinden kaçabilecek bir durum. Syg.
    evet burada paylaşılmıştı o. ben de siz uyarınca hatırladım.

Sayfa 53/1012 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •