Sayfa 568/1012 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 4,537 - 4,544 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by KARA BORA Yazıyı Oku
    Bahsettiğiniz bu husus zaten hep vardı! yani yeni bir lütuf değil; sadece çektiğiniz tutarın kazanılmış faizini alamıyorsunuz, bir başka deyişle: çektiğiniz tutarın kazanılmış faizini feragat etmiş oluyorsunuz. Kalan tutarın faizi vade sonuna kadar işlemeye devam ediyor...
    abi bir vadeli hesaptaan ne kadar istedigimizi ceke biliyormuyuz? ben ziraat de hesabim var. mesela bir azin cikara bilirimmi vadeden? ama hatirliyorum hesabi kapatmam gerek.

2.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Bu asgari ucret 2800 olmasin ne zaman soyleyipler? kesinmi bu? ne zaman uygulanacaktir?
    Bu iş müəyyən deyil, yalnız bir sola meylli peşə ağıcı təklifi
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

E turuncunun hoş geldin süresi yazın bitmişti.simdi girdim hoşgeldin suresini uzatmk için teklif sunuyor parayi 6 aylık bagladim şimdi uzatsan hiçbir işime yaramıyor yaza görüşelim dedim.

4.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Bakin Ispanyaya.

Adamlar asgari ucreti yuzde 22 artirdilar. Oysa ki Avrupa da enflasyon yok.

Ancak yapilmasi gerekiyordu. Cunku enflasyon olmasa da giderler artiyor talep bazli.

Bizde yuzde 20 zam verse reel olarak herhangi bir zam almis olmayacaklar

Ki Asgari ucretlinin enflasyonu yuzde 30 dan asagi degil

Devlet aslinda yuzde 20 -25 zam yaparak, zam yapmis olmuyor, sadece enflasyona karsi korumus oluyor.
    Avrupa'dan ornek vermissiniz ama bizle soyle bir farklari var; orada insanlar saglikli düşünebiliyor.

Saglikli düşünebilen insanlari yönetmekle saglikli düşünemeyen insanlari yönetmek muazzam derecede farklidir.

İlk durumda enflasyonist olmayan bir ekonomide %20 zam yapmaniz gerekebilirken ikinci durumda trilyonluk sarayinizdan fakir insanlara sabrettikleri taktirde refaha ulaşacaklarini söyleyebilirsiniz. Ve kimse çikip "bizi bu duruma sokan senin basiretsiz politika yönetimin, neden cezasini millet cekiyor" diyemez. Çünkü nutku tutulmuştur. Binyıllar sürecek bir akıl tutulmasinin henüz başındadir. Bu öyle bir akil tutulmasidir ki olan bitene bakip anlam vermeye calisirsiniz, veremezsiniz. Sizinle ayni biyolojik türe ait canlilarin nasil olup da bu kadar yanlış düşünebildiklerine agziniz acik hayret edersiniz. Saçınızı başınızı yolarsiniz.

Sonra bir seçim daha olur ve hepsi biter.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Avrupa'dan ornek vermissiniz ama bizle soyle bir farklari var; orada insanlar saglikli düşünebiliyor.

Saglikli düşünebilen insanlari yönetmekle saglikli düşünemeyen insanlari yönetmek muazzam derecede farklidir.

İlk durumda enflasyonist olmayan bir ekonomide %20 zam yapmaniz gerekebilirken ikinci durumda trilyonluk sarayinizdan fakir insanlara sabrettikleri taktirde refaha ulaşacaklarini söyleyebilirsiniz. Ve kimse çikip "bizi bu duruma sokan senin basiretsiz politika yönetimin, neden cezasini millet cekiyor" diyemez. Çünkü nutku tutulmuştur. Binyıllar sürecek bir akıl tutulmasinin henüz başındadir. Bu öyle bir akil tutulmasidir ki olan bitene bakip anlam vermeye calisirsiniz, veremezsiniz. Sizinle ayni biyolojik türe ait canlilarin nasil olup da bu kadar yanlış düşünebildiklerine agziniz acik hayret edersiniz. Saçınızı başınızı yolarsiniz.

Sonra bir seçim daha olur ve hepsi biter.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Haklisiniz. Daha baska ne denilebilir ki.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Evden çıkmaya korkuyorum aq..
    Bugün Lütfü Kırdar Kongre Merkezinin önünde az daha ayağımı kırıyordum (eski spor serginin seyirci girişi yapılan tarafındaki meydanlık bölge) zemine yerleştirilmiş yaklaşık 60x60 cm boyutlarındaki yer karolarından ikisi basmamla yerinden oynadı içeri göçtü....İstanbullu olmanın avantajıyla her an atik ve tetik durumda olduğumdan kendimi kurtardım...
    Zavalı bir turist veya uyanık olmayan bir talihsiz ayağını da kırar kafasını da orada....
    Spor sergi'nin intikamı mı yoksa müteahhit denilen itlerin vurdumduymazlığı mı....
    Belki de ikisi birdendir....kimbilir...!!!
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://www.cnnturk.com/turkiye/son-...dan-biri-koptu

Tesadufen yasiyoruz amk..
    Dun tren kazasi bugun baraj kazasi...
    Syg,
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

7.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Şekerbank'ın önünden geçerken kapıya asılı oranları gördüm.
    Gecelik
    TL %24
    USD %5
    Avro %2.5

gece gündüz hesabı mı? şeker oranlarında burganı bile geçmiş. mevduat sıkıntısı mı çekiyor acaba

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    bizde gerçek enflasyona göre faiz istiyoruz ama olmuyor kur şokundaki eriyen birikimimizi istiyoruz olmuyor stopaj indiriminin devamını istedik o bile olmadı
    Yani 1600 lira asgari ücretle çalışan da sizin çektiğiniz bu eziyetden payına düşeni almalı nasıl sizin birikiminiz enflasyon karşısında eriyor ve zarar görüyorsanız o da haddini bilip fazla zam istememeli diyorsunuz.Nedeni ise fazla zam alırsa fazla ekmek yer fazla su içer fazla makarna yer enflasyon azar değil mi.Doğru talep enflasyonu var.Halbuki siz faizden paranız çıkınca gidip arabanızı bir üst modelle değiştirmezsiniz talep enflasyonu olmaz.))))))))) Bırakın bu işleri arkadaşlar gariplerin 1600 lira maaşlarına alacakları zamla emeklinin üç gün kalmış ömründe yaşayacağı refahla enflasyon azacaksa da azsın.Ben kendi namıma kendi refahımdan kaybedeceğim kısma tamamen razıyım.Zaten o teoride yanlış.İşçiye verilen zamla enflasyon benim aklıma göre sağlıklı bir ekonomide artmaz.Ekonomi, sağlıksızsa herhalde bedel ödemesi gereken emekli ve işçi değil tüm toplum olmalı.En az bedeli de emekli ve işçi ödemeli.

Sayfa 568/1012 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •