Sayfa 569/1012 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619669 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 4,545 - 4,552 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Yani 1600 lira asgari ücretle çalışan da sizin çektiğiniz bu eziyetden payına düşeni almalı nasıl sizin birikiminiz enflasyon karşısında eriyor ve zarar görüyorsanız o da haddini bilip fazla zam istememeli diyorsunuz.Nedeni ise fazla zam alırsa fazla ekmek yer fazla su içer fazla makarna yer enflasyon azar değil mi.Doğru talep enflasyonu var.Halbuki siz faizden paranız çıkınca gidip arabanızı bir üst modelle değiştirmezsiniz talep enflasyonu olmaz.))))))))) Bırakın bu işleri arkadaşlar gariplerin 1600 lira maaşlarına alacakları zamla emeklinin üç gün kalmış ömründe yaşayacağı refahla enflasyon azacaksa da azsın.Ben kendi namıma kendi refahımdan kaybedeceğim kısma tamamen razıyım.Zaten o teoride yanlış.İşçiye verilen zamla enflasyon benim aklıma göre sağlıklı bir ekonomide artmaz.Ekonomi, sağlıksızsa herhalde bedel ödemesi gereken emekli ve işçi değil tüm toplum olmalı.En az bedeli de emekli ve işçi ödemeli.
    Emek = para, para = emek...Eğer arkadaşın parası eridiyse emeği erimiştir...Bunun cezasını herkes üstlenmeli..Emekli de, asgari ücretli de, iş adamı da herkes yüklencek bunu...

Birinin emeği erirken, diğerinin aynı kalamaz....Senin cok paran var (para=emek), sana cok yumruk sallıcaz denemez. Bu adil değil.

20 yıllık emeğimi erimiş adamın halinden 30 yıllık emeği erimiş insan anlar.

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Emek = para, para = emek...Eğer arkadaşın parası eridiyse emeği erimiştir...Bunun cezasını herkes üstlenmeli..Emekli de, asgari ücretli de, iş adamı da herkes yüklencek bunu...

Birinin emeği erirken, diğerinin aynı kalamaz....Senin cok paran var (para=emek), sana cok yumruk sallıcaz denemez. Bu adil değil.

E bir ay çalışıp 1600 lira alan adamın emeği emek değil mi.Onun emeği faizden nemalanan adamın emeğinden niye düşük olsun ki,sizin mantığı anlamadım.

Zaten merak etmeyin sermaye sahiplerine kimse yumruk falan atamaz.Tüm yumruklar cevap veremiyecek olanlara atılır.Zengin gereken yerde gereken cevabı vermeyi bilir.Dolara geçer altına geçer parasını yurt dışına kaçırır ,sermaye kendini korur merak etmeyin.

Hükümet eurobond çıkarıyor.Gavur alırsa vergi yok ,türk vatandaşı alırsa vergi var,e sermayenin bile rantında adalet yok,güçlü zayıfı orda bile eziyor))))))))))

10 numara bir yazı.

6.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    E bir ay çalışıp 1600 lira alan adamın emeği emek değil mi.Onun emeği faizden nemalanan adamın emeğinden niye düşük olsun ki,sizin mantığı anlamadım.
    Yeni dünya sisteminde emek artık para etmiyor. Yeni dünya sisteminde bilgi, tecrübe, yaratıcılık,özgün ürün=para

Çok ileri aşamalarda da insan emeğine o kadar gerek kalmayacak. Özellikle vasıfsız emeğe.

Asgari ücret konusundaki kısır tartışmaları da bu bağlamda değerlendirmek gerekli.

İnsanların rutin ve vasıfsız işler yaparak refah sağlayamayacaklarını bir an evvel anlamaları gerekiyor. Yoksa çok canları yanacak.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Yani 1600 lira asgari ücretle çalışan da sizin çektiğiniz bu eziyetden payına düşeni almalı nasıl sizin birikiminiz enflasyon karşısında eriyor ve zarar görüyorsanız o da haddini bilip fazla zam istememeli diyorsunuz.Nedeni ise fazla zam alırsa fazla ekmek yer fazla su içer fazla makarna yer enflasyon azar değil mi.Doğru talep enflasyonu var.Halbuki siz faizden paranız çıkınca gidip arabanızı bir üst modelle değiştirmezsiniz talep enflasyonu olmaz.))))))))) Bırakın bu işleri arkadaşlar gariplerin 1600 lira maaşlarına alacakları zamla emeklinin üç gün kalmış ömründe yaşayacağı refahla enflasyon azacaksa da azsın.Ben kendi namıma kendi refahımdan kaybedeceğim kısma tamamen razıyım.Zaten o teoride yanlış.İşçiye verilen zamla enflasyon benim aklıma göre sağlıklı bir ekonomide artmaz.Ekonomi, sağlıksızsa herhalde bedel ödemesi gereken emekli ve işçi değil tüm toplum olmalı.En az bedeli de emekli ve işçi ödemeli.
    Aynen...Yandaş müteahhitlere, işadamlarına ve Suriyelilere, Afganlara, saraylara, arabalara peşkeş çekileceğine ücretlilere versinler o paraların bir kısmını...Ben de razıyım...Hiç değilse memleketimin tüm insanı faydalanır...% 50-100 tüketim zammı kazığı yiyen...

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yeni dünya sisteminde emek artık para etmiyor. Yeni dünya sisteminde bilgi, tecrübe, yaratıcılık,özgün ürün=para

Çok ileri aşamalarda da insan emeğine o kadar gerek kalmayacak. Özellikle vasıfsız emeğe.

Asgari ücret konusundaki kısır tartışmaları da bu bağlamda değerlendirmek gerekli.

İnsanların rutin ve vasıfsız işler yaparak refah sağlayamayacaklarını bir an evvel anlamaları gerekiyor. Yoksa çok canları yanacak.
    Bu son cümleye çok katılıyorum...İnsanlar eğitim-öğretim yaşları sırasında ASGARİ kalmamalı ve özellikli bir insan olmaya çalışmalı artık...Yoksa ekmek yok...

Sayfa 569/1012 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •