Sayfa 148/201 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198 ... SonSon
Arama sonucu : 1603 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: DGGYO Doğuş GE Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1. Ferit Şahenk bazı varlıklarını satma kararı aldı

09 Mart 2018 - 14:22 www.borsagundem.com

Doğuş Holding'in bazı varlıkları satışa çıkarmayı hazırlandığı belirtildi
    Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk eğlence ve yeme içme sektörünün de dahil olduğu bazı varlıklarının satışı için yatırımcılarla görüşüyor. Konuya yakın kaynakların verdiği bilgiye göre Doğuş Grubu önümüzdeki bir ay içinde iki ya da üç varlık satışı açıklayabilir.

İki kaynak, söz konusu anlaşmaların Doğuş Restaurant Entertainment and Management’tın (D.ream) hisselerinin bir kısmının veya D.ream bünyesindeki bazı operasyonların satışını da içerdiğini söyledi. Aynı kaynaklar, bu adımla Şahenk’in hedefinin Doguş Holding A.Ş.’de portföy optimizasyonu ve borçların azaltılması olduğunu belirtti.

Financial Times’ın Çarşamba günü yayınladığı habere göre Singapur merkezli Temasek Holdings Pte Ltd. ve GIC Pte Ltd. ile Londra merkezli Metric Capital 1,5 milyar dolar olarak değerledikleri D.ream’de azınlık hissesi almakla ilgileniyor. Haberde şirketlerin 200 milyon dolarlık hisse alacağı da ifade edildi.

İki kaynağın Bloomberg’e verdiği bilgiye göre satışa konu varlıklar arasında İstinye Park da var. Doğuşâ€™un söz konusu alışveriş merkezinde payı yüzde 42 seviyesinde; kalan hisselerin sahibi ise Orjin Grubu. Kaynaklar olası bir satışın İstinye Park için yaklaşık 1 milyar dolarlık toplam değer üzerinden yapılabileceğini kaydetti.

Doğuş Holding konu hakkında yorum yapmadı.

18 Ocak tarihli Bloomberg haberinde Doğuş Holding’in, yiyecek-içecek işinin bir kısmını D.ream grubundan ayırıp halka arz etmek için hazırlık yaptığı belirtilmişti. Bu hafta Bloomberg’e konuşan bir kaynak, bu planın hala masada olduğunu söyledi. Söz konusu satışın Zuma ve Nusr-Et gibi restoranları kapsaması bekleniyor.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

2. patlamaya hazır bomba, heran patlayabilir, tabi yukarı doğru. ytd.

3. 23 undekı genel kuruldan cıkacaklar onemlı...y.t.d.

4.  Alıntı Originally Posted by evdo Yazıyı Oku
    23 undekı genel kuruldan cıkacaklar onemlı...y.t.d.
    Ne çıkmasını bekliyorsunuz?Genel kurullar gündem maddeleri bellidir...Ekstra bir şey çıkacağını sanmıyorum...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

5.  Alıntı Originally Posted by mtahir02727 Yazıyı Oku
    patlamaya hazır bomba, heran patlayabilir, tabi yukarı doğru. ytd.
    Patladı dostum milletin elinde ����������

6.  Alıntı Originally Posted by muratknd Yazıyı Oku
    Patladı dostum milletin elinde ����������
    aceleci olma dostum, az kaldı, ytd.
    not: son rötuşlar yapılıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by mtahir02727 Yazıyı Oku
    aceleci olma dostum, az kaldı, ytd.
    not: son rötuşlar yapılıyor.
    Yok be dostum 4 senedir ne rutuşu adamlar geleni düdükleyip gönderiyor

8.  Alıntı Originally Posted by muratknd Yazıyı Oku
    Yok be dostum 4 senedir ne rutuşu adamlar geleni düdükleyip gönderiyor
    sabret kardeşim birşey biliyorumki söylüyorum, tabii ne bildiğimi söyleyemem.ytd

Sayfa 148/201 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •