Sayfa 181/201 İlkİlk ... 81131171179180181182183191 ... SonSon
Arama sonucu : 1603 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: DGGYO Doğuş GE Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by rabıta Yazıyı Oku
    tüh be sabah erken verdik nasip işte... yapacak bişey yok. az sabretsek 10 kadememiz daha varmış. neyse salmasını bekleyecez mecburen..
    Salar bunlar tam hokkabaz direk tavan açması gereken haberde surunuyor...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

2. Grubun yapacağını açıkladığı varlık satışı bazı kanallarda ve gazetelerde 890 mily.usd bazılarında ise 925 mily.euro olarak yazıldı.Borsada işlem gören doas ve dggyo işlem fiyatlarından satıldığını düşünürsek yaklaşık 316 milyon euro ediyor.Bu fiyatlar elbette çok ucuz .Bu fiyatlardan satılacağını düşünmüyorum.Ancak Doas adeta holdıng, içindeki şirketler ayrştırılarak satılabilir.Ayrıca VW in DOAS ı 2013 yılında almak istediği yazılıyor.VW in yatırım için gelmesi durumunda enteresan durumlar ortaya çıkacaktır.DGGYO üzerinden Fiba grup ile yapılan 100 m,ilyon euro kredi anlaşmasını iyi okumak gerekir.Sanki şirket Fiba holdinge satılmış gibi duruyor.Yakında kokusu çıkar. Y.T.D
    Son düzenleme : Vesper; 28-08-2019 saat: 13:28.

3.  Alıntı Originally Posted by albea34 Yazıyı Oku
    Ferit ŞAHENK in garantideki hisselerini satması ile gelen para DGGYO ya çok olumlu yansır.
    O hisseler satılalı yıllar oldu.Nerede yaşıyorsun.

4. Ne yapti etti dunku kapanışın altinda kapattirdi yarin gene bol aksiyon olacak

5. Kağıt %97 toplu, satış haberleri de yakında düşer, bu fiyatlarda niye duruyor hala anlamış değilim...

6. Bugün itibariyle takas durumunu atabilecek var mı?

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ferit Şahenk, son 10 yılda yaptıkları 9 milyar dolarlık yatırımın 7.5 milyarını Türkiye’de gerçekleştirdiklerini söyledi.

Doğuş Grubu finansal durumunu güçlendirmeye devam ediyor. Grup, son yılların en büyük borç yapılandırmalarından birine imza attı. Galataport’un tanıtım toplantısında Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ferit Şahenk bu yıl bankalarla yapılan anlaşmada 2.3 milyar Euro tutarında olan borcu yıl sonu itibarıyla 2 milyar Euro’nun, önümüzdeki sene sonu ise 1.5 milyar Euro’nun altına indirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Posta Gazetesi'nde yer alan yer habere göre, borcu indirebilmek için çok detaylı ve titiz bir planlama ile yaklaşık 700-800 milyon Euro’luk satış yapmayı planladıklarını da söyleyen Şahenk şu ifadeleri kullandı: "Satılacak varlıkları Doğuşâ€™un ana sektörlerindeki gücünden taviz vermeden ve ana stratejilere odaklanarak belirliyoruz. Bunun bir kısmı da Doğuşâ€™un Hospitality işlerinin halka arzından olabilir. Bu yıl EBITDA ve nakit akışlarımızda önemli iyileşmeler gözlemledik. Bir yandan da çok kısa süre içinde grupta yıllık 75 milyon Euro’luk tasarruf sağladık."

CEO’LUK GÖREVİNİ DE ÜSTLENDİ
    Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ek olarak CEO’luk görevini de üstlendiğinin söylenmesi üzerine Ferit Şahenk şöyle konuştu:

"Grubumuzda tüm bu finansal yapılanmanın yanı sıra önemli bir kültürel ve organizasyonel değişim de gerçekleştirdik. Hiçbir şekilde ana sektör ve stratejilerimizden kopmadan önemli bir transformasyon (dönüşüm) yaşadık. Grup yönetiminde çalışan arkadaşlarımızda ortalama 20 yaş gençleşme yaşadık, ben de ikinci, üçüncü kademedeki arkadaşlarımla çok daha fazla çalışma fırsatı yakaladım. Yeni kültürün ve organizasyonun birebir içerinde olma kararlılığım var."

YATIRIM 16 YILDA GERİ DÖNER
    “Galataport yatırımı kaç yılda kendini amorti eder†sorusu üzerine de Ferit Şahenk, Doğuş Grubu Başkan Vekili Hüsnü Akhan’a dönüp “Ne hesapladık? Beklenti nedir?†dedi. Akhan’ın verdiği yanıt, “Yaklaşık 16 yıl. Kalan 8 yılı yatırımcılarına öder. 6 yıl da yatırım maliyeti çıkar denebilir. Zaten toplamı 30 yıl†oldu.

SADECE YÜZDE 17’Sİ YURT DIŞINDA
    Doğuş Grubu'nun yeniden yapılandırma sürecinde ailenin önemini bir kez daha içinde hissettiğini belirten Şahenk, “Annem ve kardeşim büyük destek verdi. Annemin her şeyin altına imza atarım sözü çok önemliydi benim için. Biz Anadolu topraklarının çocuğuyuz. Burada doğup bu topraklara yatırım yaptık. Ben sonuçta bu topraklarda ‘Ferit’im’ Türkiye dışında değil. Yurt dışında elbette yatırımlarımız oldu ama düşünün son 10 yılda 9 milyar dolar yatırım yapmışız nette. Bunun sadece yüzde 17’si yurt dışında. Yani geri kalanı (7.5 milyar dolar) Türkiye’ye yatırmışız. Neler söylendi en çok da bunlar beni kırdı†dedi.

TÜV SERTİFİKALI SOKAK LEZZETİ
    Otomobil muayenesi işindeki ortakları Alman TÜV ile yeme içme sektöründe kalite ve diğer kriterlere yönelik sertifikasyon üzerine çalıştıklarını vurgulayan Şahenk, şunları söyledi: "Aileler Galataport’ta gönül rahatlığı ile yemek yiyecek. Burada hayata geçecek sokak yemekleri konsepti özellikle çok büyük farklılıklar getirecek. TÜV onaylı gerçek lezzetinde ve hijyende sokak lezzetlerini tadacaksınız. Midye, kokoreç hepsi sertifikalı garantili olacak."

Galataport İstanbul Mayıs'ta açılacak!

Galataport İstanbul'un kültür ve sanat merkezi olacak!

ev alacagıma dggyo aldım nasılsa ..nisan ayın 10 lu rakamlara dayanır.

Sayfa 181/201 İlkİlk ... 81131171179180181182183191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •