Arama sonucu : 8 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Arsa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1. Arsa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Arsa almak karlı ama aynı zamanda da riskli bir iş, arsa almadan önce iyi araştırma yapmak lazım... Güzel bir yazı, tabii sadece yazıyla da olmuyor, uzmanından destek almak da lazım...
    http://www.paraemlak.com/arsa-yatiri...eken-noktalar/

2. 2015 yaz döneminde Gölbaşı Bahçelievler, Örenciğin arkasından 1500 m2 villa parseli aldım 220.000.-Tl değerindeki yeri 257.000.-Tl ye sattılar bunu yapan Gölbaşının eski ve yerli bir emlakçısı bir akrabam tanıştırdı yakın arkadaşı ailece görüşüyorlar, adam beni dikmende emlakçılık yapan ve Gölbaşılı olan başka bir emlakçı ile paslaşarak 37000.-tl dolandırdı. Ayrıca 2500.-Tl de komisyonunu verdim. Akrabam arkadaşlığa devam etti ben de akrabalıktan sildim emlakçıya telefonda defalarca haram yediğini hakkımı helal etmediğimi söyledim. Adam da akrabam da o kadar pişkin ki(Tam yavuz hırsız misali) hiç üzerine almıyor haklı imiş gibi davranıyor. İnanın evim yok başkada param yok ev almayıp bir süre yatırım olsun diye aldım hayat bana zehir oldu. Psikolojim bozuldu. İlk fırsatta satacağım piyasalar biraz açılsın. Ankaradan bir daha ne ev alırım ne de arsa benim için Ankara bitti. Buradan söylüyorum Emlakçılardan uzak durun dolandırılırsınız. Ama kesinlikle dolandırılırsınız.

3.  Alıntı Originally Posted by Gerçek1 Yazıyı Oku
    2015 yaz döneminde Gölbaşı Bahçelievler, Örenciğin arkasından 1500 m2 villa parseli aldım 220.000.-Tl değerindeki yeri 257.000.-Tl ye sattılar bunu yapan Gölbaşının eski ve yerli bir emlakçısı bir akrabam tanıştırdı yakın arkadaşı ailece görüşüyorlar, adam beni dikmende emlakçılık yapan ve Gölbaşılı olan başka bir emlakçı ile paslaşarak 37000.-tl dolandırdı. Ayrıca 2500.-Tl de komisyonunu verdim. Akrabam arkadaşlığa devam etti ben de akrabalıktan sildim emlakçıya telefonda defalarca haram yediğini hakkımı helal etmediğimi söyledim. Adam da akrabam da o kadar pişkin ki(Tam yavuz hırsız misali) hiç üzerine almıyor haklı imiş gibi davranıyor. İnanın evim yok başkada param yok ev almayıp bir süre yatırım olsun diye aldım hayat bana zehir oldu. Psikolojim bozuldu. İlk fırsatta satacağım piyasalar biraz açılsın. Ankaradan bir daha ne ev alırım ne de arsa benim için Ankara bitti. Buradan söylüyorum Emlakçılardan uzak durun dolandırılırsınız. Ama kesinlikle dolandırılırsınız.
    Şimdi Sahibinden Com. da ilanda gördüm o emlakçı beni dolandırdıkları arsanın bitişiğini 2015 yazında bana önerirken Gölbaşı merkezdeki o emlakçıya arsasını akrabam??? aracılığıyla bana sattıran emlakçı söylediği diğer bitişik arsayı bugün ilana koymuş kaç Tl biliyormusunuz pazarlıklı 245.000.-tl yaklaşık iki yıl sonra bile bana satılan fiyata gelememiş. Bunlara hakkımı helal etmiyorum. allah onları en çok sevdikleriyle bu dünyada imtihan etsin ben yüce allaha havale ediyorum.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Gerçek1 Yazıyı Oku
    Şimdi Sahibinden Com. da ilanda gördüm o emlakçı beni dolandırdıkları arsanın bitişiğini 2015 yazında bana önerirken Gölbaşı merkezdeki o emlakçıya arsasını akrabam??? aracılığıyla bana sattıran emlakçı söylediği diğer bitişik arsayı bugün ilana koymuş kaç Tl biliyormusunuz pazarlıklı 245.000.-tl yaklaşık iki yıl sonra bile bana satılan fiyata gelememiş. Bunlara hakkımı helal etmiyorum. allah onları en çok sevdikleriyle bu dünyada imtihan etsin ben yüce allaha havale ediyorum.
    Arkadasim

Sunu merak ediyorum. Arsayi almadan once arastirmadinizmi saga sola sormadinizmi?

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Arkadasim

Sunu merak ediyorum. Arsayi almadan once arastirmadinizmi saga sola sormadinizmi?
    Çok güvendiğim yakın akrabam aracı oldu Gölbaşı emlakçı samimi ailece görüştüğü arkadaşı, hala görüşüyorlar. Ben Ankara dışında yaşayan senede bir veya iki kez Ankaraya gelen biriyim. Tamamen güven, ikna için söylenen yalanlar,diğer asıl satıcı emlakçı ile paslaşmalar, en önemlisi benim basiretten yoksun o esnada akıl tutulması yaşamam. Akrabam emlakçının kapısının önünde bir kenarda arkadaşına güvenmemi telkin etti. Akrabamın eşi emlakçının çocukluk arkadaşı emlakçının işyerine birlikte gittik. Hala da samimiler. Ben sonradan araştırdıkça birbirlerine müşteri göndererek paslaştıklarını öğrendim. Çünkü sevgili akrabam da galerici. Ne güzel meslekler değil mi? Elin taşıyla elin kuşunu vurmak. Bakalım Yüce Mevlam zamanla ne gösterecek Allahdan beni dolandıran emlakçıyı en sevdiğiyle imtihan etmesini diliyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by Gerçek1 Yazıyı Oku
    Çok güvendiğim yakın akrabam aracı oldu Gölbaşı emlakçı samimi ailece görüştüğü arkadaşı, hala görüşüyorlar. Ben Ankara dışında yaşayan senede bir veya iki kez Ankaraya gelen biriyim. Tamamen güven, ikna için söylenen yalanlar,diğer asıl satıcı emlakçı ile paslaşmalar, en önemlisi benim basiretten yoksun o esnada akıl tutulması yaşamam. Akrabam emlakçının kapısının önünde bir kenarda arkadaşına güvenmemi telkin etti. Akrabamın eşi emlakçının çocukluk arkadaşı emlakçının işyerine birlikte gittik. Hala da samimiler. Ben sonradan araştırdıkça birbirlerine müşteri göndererek paslaştıklarını öğrendim. Çünkü sevgili akrabam da galerici. Ne güzel meslekler değil mi? Elin taşıyla elin kuşunu vurmak. Bakalım Yüce Mevlam zamanla ne gösterecek Allahdan beni dolandıran emlakçıyı en sevdiğiyle imtihan etmesini diliyorum.
    Ayrıca ben dolandırıcılıktan dolayı Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunabilirmiyim. Üzerinden 1,5 yıl geçti ancak tanıklarım ve belgelerim var. Sonuç alabilirmiyim.

genelde en büyük kazığı en yakınımızdan yeriz. uzağımızda olanı zaten mesafeli yaklaştırırız kendimize

8.  Alıntı Originally Posted by markoekonomi Yazıyı Oku
    genelde en büyük kazığı en yakınımızdan yeriz. uzağımızda olanı zaten mesafeli yaklaştırırız kendimize
    Doğru bir tespit çok güvendiğim eşimin yeğeni aracı idi. Onun arkasında böyle bir dolandırıcı arkadaş gezdirdiğini Ankara dışında olduğum için kestiremedim ve gaflete düştüm. Buradan forum takipçilerine örneklemdir. Yakın arkadaşlarına ve akrabalarına dikkat etsinler. Artık fayda gelir diye beklemesinler bu arkadaş-akraba kimliği tarih oldu. En yakınına bile mesafeli ve sorgulayıcı yaklaşılması gerektiğini acı bir tecrübe ile bedel ödeyerek öğrendim.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •