Sayfa 102/1000 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 809 - 816 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    Konuya hakimseniz bişey sormak istiyorum, videoyu izlediyseniz nezaman ki mb short pozisyonları kapatıp, long poz. geçerse dolarda yükseliş gerçekleşir diyor, bunu dolar 7lere gelmemesi için niye yapmadı sizce?
    mb nin vadelide long açacağına inanıyor musunuz?

esasında mb nin yaptığı bir anlamda vadeli üzerinden piyasaya usd fonlamak ki bu uygulamaya ağustos tan itibaren başlamıştı. yanısıra london swap ayağı kapatılmıştı. bu durumda yerli ya da sözde yerli piyasa oyuncuları usd taleplerini bir bakıma bu yeni mekanizma üzerinden karşılamaya başladı.. bu sayede daha etkin bir kur yönetimi ortaya çıktığını görüyoruz.

mesela bu sayede uzlaşmalı döviz ihaleleri sıfır çekmeye başladı.

ancak bu işin sürekli bu şekilde devam ettirilmesinin çeşitli mahzurları ortaya çıkabilir. en başta piyasaya suni bir müdahale ve spekülasyonlara da açık bir durumdur.

bir diğer konuda, mb rezervlerinin azalması ve net hata noksanın artmasıdır.

yüksek faiz olduğu sürece bu işleyişe dışarıdan müdahale şimdilik çok olası değil gibi. çünkü usd bazında yabancı yatırımcı son iki ay içerisinde adeta ihya olmuş durumda..

mb döviz tarafında bunları yaparken, hazine tarafında da bildiğiniz gibi rot u düşük tutup muhtemelen kamu ya satış yaparak gösterge faize üstü kapalı bir müdahale yapıldı. bu durum da yine dış oyuncular tarafından farklı yorumlanabilir..ancak dediğim gibi ve görünen o ki, şimdilik dış yatırımcılar usd bazında iyi kar yazdığı için durumdan şikayetçi değiller

ytd..

2. bilgilendirme için
    erman07 ile effendy75 e teşkler

3.  Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    Konuya hakimseniz bişey sormak istiyorum, videoyu izlediyseniz nezaman ki mb short pozisyonları kapatıp, long poz. geçerse dolarda yükseliş gerçekleşir diyor, bunu dolar 7lere gelmemesi için niye yapmadı sizce?
    Güllük gülistanlık ekonomide doların 5 in üzerine atması pek mümkün olmaz diye düşünmüşlerdir

4.  Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    .... videoyu izlediyseniz nezaman ki mb short pozisyonları kapatıp, long poz. geçerse dolarda yükseliş gerçekleşir diyor, ...
    Niye ki? Dövizin çıkması için, illa ki merkezin alım yapması mı gerekiyor? Bu noktayı anlayamadım? Kronik döviz açığı veren bir ülkeyiz. Yapısal bir döviz talebimiz var, diye düşünüyorum.

5. Deniz Hocam son ki düşüş için ne söylemiş.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...50#post2864150

6. usd/tl bu kadar yerlerde btc/usd günlük %8 eksideyken bitcoine az da olsa girilir mi ki acaba ?

edit: aman diyim yerlerde lafına takılan olur. 2-3 ay öncesine göre yerlerde anlamında dedim.
    Son düzenleme : shorts; 19-11-2018 saat: 21:33.

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    usd/tl bu kadar yerlerde btc/usd %8 eksideyken bitcoine az da olsa girilir mi ki acaba ?
    Hocam, Bitcoin "Selpak" gibi. Ona kitlenmeyin. Ethereum'u geçerek işlem hacminde 2. sıraya yükselen Ripple, hızlı ve komisyonsuz swift için ileride alternatif olacak.
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse.

8.  Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku
    Niye ki? Dövizin çıkması için, illa ki merkezin alım yapması mı gerekiyor? Bu noktayı anlayamadım? Kronik döviz açığı veren bir ülkeyiz. Yapısal bir döviz talebimiz var, diye düşünüyorum.
    buna kısaca şöyle diye biliriz
    dövizi yok borç ödemeye
    short acar biste

Sayfa 102/1000 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •