Sayfa 175/1000 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275675 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    sn. izmirli hocam, sizin hesaba aklım ermedi ama, al-sat yapan ben faiz ve kur zararındayım. Kardeşim '' ben bu rakamdan satarım ve daha bulaşmam '' diyerek 13 eylülden beri güzel faiz aldı. Ben ,takribi 180 bin tl. zararda iken kardeşim 45bin tl. faiz kazancı aldı. Şimdi dolara dönse 13 eylülde alabileceği doların yarısı kadar fazla alabiliyor.

Yani al- satçı zararda.
    Ben Eylül'e kadar full TL'deydim. Ağustos'taki kur şoku 300bin liraya yakın zarar soktu bana. Bu tabi teorik zarar, dipten alsaydım tepeden satsaydım hesabı. Gerçekte böyle bir dünya yok. Yine de birikimleri sepet yapmış olsaydım mutlaka kayda değer bir kar yazabilirdim.

Sonuç olarak bunu yaşayınca ben bir şekilde dolara euroya altına geçmeye niyet ettim ve belirli seviyelerde belirli oranlarda alımlar yaparak geçiyorum. Bir ara 20k kardaydım sonra 20k zarar yazdım kazancı sıfırladım. 5.55'lerde toplamaya başlamaktan ötürü şimdi 35k zarardayım ama 1-2 ay içinde çok değil 5.50'ye bile gelse bütün zararları sıfırlayıp kara geçirecek beni.

Ayrıca kafa rahatlığı peşindeyim biraz da. Ağustos vakasından sonra %100 TL tutma fikri rahat uyku uyutmuyor. Evet son 3 ay faiz iyiydi dolar düştü ama bu ülkede her an her şey değişebiliyor, bu yüzden ben yine birikimi bundan sonra dolar euro tl dağıtık tutmakta kararlıyım. Bu şekilde çok kazançlı olmasa da çok zararlı da olmayan, orta-uzun vadede enflasyondan yüksek getiri sağlayabilecek bir sistem oturtma çabasındayım.

2.  Alıntı Originally Posted by doctor Yazıyı Oku
    24 Mayısta investingte yazmışım. O tarihte dolar 4.65 civarı sanıyorum.
    Seçime girdiği bant aşağı yukarı Check
    Tepe noktası 7.20 Nokta atışı Check
    Önlem alındıkça 5'e doğru gevşer basbaya Check
    Bu kafayla devam ederlerse seneyi 5.5-6.0 bandında kapatır-Loading
    Siz yetkili bir abiye benziuiyorsunuz Sn Doktor. Bir 2019 falıda burada açın. Hazır seçim var yine.

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Batık inşaat şirketlerini batırma,enerji şirketlerini batırma,sonunda nerdeyse bankaları batıracaklardı.Hala zihnisinir projeleri peşindeler.Yok evleri ekgyo ya çakma projesi,yok kredileri menkulleştirip birilerine çakma projeleri hep boş boş işler.Ya batan batacak kardeşim ,kalanlarla devam edilecek,bu arada elbet ameliyat acısı olacak elbet kötü günler olacak,hastayız doktor ameliyat diyor biz aktardan şifalı ot peşindeyiz,ağrı kesicilerle idare ediyoruz şimdilik.
    enerji şirketleri kurtardılar, elektrik faturaları min 100 tl geliyor ortalama 150 tl : D

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
     Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Siz yetkili bir abiye benziuiyorsunuz Sn Doktor. Bir 2019 falıda burada açın. Hazır seçim var yine.
    Bal vallahi bende şaşırdım görünce.
    Ama görünen köy kılavuz istemez bence. Değil 2019 ekonomiye yaklaşım değişmediği sürece en az 2024'e kadar açılacak fallar çok bariz belli.

Şimdi ben bir hastaya desem ki sende mide kanseri var, mideyi almamız lazım.
    Hastada bende mide kanseri yok, reflüdür kesin diyip aktardan aldığı çaylarla kendini tedavi etmeye kalkarsa nolur?
    Hah işte fal bu noktada bence...
    Haaa sonuçta ne olur. Her geçen gün kanser başka organlara metastaz yapar gün geçtikçe yapılacak ameliyatın kapsamı genişler ama o hasta seve seve o masaya gider bir gün yatar (IMF)
    Ytd

5. https://www.mynet.com/berat-albayrak...i-110104578458

Sanirim gunun haberi de bu..

Malum elde bi varlik fonunda ki sirketler kaldi..Bakanimizin sinirsiz yetkisi varmis bu fondaki sirketler hakkinda..

6. İlk iş THY'yi satmak..
    Hazır yeni havaalanı da yapılmışken....cilası kurumadan...iyi para eder...
    5-6 ay idare eder durumu !!!

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    https://www.mynet.com/berat-albayrak...i-110104578458

Sanirim gunun haberi de bu..

Malum elde bi varlik fonunda ki sirketler kaldi..Bakanimizin sinirsiz yetkisi varmis bu fondaki sirketler hakkinda..
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

7. 93 senesinden beri,

Faizli TL ile Faizli Doların (kendi ülkelerindeki libor faizi) ile oranlanması.

Rakamlar Faiz düzeltmesi geçirdiklerinden fazla bir şey ifade etmez.

Ancak , büyük olaylar, önemli kararlar, ve doğru/yanlış uygulamaların ,
    iki para birimindeki yansımalarını net bir şekilde takip edebiliyoruz.

Tavan, taban ve destek, trend vs çizgileri, ekonomi kurmaylarının politikalarının nerelerde ve zamanlarda duvara çarptıklarını, politika değişikliklerini, hataları , çuvallamaları gayet net gösteriyor.

Yine o günlerden ..

8. Grafiği zoom layarak , Her sosyal olayın perde arkasındaki finansal kapışmaya, yorum getirebilirsiniz.

Yorumlar, olayları yönlendirenlerin , başarı ve başarızlığına (zamanla, gerçeklerin üzerindeki perdeler şeffaflaşıyor) göre,
    bazen çok acımasız olabiliyor..

Böylece, 2008 krizi ve İMF zorlamasının, ülkedeki büyük sermayenin, yurt dışına istiflenişinin, buna Ülke halkının ve şirketlerin Borç batağına sokulmasının, bilançodaki -hata noksan kaleminin- daha da sayılabilir..

yansılamaları..

Korkarım , 2008 deki "teğet geçen" kriz, geometri (!) bilmemekten, tam şiddeti ile esmeye başladı ve oldukça uzun süreceğe benziyor. Eğer buna birde korkulan Global krizin kaldıracı eklenirse, Gezi kumpasında taraf olanlar (her iki taraf) (yani halk) en büyük CEZAYI çekecek.

Sayfa 175/1000 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275675 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •