Sayfa 51/1000 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. günlüğe baktığımda trendden hafif hafif çıkmaya başladığı görülüyor.

düşüş trendini yavaş yavaş kırıcak belki de.

2. 13 Kasım Salı 14:15 HAZİNE'NİN 2 YIL TAHVİL İHALESİNDE BİLEŞİK FAİZ YÜZDE 18,79

13 Kasım Salı 14:14 HAZİNE'NİN 2 YIL VADELİ TAHVİL İHALESİNDE TEKLİF 1,6 MİLYAR TL, SATIŞ 202,1 MİLYON TL

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
    Şimdilik 5,53’ten gene döndü....5,54 kırılırsa sanki 5,70 gelecek gibi....

4.  Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    Şimdilik 5,53’ten gene döndü....5,54 kırılırsa sanki 5,70 gelecek gibi....
    millete gel gel yapıp dolarlarını sattırıyorlar bence sürekli baskıla. nereye kadar görecez.

5. 12 Kasım'da ihracı gerçekleştirileceği duyurulan 10 yıl vadeli TÜFE'ye endeksli devlet tahvili ihalesi ile 13 Kasım'da ihracı gerçekleştirileceği duyurulan 7 yıl vadeli değişken faizli devlet tahvili ve 10 yıl vadeli sabit kuponlu devlet tahvili ihalelerinin yapılmamasına karar verilmiştir.

Tahvile gidemeyen para dövize yönelir.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK HAYVANCILIK İŞLETMESİ KONKORDATO İLAN ETTİ
    Yazar Ali Ekber Yıldırım -11:50 | 13 Kasım 2018

Reklam Ver
    Türkiye’nin en büyük hayvancılık işletmesi Konkordato ilan etti

Türkiye’nin en büyük hayvancılık işletmesi konkordato ikan etti. Kayseri Develi’de ve Adana’da toplamda 36 bin baş Besilik hayvankapasitesi olan Saray Halı Hayvancılık İşletmesi konkordato ilan etti.
    Saray Halı Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel yapılan yanlış hayvancılık politikası nedeniyle hayvancılığın yapılamaz duruma geldiğini belirterek Dünya’ya şu bilgileri verdi:â€Devlet bize “hayvan ithal edin†diyor ben gidip %25 vergi ödeyerek hayvan ithal ediyorum. Ertesi gün sıfır vergiyle kendisi hayvan ithal ederek bizim önümüzü kesiyor. Böyle hayvancılık politikası olur mu bu şekilde hayvancılık yapılır mı? En son 3000 düve ithal ettik. bunları satmak istiyoruz kimse almıyor. Daha doğrusu değerinde almıyor. Artık bu işi yapamayacak duruma geldik. Ziraat Bankası’ndan kredi istiyoruz kredi vermiyorlar. Otumuz var, yoncamız var hayvan verin hayvan besleyelim diyoruz. Hayvan vermiyorlar.Artık bunu yapabilecek durumda değiliz. Hiç bir borcumuz yok ama kredi alamıyorum.â€

Necati Kurmel Konkordato talebinde bulunduklarını belirterek hayvancılığı sürdüremeyeceklerini sözlerine ekledi.

Kayseri Develi’de ve Adana’da iki ayrı işletmede toplamda 36 bin baş kapasitesi olan Saray Halı hayvancılık işletmesi hem bestecilik hem de süt hayvancılığı yapıyor ayrıca kesimhanesi ve süt üretim tesisleri de bulunuyor. Necati Kurmel bir çok hayvancılık. işletmesinın kurulmasına örnek olmuştu.

Sayfa 51/1000 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •