Sayfa 765/1000 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815865 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,113 - 6,120 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. Hepsi pahallandı...Basacağı kartı tutturabilmek çok zor

2.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Tarımla uğraşan bir yakınım zamanında şunu demişti..misal patate 1 liradan 4 liraya çıktığında , bir sonra ki sezon herkez patates ekiyor 4 liradan satarız mantığı ile ama herkes ektiği için fiyat 50 kuruşa düşüyor..
    Şimdi bu patlıcan soğan ıvır zıvır seneye bakalım bu fiyatlarla mı satılacak yoksa ciddi ucuzlayacak mı..

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Evet söylenen doğrudur.
    Tarım Ekonomisinde adı "Örümcek Ağı Teoremidir".Gelişmemiş Ülkelerin sıkıntısı olarak Ekonomi'de yer alır.

3. Tarım ve teknolojik gelişmeleri öğrenmek için hükumetin Mağdur O nun memleketine bir ziyaret gezi yapmasını isterim. Böylece gidilen yol kısalır.

4. O zaman az ekilen ve fiyatı yüksek olan ürünlerin yerine çok ekilmiş ve fiyatı düşmüş olan ürünlerin de olması lazım piyasada...
    Böyle bir ürün göremedim...
    Yok yok bu iş böyle olmayacak !!!!

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Tarımla uğraşan bir yakınım zamanında şunu demişti..misal patate 1 liradan 4 liraya çıktığında , bir sonra ki sezon herkez patates ekiyor 4 liradan satarız mantığı ile ama herkes ektiği için fiyat 50 kuruşa düşüyor..
    Şimdi bu patlıcan soğan ıvır zıvır seneye bakalım bu fiyatlarla mı satılacak yoksa ciddi ucuzlayacak mı..

Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bazı mallar ucuzmuş
    ankarada kabak 10 patlıcan 15 portakal 5 dolmalık biber 17 kıvırcık 6 tl idi
    ucuza aldığını söyleyen mallara ithaf ediyorrum.
    Pazarın kapanışına doğru gidin pazara sizde ürünler biraz ellenmiş hafif çarık çürük olabilir ama yenir ne olacak hatta şansınıza hiç para vermeden alacağınız ürünler bile çıkabilir.

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    1-2 tl ucuz olunca ucuz mu oluyor 1-2 tl lik beğenmediğimiz ıspanak bile 7 tl...

Türkiye tarihinin rekorları kırılıyor bu sene her sebze-meyvede...
    geçen hafta pazarcı ile kavga ettim 10 tl ye ıspanak almadım
    bu haftada almadım
    hanımla kavga ettik fırça yedim
    ıspanaktan mı tasarruf edecen diye
    şimdi ıspanak almaya gidiyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku

O yıllardır olan bir durum bir iki üründe olurdu o ayrı birşey, şimdiki durum uygulanan tarım politikası sayesinde dilim ve tane ile meyve sebze yolunda hızla ilerliyor.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    geçen hafta pazarcı ile kavga ettim 10 tl ye ıspanak almadım
    bu haftada almadım
    hanımla kavga ettik fırça yedim
    ıspanaktan mı tasarruf edecen diye
    şimdi ıspanak almaya gidiyorum
    Kadınlara yoku ve tasarrufu anlatamazsın, kapitalizmin tüketimin yegane unsurlarıdır kadınlarımız

Sayfa 765/1000 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815865 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •