Sayfa 92/1000 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 729 - 736 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Asgari ücrete beklentim %20 ile %25 arası bir zam gelmesi.. 3 yıl zor durur orda.. Ha %10 zam yaparlar o zaman belki derim..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by foxmulder Yazıyı Oku
    Asgari ücrete beklentim %20 ile %25 arası bir zam gelmesi.. 3 yıl zor durur orda.. Ha %10 zam yaparlar o zaman belki derim..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Persembe gunü bloomberg de genç bir prof. Arkadaş asgari ücretli %40 maaşını kaybetti hemen hemen yarısı eridi zam olsa ne olur olmasa ne olur bu insanlara bakmamız gerekir devlet olarak dedi
    Dürüstlük bitmeyen sermayedir.

Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Dolar düştükçe yok 3 olacak yok 4 olacak diyenler çoğalıyor hemde 3 yıl sürecek bir dönem demişsiniz hayırdır Türkiye Petrol mu buldu altın mı buldu üretime yatırıma yönelik hamleler mi başlattık fabrikalar mı açtık yol Köprü ve zamlardan başka ne var ülkede 2019 2020 batık geçecek. Bence doların gideceği son yer şahsi düşüncem 5.10 dur hele faiz indirimi başlasın siz o zaman görün şu an piyasada deyim yerindeyse yaprak kimildamiyor bu faizlerle kimse iş yapmaz faizi yükseltse bir dert düşürse bir dert sonuç eninde sonunda dolar patlayacak seçim sonrası big-bang olabilir. Onun için doları satmanın değil ufak ufak toplamanin zamanı.
    Aynı düşüncedeyim hocam.Geçen seçim öncesi altın 193 falan olmuştu seçimin ertesi pazartesi 183 oldu hemen daldım o günden beri her seviyeden alımlarım var.Ama görüyorum ki yanlış taktik.Aslında bu memlekette seçimleri hep akp alıyor.Seçimin ertesi sabahı yalancı bir iyimserlik şu kadar günlük plan ,nurlu ufuklar falan dolar altın bir aşağı düşüyor.Aslında en uygun alım tarihi o.Genel trend yukarı olmakla beraber seçimlerde tatsızlık olmasın ayağına rufailer devreye giriyor seçim öncesi net hata noksan falan dolar girişi oluyor,merkez tam baskı mesai yapıyor, dolar, altın, elden geldiğince düşük tutulmaya çalışılıyor.Aslında son seçim bir istisna olmuştu ,seçim öncesi dövizde bir yükseliş dalgası olmuştu ,o nedenle son döviz dalgasına geç bindim ama neyse )))))))Son yıllardaki olay belli işte 2014 bernanke sonrası fed faizleri yükseltecek dolar artacak,gelişmekte olan ülkeler dayak yiyecek,borsalar global krizle beraber gümleyecek,emlak çağı bitecek falan,bunların tersine hareket yapanlar akıntıya karşı yüzüyor demektir.Ha sen ne yaptın derseniz 2014 sonrası da komple dövize geçmedim,arada girdim çıktım,borsada hareketler yaptım,arada faizde bekledim ,ana yatırımım döviz ve altın üzerine olmakla beraber faizde ,borsada falan zaman ve para kaybettiğim dönemler oldu,yani akıntıya karşı durmaktan pek de kazançlı çıktım diyemem))))))) Neyse bunlar benim düşüncelerim benim aklım,karşıt görüşleri okumaktan da elbette mutluluk duyarım.

Bunları olumlu haberler diye alıntıladıysanız cevaben sadece tek bir haber yeterli bence.O da murat kurumun kanal istanbul ihalesi 2020 ye kalmamalı 2019 da yapılmalı haberi.E reisin haberi olmadan murat kurum bu lafı edemeyeceğine göre iktidarın kafası belli işte.İnşaat hep inşaat sonuna kadar inşaat diyor. Bu kafalarla gideceğimiz nokta da belli işte.Saygılar sevgiler hocam.

Aslında ben emekli adamım öngörülerim sınırlı,çünkü piyasa içinde değilim,öngörülerim genelde okuduklarıma dayanıyor.Ekşide dolar artarken işyerlerinin son durumu topiği var,piyasanın içinden arkadaşların yorumları var,ben cidden okudukça inanamadım duruma.Bu forumda da sugosu forumdaşın yılbaşına kadar dayanılır sonrası felaket benzeri yorumu vardı.Halen aktif piyasa içinden bir yorum olduğu için benim çok dikkatimi çekmişti.Daha ayrıntılı yorumlarını da bekliyorum şahsen.Neyse tatil günü daha fazla iç karartmayayım.Herkese iyi haftasonları arkadaşlar,kafayı fazla takmayın yapacak bir şey yok,bunlar da geçecek elbet.

6. Dollarrssda olan arkadaslar mecburiyetten biraz duygusal,

Fed faiz artirmalarinin son donemlerinde trump zaten cok karsi 2019 da faiz artisi biterse dollars nerelere gelir bi dusunun..

Ayrica AB baskaninin biz neden rusyadan aldigimiz dogalgaz ucretini 300 milyar dolar bunu dolarla oduyoruz diye bi elestiri getirdi,

Rte nin tetikledigi yerel para veya yeni bir odeme sistemi uzerinde calismalar ulkelerde domino etkisi yapabilir,

Hatta cin,hindistan,rusya,almanya,iran,turkiye bu konuda calisiyorlar..

Boyle bir durumda dollarsin orta ve uzun vadede ben gelecegini olumlu gormuyorum sahsen,kisa vadeyi bilemem....

y.t.degildir..

Alıntı Originally Posted by elektrikk Yazıyı Oku
    Dollarrssda olan arkadaslar mecburiyetten biraz duygusal,

Fed faiz artirmalarinin son donemlerinde trump zaten cok karsi 2019 da faiz artisi biterse dollars nerelere gelir bi dusunun..

Ayrica AB baskaninin biz neden rusyadan aldigimiz dogalgaz ucretini 300 milyar dolar bunu dolarla oduyoruz diye bi elestiri getirdi,

Rte nin tetikledigi yerel para veya yeni bir odeme sistemi uzerinde calismalar ulkelerde domino etkisi yapabilir,

Hatta cin,hindistan,rusya,almanya,iran,turkiye bu konuda calisiyorlar..

Boyle bir durumda dollarsin orta ve uzun vadede ben gelecegini olumlu gormuyorum sahsen,kisa vadeyi bilemem....

y.t.degildir..
    FED 2014 e kadar para veriyordu.TV lerde ortam kötü fed parayı basmadan yapamaz yoksa kaos olur diyen soytarı ekonomist doluydu.Hatta biri QE sonsuz olacak diyordu .Fed yapamaz dedikleri para basma işini bitirdi,yapamaz dedikleri faiz artırımlarını yaptı ve yapıyor,yapamaz dedikleri piyasadan para çekme işine ekim ayında her ay 50 milyar dolarak devam ediyor,ha bu arada tl 2 liradan 5.3 a geldi biraz şeetti tabi ama olacak o kadar.Kimbilir belli mi olur belki de dediğiniz gibi fed bu işleri bırakır dolar düşer belli mi olur.Bekleyip göreceğiz artık.

Ha para işinde duygusallık olmaz akıl olur mantık olur ,ona göre yatırım olur.Kimi haklı çıkar ,para kazanır ,kimi kaybeder herkes kendi aklı kadar para kazanır.Yoksa ben eminim hala emlakta borsada şu ortamda bile para kazananlar vardır.Ama genel trend önemli, çoğunluk şu ara borsada ve emlakta para kaybediyor,faizciler ve dolarcılar genelde karda.

Sayfa 92/1000 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •