Sayfa 809/1000 İlkİlk ... 309709759799807808809810811819859909 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,465 - 6,472 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. Enflasyonu en çok özel hastaneye gidince,iyiden iyi hissettim deldi geçti resmen...

SM-E500H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Baraki Yazıyı Oku
    Enflasyonu en çok özel hastaneye gidince,iyiden iyi hissettim deldi geçti resmen...

Onun adı enflasyon değil, devletin sağlık konusunda verdiği desteği her geçen gün kesmesi...

Bedava sağlık hizmetinden, paralı sağlık hizmetine hızla gidiyoruz.

Milleti de özel hastanelere alıştırdılar.

Alıştın mı devlet hastanelerindeki kuyruğa dönüş de zor tabi.

3.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Bu biraz yanlış, ben de hesapladım aynısını, klima kombi ile aynı veya daha iyi maliyete geliyor. Kaliteli bir inverter klima alırsanız COP 2.5 değil 5 veya daha üstü olabilir. Bu da maliyeti yarıya düşürür.
    Ayrıca kombinin pompadan dolayı elektrik masrafı var, az değil, hesaba katılmalı. Son olarak kalorifer sisteminde ısı kaybı da klimaya göre daha büyük. Ayrıca kombideki yanmada da verim kaybı var hesaba katıldı mı bilmiyorum.
    Klimanın dezavantajı iyisi kombiden daha pahalı, yani ilk yatırım maliyeti yüksek.
    Çok soğuk bir yerde yaşamıyorsanız klimayla ısınmayı öneririm.
    Dış hava sıcaklığı 5,1 C de yapılan enerji analiziEnerji1.jpg

4.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Onun adı enflasyon değil, devletin sağlık konusunda verdiği desteği her geçen gün kesmesi...

Bedava sağlık hizmetinden, paralı sağlık hizmetine hızla gidiyoruz.

Milleti de özel hastanelere alıştırdılar.

Alıştın mı devlet hastanelerindeki kuyruğa dönüş de zor tabi.
    Haklısınız bora bey...malesef paran yoksa,sağlık da yok çünkü,devletteki acillerde de sıra beklemek ölüm...

5. Kurum anlaşması olmasa ve % 10 katkı payı ile kurtulmasam ben de yanmıştım geçen hafta özel hastanede...5000 tl ye yakın fatura imzaladım...% 10 unu benden alacaklar mart başındaki maaşımdan...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Kurum anlaşması olmasa ve % 10 katkı payı ile kurtulmasam ben de yanmıştım geçen hafta özel hastanede...5000 tl ye yakın fatura imzaladım...% 10 unu benden alacaklar mart başındaki maaşımdan...
    Düşük maaşlı emekliler için en önemli konu sağlık hizmetlerinden yararlanmak...

Sadece bu bile yaşamsal önemde.

Devlet bu konuda zaafa uğrarsa o zaman bu ülkenin temel huzur parametrelerinden biri bozulmuş olur.

Bunun farkındalar ama açık o kadar büyüdü ki artık bir kısmını yansıtmaya başladılar.

7. 29 Ocak Salı 11:24 GARANTİ/ERBİL: İŞSİZLİĞİN ARTMASIYLA KARTLARDAKİ TAKİPTEKİ ALACAKLAR BİR MİKTAR ARTABİLİR

29 Ocak Salı 11:23 GARANTİ GM ERBİL: 2018'İ KREDİ KARTINDA %4,5 TAKİPTEKİ ALACAK İLE KAPADIK

8. Marketlerde sivri biber satılması yasaklanmış diyorlar...Örnek : Migros...

Doğru mudur ?

Sayfa 809/1000 İlkİlk ... 309709759799807808809810811819859909 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •