Sayfa 682/1000 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,449 - 5,456 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    valla bahsettiğiniz kadar iyi zamanlama yaptılarsa tebrik etmek gerekir. bundan sonra da yaparlar o zaman muhtemelen. da bizim derdimiz parayı korumak, katlayana da helal olsun ne diyeyim.
    zamanlama konusunda pek uğraştıklarını zannetmiyorum. biraz düşünelim:

bu devirde buna benzer bir ülkede büyük bir bankanın yöneticisi olsanız doların, borsanın vs. yatırım araçlarının gideceği yön konusunda tüyoyu nasıl alırdınız? ben olsam büyüklerin pozisyonlarına bakardım. onlara allah verdikçe verirken ben de yancı olurdum...

dolayısıyla nasıl imam namazı kıldırırken hareketi önce yapar da arkadakiler ona uyarsa burada da aynı hesap işliyor bence.

bizim gibi tüyo alma imkanları sınırlı küçükler de parayı dolarda, altında tutsalar en azından zarar etmezler, kurda kuşa yem olmazlar ve büyüklerin havadan ettikleri kârları da bu şekilde sınırlayabilirler diye düşünüyorum. tabii aşağıda yazdığım gibi yatırım tavsiyesi değildir...
    yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    ...
    bizim gibi tüyo alma imkanları sınırlı küçükler de parayı dolarda, altında tutsalar en azından zarar etmezler, kurda kuşa yem olmazlar ve büyüklerin havadan ettikleri kârları da bu şekilde sınırlayabilirler diye düşünüyorum.
    hemfikirim. filler tepişirken ezilmemeye çalışıyoruz.

3.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    doları zıplatıp satıp tl faize yatırdılar, şimdi borsadan malı vuracaklar, sonra da muhtemelen tl bazında ikiye katladıkları parayla dolar almaya çalışacaklar. ama tabii dolar satacak birilerini bulmaları lazım ki alabilsinler. yoksa tl bazında ikiye katladıkları parayla, sattıkları dolarları bile geri alamayabilirler...
    Ben de benzer düşünüyorum. Ancak katladıkları bu parayı dövize dönebilmeleri için sabretmeleri gerekli. Zira eğer sabretmezler ise ikiye katladıkları TL para dahi o dar kapıdan geçerken eski getirdikleri döviz miktarına ulaşamaz. Kapıyı zaman içinde genişleterek bu TL parayı dövize dönebiliriler.
    Bu nedenle ellerindeki TL parayı daha uzun vadede ve yayarak çıkmaya çalışacaklarını düşünüyorum.
    Tcmb'nin faiz indirmediği her ay da buna destek olacak.

Bu durumun istisnası ise tabii ki politik çalkantı ve benzer anomaliler. (Trump, seçimlerde beklenmeyen gelişmeler v.b). Bu tür durumlarda ise ne yazık ki herkes ince bir strateji gütmeksizin o dar kapıya hücum edecek. Kapının arkasında duran tcmb omuz atanlara karşı kapıyı tutabilecek mi?. Pek sanmam. Hele ki o zamana kadar kapının kilidini çoktan açmış ise (faizi %24 altına indirmeye başlamış ise) . Omuz atanların kapıyı ve arkasındaki herkesi ve herşeyi ezip geçmesi çok olası.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. Tekniksel hareketler. Dip çalışması.

5. Benjo=5.346

İşimiz bu geceki capon karılara kaldı bakalım.

SM-C7108 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Bu dolar ne zaman 1 tele olacak ?

hiç unutmam 3 liradan satan kerizlerin dolarlarını almıştım

8. Maaşları 1 ay yatmasın bunlar bir daha uğramazlar buraya
    Paralı yalayıcı bunlar..

Sayfa 682/1000 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz