Sayfa 273/1000 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,177 - 2,184 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    İyide hocam herşey poşete kalsa bir taraftan poşet yasaklanıyor güzel bir karar ancak Yılmaz Özdil'in kendi köşesinde belirttiği durumlar ne olacak.
    https://www.cayyolu.com.tr/yilmaz-oz...um-ama/203547/
    Senin ornekler hep yandas kesimden...

y.t.degildir..

2. poşet te yandaş için halktan kaynak olarak alınacak demekki,ulan bunların dini imanı varmı?

3. yahu bu topik e ne oldu böyle? buradaki insanların %95 i bilinçli ,işinde gücünde insanlar,bir kaç tane sivri tip dolar yükselince gelir abartı konuşur,dolar yataya bağlayınca kaybolur gider,buradaki insanların cüzi birikimleri var,buda dolar fiyatını etkilemez..

DEĞERLİ YÖNETİCİLER,bu topik e propoganda amaçlı gelip,provokasyon yapan tipleri lütfen ayıklayın,biri bitiyor öbürü geliyor..

Defolun gidin,reklamınızı başka yerde yapın,geçen ay 180 tl gelen elektrik faturası 240 tl geldi ulan

Adamda biraz utanma olur buraya yazarken,gerçi bende hata;adam diyorum ,utanma diyorum bu ahlak yoksunlarına...

4. Vatandaşın Bankalardaki Döviz Tadilat Hesapları vatandaşın bilgesi haricinde dövizde baskılamak adına satış yönünde kullanılması söz konusu olabilir ? Malum özel banka genel müdürleri bir düdük çalmayla toplanıyor? Bu konuda bilgi sahibi olan var mı?

5. Market poşetleri eve geldikten sonra çöp poşeti olarak kullanılıp değerlendiriliyor zaten...
    Kendi hesabıma konuşuyorum, şimdiye kadar çöp için hep market poşeti kullandım..
    Market poşeti olmasa çöp ihtiyacı için yine poşet satınalmam ve kullanmam gerekecek.
    Mirgosun poşetleri doğa dostu zaten...çabucak kendiliğinden parçalanıyor. Bütün marketlerinki öyle olsa sorun kalmaz.

Poşet gibi pet şişeler de büyük sorun ama çözülemiyor. Cam daha sağlıklı ama pratik değil, kırılıyor ve pet'e nazaran ağır...
    Pratik ve ucuz olan şey talep görür her zaman.

Sorunları çözmek istiyorsak nüfus artışını önlemeliyiz...bir sürü boş beleş insan ortalıkta dolanıp kaynakları tüketiyor...
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

6.  Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    Vatandaşın Bankalardaki Döviz Tadilat Hesapları vatandaşın bilgesi haricinde dövizde baskılamak adına satış yönünde kullanılması söz konusu olabilir ? Malum özel banka genel müdürleri bir düdük çalmayla toplanıyor? Bu konuda bilgi sahibi olan var mı?
    Merkez bankası ,bankaların bu mevduatları kullanma oranını yükseltti diye biliyorum,önceki sayfalarda sayın rxpu nun bu konuyla ilgili yazıları olmalı...

7.  Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    Vatandaşın Bankalardaki Döviz Tadilat Hesapları vatandaşın bilgesi haricinde dövizde baskılamak adına satış yönünde kullanılması söz konusu olabilir ? Malum özel banka genel müdürleri bir düdük çalmayla toplanıyor? Bu konuda bilgi sahibi olan var mı?
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Merkez bankası ,bankaların bu mevduatları kullanma oranını yükseltti diye biliyorum,önceki sayfalarda sayın rxpu nun bu konuyla ilgili yazıları olmalı...
    Döviz tevdiat hesaplarının tamamı zaten satılmış durumda. Karşılık olarak ise özel sektör firmalarının aldığı döviz kredileri ve bilançolarında bir cümle olarak geçen teminat taahhüdü var. (Yani teknik olarak döviz kredisini kullanan özel sektör firmaları çoktan bu paraları ithalat yaparak Hans'ın Johnny'nin eline verdi.)

Döviz mevduatlarından ayrılan zorunlu karşılıklar var %10-15 arası , bu karşılıklar da merkez bankasına yatırılıyor. Kredi olarak kullandırılması mümkün olmayan bu karşılıkları dahi merkez bankasının kendisinin açığa satması mümkün. (zaman zaman yapıyor da).

Döviz mevduatları sadece muhasebesel olarak orada gözüküyor. Satılabilir bir döviz mevduat yok. Döviz mevduat sahibi parasını çekmek istediğinde mutlaka başka bir döviz mevduatçısı para yatırmalı. Zira döviz likiditesi bazen eksiye dahi düşebiliyor.

Hatta bu nedenle merkez bankası bu likidite eksikliğini aşmak ve piyasanın kilitlenmesini önlemek için çok kısa vadeli (1 hafta) döviz depo karşılığı TL depo ihaleleri açıyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Korku imparatorluğu sayesinde ekonominin tüm dinamikleri ile pervasızca oynuyorlar yani. Peki işler kontrol edilemeyecek düzeye geldiğinde ne olacak. O zaman o bankalardaki dövizlerine ulaşabilecek mi vatandaş. ben şahsen nakitte tutarım. Doları 6 TL üzerinde alıp bankada muhafaza edenleri kendi silahları ile vurmuş olmadılar mı? Ben nakit tutmayı tercih ederim.

Sayfa 273/1000 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •