Sayfa 718/940 İlkİlk ... 218618668708716717718719720728768818 ... SonSon
Arama sonucu : 7513 madde; 5,737 - 5,744 arası.

Konu: Çizgi Ötesi ( kısa - orta - uzun )_Al-Sat

1.  Alıntı Originally Posted by Eski_prof Yazıyı Oku
    ENDEKS ; 1392.45 kapanış...
    Yukarıda önemli dirençleri yazmıştım...
    Şimdi borsada şöyle bir gerçek vardır büyük yatırımcılar ve/veya spekler yada yabancı yatırımcılar kar ederler herzaman... Ama bu karlarını cebe koymadan yatırıma devam etmezler...Yani mutlaka bir realizasyon yaparlar...
    Zaten teknik olarakta sonsuz bir yukarı tırmanış yoktur...
    Her yokuşun bir inişi vardır...Ama bunu nereden yapacaklarını teknik olarak tahmin edebiliriz ama onların kafasının içini malesef bilemeyiz...Zaten bilsek karmaşa olur kim kime ne satacağını şaşırır...yani çakışır...
    Ama kafa takmıyalım hiçbir zaman çakışmamıştır...ky cömerttir yol verir...
    Aslında ky da kendi çapında realizasyon yapsa,kar cebe yakışır deyip en azından yarı yarıya yapsa hiç olmazsa üzülmez...Ama şöyle bir gerçek vardırki ky hiçbir zaman birgünden diyeceğimde neyse diyeyim yinede ; birgünden fazla nakitte bekleyemez...kuruşuna kadar hissededir...
    Çok uzattım ; Sağlıklı bir ilerleyiş için düzeltme/ler şart...
    Desekki burdan düzeltme gelir(misal) kimse kıyamaz hissesine...Ama hak vermiyorda değilim yıllarca tutmuşsun dişe dokunur bir kar etmiş veya etmemişsin...tamam satayım diyorsun birde bakmışsın yıllardır gitmeyen hisse roket takmış ateşlemiş...Ve hep şunu duyarız nerde olursa olsun tüm ky lar ben sattım uçtu...Bizkerde(ky) haklıyız be...!
    Yine neyse ; endeks en yüksek; 1409.78 seviyesini gördü... Bizim direncimiz kaçtı ; 1405.70...yani ; 4.08 puanla farkla deydi dirence...oradan da bir miktar geri çekildi...
    Önemli desteğimiz ; 1366.65... Burası önemli ilk etapta... Ama yukarıda da yazdığım gibi sağlam bir realizasyon yaşanırsa benim ana desteğim ; 1230.00...burayı görürmü inanın bunu hiçkimse tahmin edemez...Öyle bir gündemimiz varki ; Gündem analiz...Tekniği seseri mayına çevirir...
    Gündem de ise hem çok güzel hemde çok kötü senaryolar ve gerçekler mevcuttur... Bu yüzden bir düzeltme gelirsede nereden döneceği veya nereye kadar olacağını bu beklentiler belirleyecek...
    Yukarıda yazdığım, esas oğlan dediğim direnç ; 1435.00 sağlam geçilirse şenlik başar...
    Çok uzun oldu yine kim okur bilmem...))
    Y.T.D.
    Hocam çok sağ olun kıymetli görüşleriniz bizim için çok değerli. Vaktinizi ayırıp yorumladığınız için teşekkürler.

2.  Alıntı Originally Posted by ikilem Yazıyı Oku
    Hocam müsait olunca MARTI hissesine bakabilir misiniz?
    MARTI ; 2.07 kapanış...
    DİRENÇ ; 2.12 - 2.21 - 2.31 - 2.39
    DESTEK ; 2.05 - 1.96...
    Yukarıda ; 2.39 kanal direnci sağlam geçilirse hedefi ; 2.67 olur ve hareketlenebilir...
    Y.T.D.

3.  Alıntı Originally Posted by Adem13 Yazıyı Oku
    Tşk ederim.Sayın Prof.....(ah kfein ah ömrümü çürüttün) ������
    Hiç umulmadık bir anda... ;))

4. Bugünlük bukadar...
    Cümleten iyi geceler...

5.  Alıntı Originally Posted by Eski_prof Yazıyı Oku
    IHLAS ; 1.24 kapanış...
    DİRENÇ ; 1.24 - 1.27 - 1.33 - 1.38...
    DESTEK ; 1.24 - 1.20 - 1.14 - 1.10...
    1.24 destek direnç konumunda... Tutunamazsa aşağı destekler...desteklerse yukarı dirençleri deneyebilir...
    1.38 kanal direnci sağlam geçilirse ; 1.52 kanalına girer...
    Y.T.D.
    Hocam yorumunuz için teşekkürler iyi akşamlar

6.  Alıntı Originally Posted by esma Yazıyı Oku
    Teşekkür ediyorum Adem bey. Yakın akrabamizdan 50 yaşında covid ten ikinci bir kayıp daha verdik bu hafta sonu. Ölümde yaşamın bir gerçeğidir.
    Artık bu haberleri foruma yazmak istemiyorum. İyi olmak için çaba sarfediyoruz. Forumu meşgul etmemek için. Bedelsizler canlı kalirlarsa Takip ettiğim ECZYT ve EGGUB de olumlu yansırmı?
    Başınız sağolsun Esma hanim Rabbim rahmeti ile muamele eylesin

7.  Alıntı Originally Posted by Eski_prof Yazıyı Oku
    Şimdi borsada şöyle bir gerçek vardır büyük yatırımcılar ve/veya spekler yada yabancı yatırımcılar kar ederler herzaman... Ama bu karlarını cebe koymadan yatırıma devam etmezler...Yani mutlaka bir realizasyon yaparlar...
    Her yokuşun bir inişi vardır...Ama bunu nereden yapacaklarını teknik olarak tahmin edebiliriz ama onların kafasının içini malesef bilemeyiz...Zaten bilsek karmaşa olur kim kime ne satacağını şaşırır...yani çakışır...
    Aslında ky da kendi çapında realizasyon yapsa,kar cebe yakışır deyip en azından yarı yarıya yapsa hiç olmazsa üzülmez...Ama şöyle bir gerçek vardırki ky hiçbir zaman birgünden diyeceğimde neyse diyeyim yinede ; birgünden fazla nakitte bekleyemez...kuruşuna kadar hissededir...
    Desekki burdan düzeltme gelir(misal) kimse kıyamaz hissesine...Ama hak vermiyorda değilim yıllarca tutmuşsun dişe dokunur bir kar etmiş veya etmemişsin...tamam satayım diyorsun birde bakmışsın yıllardır gitmeyen hisse roket takmış ateşlemiş...Ve hep şunu duyarız nerde olursa olsun tüm ky lar ben sattım uçtu...Bizkerde(ky) haklıyız be...!
    Yine neyse ; endeks en yüksek; 1409.78 seviyesini gördü... Bizim direncimiz kaçtı ; 1405.70...yani ; 4.08 puanla farkla deydi dirence...oradan da bir miktar geri çekildi...
    Önemli desteğimiz ; 1366.65... Burası önemli ilk etapta... Ama yukarıda da yazdığım gibi sağlam bir realizasyon yaşanırsa benim ana desteğim ; 1230.00...burayı görürmü inanın bunu hiçkimse tahmin edemez...Öyle bir gündemimiz varki ; Gündem analiz...Tekniği seseri mayına çevirir...
    Gündem de ise hem çok güzel hemde çok kötü senaryolar ve gerçekler mevcuttur... Bu yüzden bir düzeltme gelirsede nereden döneceği veya nereye kadar olacağını bu beklentiler belirleyecek...
    Yukarıda yazdığım, esas oğlan dediğim direnç ; 1435.00 sağlam geçilirse şenlik başar...
    Y.T.D.
    Sayın prof teşekkürler değerlendirme için

8. Hem de son satırına kadar okunur hocam. Görüşleriniz değerli unutmayınız.
     Alıntı Originally Posted by Eski_prof Yazıyı Oku
    Y.T.D.

Sayfa 718/940 İlkİlk ... 218618668708716717718719720728768818 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •