Sayfa 883/940 İlkİlk ... 383783833873881882883884885893933 ... SonSon
Arama sonucu : 7513 madde; 7,057 - 7,064 arası.

Konu: Çizgi Ötesi ( kısa - orta - uzun )_Al-Sat

1. Değerli hocam zamanınız olursa orta vade için beklentilerinden dolayı bu şirketlerden en çok beğendiğiniz 4 şirketi yazmanız mümkün mü?
    EKGYO-VKGYO-HLGYO-ALGYO-OZKGY-CIMSA-AKCNS-DEVA-KOZAL-IPEKE-NATEN-ASUZU-CEMTS-PARSN-PAPIL-ARDYZ-FONET-AKSEN-USAK
    Kesinlikle YTD:
    Son düzenleme : esma; 31-01-2021 saat: 17:43.

2. ENDEKS ; 1473.45 kapanış yaptı...
    Bundan önce birçok endeks yorumu yapmıştım... Hemen hemen hepsinde bir düzeltmenin olacağını hatta olması gerektiğini gündem ve geçmişten örnekler vererek ve olası senaryoları anlatarak yazmıştım...Hatta bu düzeltmenin Mart 2021 ortalararında yada daha öncede yavaş yavaş işaretini vererek olacağını işaret etmiştik... Önemli direncimiz (yükselişin devamı için) ; 164.00 seviyesini gösterge kabul edelim dediğimde 1582.## leri görmüş ve bende hedefe az kaldı burayı geçmesi zor bu aralıkta kazanacağımız kaybımızdan çok az olur demiştim... Şimdi bunları ; Yaa ben size demedimmi demek için tekrar yazmıyorum ...! Hala bu seviyelerin önemini ve beklenen düzeltmenin tam olarak olmadığını
    Önümüzde hala dikenli yolların olduğunu temkini elden bırakmamak gerektiğinin önemli olduğunun anlatmak istiyorum...Daha öncede söylediğim gibi geçtiğimiz yıl(2020) gerçekten çok küçük yatırımcı katıldı borsamıza iki milyon civarı diyorlar...Bunların büyük bir çoğunluğu borsayla yeni tanışanlardan oluşuyor...diğerleri ara verip başlayanlar vs.vs. Ama öyle günler yaşadıkki herkesin yüzü gülüyordu...(ky ların yüzü gülüyorsa borsadan kaçma zamanı gelmiştir...)demiş ünlü bir borsacı...Biz bunu gördük... Daha öncede görmüştük...Bunu neden yazıyorum ; Bu arkadaşlarda kaybetmeyi ve borsaya küfür etmeyi öğrenecekler... Ki borsacı olmaya başlasınlar...Yaşadık yaşıyacaklar(keşke yaşamasalardı)...
    Bu bir kuralmı ki?...Hayır kural değil ve herzaman böyle olmayabilir... Ama şu bir kural; Başka türlü para kazanamaz amcalar...kural değil zamanlama ...
    Bizler nedense bu zamanlamanın aktörlerindeniz ve figüranız...Görevimiz dayak yemek... Sonunda bir esas oğlan (1435)gelir ve bizi kurtarır...Ama o esas oğlan da dayak yiyebilir hatta tüm kemikleri kırılabilir... Komple alçıya alınır ve bir bakarsın eskisinden daha sağlam ve yenilmez(kara murat) olarak gelir hepimizi kurtarır... Biz Kara Murat ı bekleyelim elbet gelecek...
    Biraz espri kattıktan sonra gelelim esas oğlanın önemine...Geçtiğimiz hafta biliyorsunuz ki esas oğlan bizi kurtardı...1431.32 civarından yukarı tepki verdi ve önemini göstermiş oldu...Ama yaralandı...Şimdi dikkatle yine ; 1435.00 takip edilecek... Tam bir testere piyasası içindeyiyiz...Al - Sat...Ama yapabilene...Tuzaklara dikkat edelim böyle zamanlarda tahtanın tam hakimi spek ve tahta sahipleridir...Yani satanda kendileri sattıklarını alanda kendileri...Araya düşenleri, kar ve zararlarını hesaplar bir sonraki hareketi ona göre yaparlar...En büyük amaçlarıda PANİK satışları yaptırarak yukarıdan alan ky ların mallarını aşağıdan toplamak...Yine bir kural hatırlatayım ; Satmadığın sürece sadece zamandan kaybedersin asla paranı kaybetmezsin...Ama yine satmadan karı cebe koyamadan da kazanamazsın...Bu yüzden zamanında yarı nakitte olalım dedim...Ama maalesef ky hep birşeyleri kaçıracağım diye veya hissesine kalpten bağlandığından bir türlü satamaz...Kimyamızda nakitte beklemek diye bir şey yok...Borsaya da hep en tepelerden merak salarız nedense...Oysa kurt puslu havayı sever...Fırsatlar nezaman kaçtıki şimdi kaçsın...Misal 7-8 ay önce üç tl olan A hissesi geçen aylarda 35 tl olmuş ve hala ucuz diye alıyoruz...Alıcı ve fırsatlar hiç bitmez...Ama en önemlisi alırken kazanmak...
    Kıssadan hisse bitti...Şim neler olabilir...???
    DESTEK ; 1460.00 - 1435.00 - 1405.00 - 1370.00 - 1312.00 - 1230.00..
    DİRENÇ ; 1480.00 - 1508.00...
    Burada bir kaç önemli gösterge destek ve direncimiz var...
    DİRENÇ ; 1508.00...geçip desteklemesi...
    DESTEK ; 1435.00 destekleyip kırmaması takp edilecek...
    Arkadaşlar gerçekten borsa ve endeks açısından çok kritik dönemlerden geçiyoruz...Ne coşkulu yükselişler gözünüzü karartsın nede panik düşüşler gözünüzü korkutsun...Eğer hissede yakalandıysak ve çok zarar ettiysek satarsak paramız uçar...Ne demişler birşeyini nerde düşürdüysen orada bulursun... Başka yerde arama...Gösterge direnç ve destekleri baz alarak Gündem ve haberleri dinleyerek hareket etmekte fayda var...Vay keşke satsamda şu hisseyi alsaydım demeyin heleki bu havada hiç demeyin... İnanın bu seferde sattığınız uçar diğer aldığınız çakılır...Hisselerimiz elimizde kaldıysa sahip çıkalım...Köprüden geçerken at değiştirmeyelim...
    Birde hisse şuralardan buralara düşmüş bunu alalım düştüğü yere çıkarsa yüzde yüz kazanırım mantığı yanlıştır...O hissede operasyon bitmiş olabilir...Nakitteyseniz ve hisse edinecekseniz birazdaha seçici ve orta vade düşünerek...Beklentisi olan ve gündemden olumsuz etkilenen ucuz kalmış sağlam hisseleri düşünün...
    Son olarak; Yukarı dirençleri zaten yazmıştım... Şuan aşağıdaki destekler önemli...Yanlız bu zadıklarım hala Mart ortalarına kadar geçerli...Duruma göre Mart sonunda kısa - orta - uzun yeni seviyeleri yazacağım...Hem endeks hemde sorulan hisseleri...
    Daha uzun uzun yazacak okadar çok şey varki ancak bukadar özetleyebildim...devrik cümle ve kelime hataları varsa idare edin...
    NOT; 1230.00 daha önce hatırlarsanız benim olmazsa olmazımdı yukarı hareketin hızlanması için...şimdide olası sert düşüşlerde ana destekten sonra olmazsa olmaz desteğim... Kırılırsa büyük düzeltmeyi ;
    1095.00 de noktalayabiliriz...
    Ama umutsuz olmamak lazım hala göstergeler bozulmuş değil...Heran herşey olabilir özellikle gündemle alakalı...Tesr köşe yapar inşallah... Kimsede üzülmemiş olur...Mektubuma son verirken küçüklerin gözlerinden büyüklerin ellerinden öperim diyerek espirimizide koyalım...
    Herşey gönlünüzce olsun inşallah... Bol kazançlar ve gülen gözler diliyorum...))
    Asla Y.T.D.

3. Değerli hocam elinize ve yüreğinize sağlık.

4. Ssyin Hocam , değerli yorum ve görüşleriniz icin teşekkürler....

SM-A750F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Teşekkürler sayın prof hocam ellerin dert görmesin

6. Yorumlar süper, elinize sağlık, teşekkürler. Klavyenize taş değmesin inşallah 🙂

7. Sayın Prof hocam o zaman destekleri haberleri gündemi iç ve dış haberleri takip , bist bize onay güven verdiğinde de alım yönlü seçim aşamalarına başlayacağız . Uzun yazınızı şevkle okudum. Unutmamak için ekran görüntüsü bile aldım. Notlarım arasına da yazacak olduğum şeyler var. Yürekten teşekkür ediyorum. Allah cc razı olsun. Bu arada kanal İstanbul muhabbeti göz önüne fazlaca gelmeye başladı.
    Ytd

8.  Alıntı Originally Posted by eski_prof Yazıyı Oku
    endeks ; 1473.45 kapanış yaptı...
    Bundan önce birçok endeks yorumu yapmıştım... Hemen hemen hepsinde bir düzeltmenin olacağını hatta olması gerektiğini gündem ve geçmişten örnekler vererek ve olası senaryoları anlatarak yazmıştım...hatta bu düzeltmenin mart 2021 ortalararında yada daha öncede yavaş yavaş işaretini vererek olacağını işaret etmiştik... önemli direncimiz (yükselişin devamı için) ; 164.00 seviyesini gösterge kabul edelim dediğimde 1582.## leri görmüş ve bende hedefe az kaldı burayı geçmesi zor bu aralıkta kazanacağımız kaybımızdan çok az olur demiştim... şimdi bunları ; yaa ben size demedimmi demek için tekrar yazmıyorum ...! Hala bu seviyelerin önemini ve beklenen düzeltmenin tam olarak olmadığını
    önümüzde hala dikenli yolların olduğunu temkini elden bırakmamak gerektiğinin önemli olduğunun anlatmak istiyorum...daha öncede söylediğim gibi geçtiğimiz yıl(2020) gerçekten çok küçük yatırımcı katıldı borsamıza iki milyon civarı diyorlar...bunların büyük bir çoğunluğu borsayla yeni tanışanlardan oluşuyor...diğerleri ara verip başlayanlar vs.vs. Ama öyle günler yaşadıkki herkesin yüzü gülüyordu...(ky ların yüzü gülüyorsa borsadan kaçma zamanı gelmiştir...)demiş ünlü bir borsacı...biz bunu gördük... Daha öncede görmüştük...bunu neden yazıyorum ; bu arkadaşlarda kaybetmeyi ve borsaya küfür etmeyi öğrenecekler... Ki borsacı olmaya başlasınlar...yaşadık yaşıyacaklar(keşke yaşamasalardı)...
    Bu bir kuralmı ki?...hayır kural değil ve herzaman böyle olmayabilir... Ama şu bir kural; başka türlü para kazanamaz amcalar...kural değil zamanlama ...
    Bizler nedense bu zamanlamanın aktörlerindeniz ve figüranız...görevimiz dayak yemek... Sonunda bir esas oğlan (1435)gelir ve bizi kurtarır...ama o esas oğlan da dayak yiyebilir hatta tüm kemikleri kırılabilir... Komple alçıya alınır ve bir bakarsın eskisinden daha sağlam ve yenilmez(kara murat) olarak gelir hepimizi kurtarır... Biz kara murat ı bekleyelim elbet gelecek...
    Biraz espri kattıktan sonra gelelim esas oğlanın önemine...geçtiğimiz hafta biliyorsunuz ki esas oğlan bizi kurtardı...1431.32 civarından yukarı tepki verdi ve önemini göstermiş oldu...ama yaralandı...şimdi dikkatle yine ; 1435.00 takip edilecek... Tam bir testere piyasası içindeyiyiz...al - sat...ama yapabilene...tuzaklara dikkat edelim böyle zamanlarda tahtanın tam hakimi spek ve tahta sahipleridir...yani satanda kendileri sattıklarını alanda kendileri...araya düşenleri, kar ve zararlarını hesaplar bir sonraki hareketi ona göre yaparlar...en büyük amaçlarıda panik satışları yaptırarak yukarıdan alan ky ların mallarını aşağıdan toplamak...yine bir kural hatırlatayım ; satmadığın sürece sadece zamandan kaybedersin asla paranı kaybetmezsin...ama yine satmadan karı cebe koyamadan da kazanamazsın...bu yüzden zamanında yarı nakitte olalım dedim...ama maalesef ky hep birşeyleri kaçıracağım diye veya hissesine kalpten bağlandığından bir türlü satamaz...kimyamızda nakitte beklemek diye bir şey yok...borsaya da hep en tepelerden merak salarız nedense...oysa kurt puslu havayı sever...fırsatlar nezaman kaçtıki şimdi kaçsın...misal 7-8 ay önce üç tl olan a hissesi geçen aylarda 35 tl olmuş ve hala ucuz diye alıyoruz...alıcı ve fırsatlar hiç bitmez...ama en önemlisi alırken kazanmak...
    Kıssadan hisse bitti...şim neler olabilir...???
    destek ; 1460.00 - 1435.00 - 1405.00 - 1370.00 - 1312.00 - 1230.00..
    direnç ; 1480.00 - 1508.00...
    Burada bir kaç önemli gösterge destek ve direncimiz var...
    direnç ; 1508.00...geçip desteklemesi...
    destek ; 1435.00 destekleyip kırmaması takp edilecek...
    Arkadaşlar gerçekten borsa ve endeks açısından çok kritik dönemlerden geçiyoruz...ne coşkulu yükselişler gözünüzü karartsın nede panik düşüşler gözünüzü korkutsun...eğer hissede yakalandıysak ve çok zarar ettiysek satarsak paramız uçar...ne demişler birşeyini nerde düşürdüysen orada bulursun... Başka yerde arama...gösterge direnç ve destekleri baz alarak gündem ve haberleri dinleyerek hareket etmekte fayda var...vay keşke satsamda şu hisseyi alsaydım demeyin heleki bu havada hiç demeyin... Inanın bu seferde sattığınız uçar diğer aldığınız çakılır...hisselerimiz elimizde kaldıysa sahip çıkalım...köprüden geçerken at değiştirmeyelim...
    Birde hisse şuralardan buralara düşmüş bunu alalım düştüğü yere çıkarsa yüzde yüz kazanırım mantığı yanlıştır...o hissede operasyon bitmiş olabilir...nakitteyseniz ve hisse edinecekseniz birazdaha seçici ve orta vade düşünerek...beklentisi olan ve gündemden olumsuz etkilenen ucuz kalmış sağlam hisseleri düşünün...
    Son olarak; yukarı dirençleri zaten yazmıştım... şuan aşağıdaki destekler önemli...yanlız bu zadıklarım hala mart ortalarına kadar geçerli...duruma göre mart sonunda kısa - orta - uzun yeni seviyeleri yazacağım...hem endeks hemde sorulan hisseleri...
    Daha uzun uzun yazacak okadar çok şey varki ancak bukadar özetleyebildim...devrik cümle ve kelime hataları varsa idare edin...
    Not; 1230.00 daha önce hatırlarsanız benim olmazsa olmazımdı yukarı hareketin hızlanması için...şimdide olası sert düşüşlerde ana destekten sonra olmazsa olmaz desteğim... Kırılırsa büyük düzeltmeyi ;
    1095.00 de noktalayabiliriz...
    Ama umutsuz olmamak lazım hala göstergeler bozulmuş değil...heran herşey olabilir özellikle gündemle alakalı...tesr köşe yapar inşallah... Kimsede üzülmemiş olur...mektubuma son verirken küçüklerin gözlerinden büyüklerin ellerinden öperim diyerek espirimizide koyalım...
    Herşey gönlünüzce olsun inşallah... Bol kazançlar ve gülen gözler diliyorum...))
    asla y.t.d.
    sayın prof. Teşşekkür ederiz elinize emeğinize sağlık ...

Sayfa 883/940 İlkİlk ... 383783833873881882883884885893933 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •