Arama sonucu : 3 madde; 1 - 3 arası.

Konu: Sağlık için zeytinyağı....

1. Sağlık için zeytinyağı....

Zeytinyağı nin insan sağlığına faydalarını hepimiz biliyoruz.Ben Manisa Akhisar da sınıf öğretmeninin.10 yıl önce annemden bana kalan tarlama kendi ellerimle zeytin diktim..Bakımını bu zamana kadar kendim yaptım.Suni gübre ve zirai ilaç kullanmamaya (hayvan gübresi ve bordo bulamacı kullandı.) dikkat ederek yetiştirdim.Bu yıl verime geçtiler ve 600 litre yağim oldu..İsteyen arkadaşlara ücretsiz numune gönderebilirim.Amacim aracilara veripte o kadar emegimi boşa çıkarmak istemiyorum.İlgilenen arkadaşlar özelden ulaşabilir.Selamlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    camekanın dışında
    Gönderi
    1,797
    kayınpederim gemlikte zeytin üreticisidir evet zeytinyağı hücreleri kas dokusunu kemikleri besler bağışıklığı güçlendirir aminoasitlerden proteinden omega 3 den kalsiyum ve vitaminlerden zengindir ancak çok yoğun tüketimi ileri yaşlarda mesanede taş oluşumuna sebebiyet verebiliyor tabi bu biraz bünyeylede alakalı ama özellikle marmara ve ege köylerinde yaşlılarda çok sık rastlanılan bir durummuş. çünki son olarak kayınpederimi ayn rahatsızlık nedeniyle götürdüğüm özel bir hastanede gastroenteroloji mütehassısının uyarısı da bu yönde oldu. amca her sabah yediğin bir kase zeytinyağına artık veda edeceksin zeyinyağındaki yoğun asit mesanende taş oluşumunu hızlandırır dedi.köydeki ve bölgedeki yaşlı nüfusta çok sık nükseden bir rahatsızlık mesane taşları. hakikaten zeytinyağını artık daha makul miktarda sadece yemeklerin içinde tüketiyor şimdilik sıkıntı yok.

siz sağlık için zeytinyağı başlığı atmışsınız buna binaen dikkatimi çektiği için paylaştım. herşey makul miktarlarda tüketildiğinde elbette yararlıdır zeytinyağıda öyle. sadece mesane taşları oluşumuna bir dikkat çekmek istedim

saygılar iyi forumlar başlığınız hayırlı olsun
    “Kalbimizde Tanrı'nın ışığı vardır, onun adı da vicdandır." Lev Nikolayeviç Tolstoy

3. Gemlik i Balıkesir (Edremit Burhamiyemi)
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •