Arama sonucu : 4 madde; 1 - 4 arası.

Konu: Dolar/TL paritesi tahmin, yorum ve analizleri

Dolar/TL paritesi tahmin, yorum ve analizleri

Dolar/TL paritesi tahmin, yorum ve analizleri için yeni bir konu başlatıyorum.

Yeni konumuz hayırlı uğurlu olsun
    yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    Dolar/TL paritesi tahmin, yorum ve analizleri için yeni bir konu başlatıyorum.

Yeni konumuz hayırlı uğurlu olsun
    Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), beklenti anketinde 2018 yıl sonu dolar kuru beklentisi 6.5938 TL (önceki 5.9663 TL) böyle beklenti varken bugün Usd kuru 5,45 TL özeti yarınını kestirmek elbette zor...faizlerin bugün %20-24 aralığın da seyretmesi ilerisi için beklenen %30-35 aralığı beklentisi hepsi karmaşa bumerang gibi durum ortaya koyuyor.

Alıntı Originally Posted by İsa Talayman Yazıyı Oku
    Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), beklenti anketinde 2018 yıl sonu dolar kuru beklentisi 6.5938 TL (önceki 5.9663 TL) böyle beklenti varken bugün Usd kuru 5,45 TL özeti yarınını kestirmek elbette zor...faizlerin bugün %20-24 aralığın da seyretmesi ilerisi için beklenen %30-35 aralığı beklentisi hepsi karmaşa bumerang gibi durum ortaya koyuyor.
    acaba diyorum merkez bankası faiz indirimi söylemini yayarak yıl sonu tahminlerinin üzerine mi oynuyor,çünkü usd nin geldiği yer belli parası olanın üzerine kat kat koyarak kazandığı canım ülkem de,senaryonun sonunu tahmin etmek zor değil.

Alıntı Originally Posted by İsa Talayman Yazıyı Oku
    acaba diyorum merkez bankası faiz indirimi söylemini yayarak yıl sonu tahminlerinin üzerine mi oynuyor,çünkü usd nin geldiği yer belli parası olanın üzerine kat kat koyarak kazandığı canım ülkem de,senaryonun sonunu tahmin etmek zor değil.
    10 eylül 2018 de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB),beklenti anketinde 2018 yıl sonu dolar kuru beklentisini 6.5938 TL olarak açıklamış dı ancak yine yarını tutturamadı,ekonomi de frenlenmiş bir usd kurunun motoru soğumuştur bundan sonrası Tahtakale nabzına göre 5.10 ve 4.90 aralığıdır düşmeye devam edecektir. Güçlü Türkiye Güçlü TL ile mümkün.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •