Sayfa 83/90 İlkİlk ... 33738182838485 ... SonSon
Arama sonucu : 717 madde; 657 - 664 arası.

Konu: Varant

1. Deutche bank in varant piyasasından çıktıktan sonra piyasaya ak yatırım 10 adet garan varantiyla giriş yapmış

Kârlı görürse devam eder zarar ederse devamı gelmez diye tahmin ediyorum.

Temmuz vadeli varantlar 5 adet alım 5 adet satım olmak üzere piyasada.

GM 8 d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. İşbankası tarafında da temmuz varantlarının şimdiye çıkmış olması gerekmez miydi? Gerçi şuan piyasadaki haziran varantları da çok ciddiye alınacak / bir işe yarayacak varantlar değil gibi. İhraç etmiş olmak için çıkarılmış gibiler

3. Bilen varsa cevaplarsa sevinirim. Bir arkadaşım pamuk yükseliş varantı almış. 0.27 ortalama ile 23 Haziran vade sonu. Bu gün 0.16 kapatmış. Vade sonunda diyelim 0.20 kapattı ve satmadı 350 bin lot karşılığı hesabına ne kadar para geçer

4.  Alıntı Originally Posted by borsa1988 Yazıyı Oku
    Bilen varsa cevaplarsa sevinirim. Bir arkadaşım pamuk yükseliş varantı almış. 0.27 ortalama ile 23 Haziran vade sonu. Bu gün 0.16 kapatmış. Vade sonunda diyelim 0.20 kapattı ve satmadı 350 bin lot karşılığı hesabına ne kadar para geçer
    Hisse ile aynı işlemler.

350.000 adet * 0,27= 94.500 TL yatırmış,
    350.000 adet * 0,20 = 70.000 TL almış olacak. Toplamda 24.500 TL zarar eder.

5. Kullanım fiyatını bilmeniz lazım . Alım varantlarinda , vade sonu fiyati kullanım fiyatinin altında ise paranız sıfırlanır.

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Deuche Türkiyede varant çıkarmıyor artık. İş yatırım varantlarıda hisselerde sadece alım varantı açılmış. ve yeni varant çıkarmamışlar. Son 1 ayda borsaya 400 bin yeni yatırımcı hesabı açılmış. Borsa normalleşme adımları eşliğinde dikine dikine çıkıyor. Yabancı payı %65 ten %52lere gerilemesine rağmen borsa çaylak yatırımcıların iştahla alımlarıyla yükseliyor. Aklıma vneden satım varantı açmadılarda alım varantı açtılar diye bir soru takıldı. Yani yatırımcıları adeta bir sinek gibi bir araya toplayıp haziran ortasından itibaren borsada yüksek satışla perişan edebilirler mi sorusu geliyor. Hem borsada 110 bin üzerinde varantlardada tüm alım varantlarını katledecek şekild ebir düşüş operasyonu çekerlermi? Eğer böyle olursa borsa çok ama çok can yakabilir.

7. Bilen bir arkadaştan yardım rica ediyorum.

125 bin ağustos vadeli endeks 30 aldım diyelim işbankasından.
    Çarpanı 1
    ağustosun son işlem günü endeks 135 binde kapattı.
    Kaç liradan uzlaşırız.
    Daha doğrusu uzlaşı fiyatı nasıl hesaplanıyor?
    iş varantın sayfasından bakıyorum, endeks değeri ile kullanım değeri arasında bir ilişki kuramadım asdas.
    Bir arkadaş bilale anlatır gibi anlatırsa, memnun olurum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Bilen bir arkadaştan yardım rica ediyorum.

125 bin ağustos vadeli endeks 30 aldım diyelim işbankasından.
    Çarpanı 1
    ağustosun son işlem günü endeks 135 binde kapattı.
    Kaç liradan uzlaşırız.
    Daha doğrusu uzlaşı fiyatı nasıl hesaplanıyor?
    iş varantın sayfasından bakıyorum, endeks değeri ile kullanım değeri arasında bir ilişki kuramadım asdas.
    Bir arkadaş bilale anlatır gibi anlatırsa, memnun olurum.
    Alma kardeş varant pişmanlıktır ytd tatlı ekmeğin ağı olmasın tecrübeyle sabit

WAS-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 83/90 İlkİlk ... 33738182838485 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •