Sayfa 31/90 İlkİlk ... 2129303132334181 ... SonSon
Arama sonucu : 717 madde; 241 - 248 arası.

Konu: Varant

1.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ben de bir iki aydır varant alıp satmaya başladım.
    Altında dipten dönüş hareketi başlaması ile 1340 usd ons dan itibaren alım yapmaya başladım. Başlangıçta ufaktı ama tadını aldıkça daha büyük aldım.
    Daha sonra hisse senedi varant işlemlerine geçtim. Akbank Garan güzel kazandırdı.

Bende şöyle bir anafikir oluştu, tecrübeli arkadaşlar olumlu olumsuz olarak beni teyit edebilir mi?

Eğer bir hissenin yükseleceğine inanıyorsam ve ona portföyümde ayıracak yeterince kaynak yoksa, varant alarak aldığım riski yükseltip, olası yükseliş fırsatını kaçırmamış oluyorum.

Örnek verirsem benim elimde sabit duran güvendiğim hisselerim var ve onları satmak istemiyorum.

Diğer taraftan bu hafta EKGYO dikkatimi çekti. Hem dibine yakın hem dönüş sinyalleri veriyor.
    Aynı zamanda Merkez bankasının 25 temmuzda yüksek faiz indirme ihtimali yüksek. Başta ABD olmak üzere bir çok ülkede bir faiz indirme dönemi başlıyor gibi.
    Bu durumdan bir çok şirket gibi EKGYO da muhtemelen olumlu etkilenecek gibi.

Ben şimdi EKGYO hissesini 100 bin liralık almak istiyorum ama portföyümde o kadar para ayıramayacağım. Bu nedenle 20 bin liralık EKGYO alım varantı alarak riskimi yükseltip olası yükseliş fırsatını kaçırmamış oluyorum.

Bende böyle anladım , tecrübeli arkadaşlar olumlu olumsuz olarak beni teyit edebilir mi?
    ekg varantları için konuşuyorum. emlak ta hisse hareketi sınırlı olduğundan günlük değer kaybı çok fazla oluyor yani günlük değer kaybı 0,005 kuruş olan bir varantta bile 2 günde bir 0,01 kuruş zarar edersiniz ki bu çok insaflı bir rakam yani hisse 0,10 kuruş yukarı gitse ama bunu toplamda 10 günde yaparsa siz kafa kafaya çıkarsınız. bu yüzden varantta önemli olan sadece yönü bilmek değil ne kadar çabuk olacağını bilmekte önemli. Bu yüzden ekg gibi yavaş hareket eden kağıtlarda varant taşımayı yanış buluyorum. gün sonunda verip ertesi gün tekrar almak benim stratejim.
    ayrıca varantlarla ilgili her konuda sizlere yardımcı olmaya çalışırım. 3 senedir sadece varant işlemi yapıp hayatta kalan biri olarak sizlere de yardımcı olmaya çalışırım.

Alıntı Originally Posted by luisvargas Yazıyı Oku
    ekg varantları için konuşuyorum. emlak ta hisse hareketi sınırlı olduğundan günlük değer kaybı çok fazla oluyor yani günlük değer kaybı 0,005 kuruş olan bir varantta bile 2 günde bir 0,01 kuruş zarar edersiniz ki bu çok insaflı bir rakam yani hisse 0,10 kuruş yukarı gitse ama bunu toplamda 10 günde yaparsa siz kafa kafaya çıkarsınız. bu yüzden varantta önemli olan sadece yönü bilmek değil ne kadar çabuk olacağını bilmekte önemli. Bu yüzden ekg gibi yavaş hareket eden kağıtlarda varant taşımayı yanış buluyorum. gün sonunda verip ertesi gün tekrar almak benim stratejim.
    ayrıca varantlarla ilgili her konuda sizlere yardımcı olmaya çalışırım. 3 senedir sadece varant işlemi yapıp hayatta kalan biri olarak sizlere de yardımcı olmaya çalışırım.
    Bilgi için teşekkürler.
    Ben ekgyo nun bu dönemde hızlı yükselme ihtimali olduğunu düşünerek aldım. Petkim alım varantlarim vardı dün sabah verdim yerine ekgyo alım Varantı aldım.
    Benim içiniki kritik seviye 1.25 gecilirse ve 1.30 geçilirse idi. 1.25 geçildi 1.30 da geçilirse hızlı yükselebilir diye düşünüyorum. Faiz indirimi beklentisi nedeniyle.
    Sonuçta uzun süredir değer kaybeden dilplere oturmuş bir hisse. Borsada dibin de dibi vardır ayrı konu.
    Bakalım hayırlısı

EKGYO 2010 DAN BU YANA FİYAT GRAFİĞİ

EKGYO KISA VADE GRAFİK GÖRÜNÜMÜ

ABIPH satış varantı "0.22" bana uygun geldi. kesinlikle tavsiye değildir yenmekte var yenilmekte var. ben tercihimi bu yöne kullandım. her koyun kendi bacağından asılır
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    ABIPH satış varantı "0.22" bana uygun geldi. kesinlikle tavsiye değildir yenmekte var yenilmekte var. ben tercihimi bu yöne kullandım. her koyun kendi bacağından asılır
    yanıldık alım varantı uygun fiyatlar gözetleyerek ABDCR ye geçiyorum.
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

6. egdcj de enteresan hareketler var . kotasyon yapıcı kağıdı sürekli baskılıyor gitmesini engelliyor.

7. Varant

Alıntı Originally Posted by himmetaga Yazıyı Oku
    egdcj de enteresan hareketler var . kotasyon yapıcı kağıdı sürekli baskılıyor gitmesini engelliyor.
    ya bu egdcj varantı kopup .30 kuruş olacak yada sıfırlayacak gibime geliyor. bu hafta belli olur

0.33 alınab ABDCR ile devam çünkü çok getirisi var. bana göre tabii.. bu arada EKGYO 1.32 dirençtir

Sayfa 31/90 İlkİlk ... 2129303132334181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •