Sayfa 68/90 İlkİlk ... 1858666768697078 ... SonSon
Arama sonucu : 717 madde; 537 - 544 arası.

Konu: Varant

1. Arkadaşlar ben bu varant işinde çok yeniyim ve ogrenmeye calisiyorim bu varantlari her bankanın yatırım hesabından alabilir miyiz
    Örneğin DAIDD varantini halkbankasindan alıp satabilir miyim

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Risk sözleşmesini imzaladıktan sonra yatırım hesabınız aracılığıyla herhangi bir hisse gibi alıp satabilirsiniz sn.Avevik

Alıntı Originally Posted by vrnt Yazıyı Oku
    12.600 lerde yeniden alırım 12.730 gecemesse satar asağıya gelmesini beklerim yeniden alırım 12.730 üstune beklemeye gecerim12.300 de stop olurum bugun musait tim yazabildim bir muddet yazamam fırsat buldukça yazarım
    Stop. Oldum pzt 11.700 ustu ve altı

Ayın 15 kadar viob 140 bine kadar yukseliş yapacakIZIFE. 0.12..IZIFF. 0.29 bu varantlar 1e 3 yapar dax 11.700 ustu. 12.900 ay sonuna kadar girmesi gerekir DAIDE. 0.15..bu varant 1e 4 yapar........ Benim beklentim bu yonde sağlıkca kalın iyi tatiller

5. dax aylık grafikte bir tobo görünümü var. uzun vade için olumlu özellikle dönüş noktaları için.
    Borsada fiyat yoktur, trend vardır. Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

6. birde dax petrol ile aynı yönde hareket ediyor 60 62 dolar bandına hareket edecek bir brent dax ı nereye taşır fikri olan var mı
    Borsada fiyat yoktur, trend vardır. Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

7. Bir dayanak varlığı, önceden belirlenen bir fiyattan belli bir tarihte alma veya satma hakkı veren sermaye piyasası araçları varant olarak tanımlanır. Ayrıca menkul kıymet haline getirilmiş opsiyonlardır.

Yani A hissesini B fiyatından 1 hafta sonra alma veya satma hakkını size veren ürünlerdir. Bu noktada en sık verilen örnek ise uçak biletidir.

Örneğin; Temmuz ayında gideceğiniz bir tatil için Şubat ayında bilet fiyatlarına baktınız. Ancak Temmuz ayının hangi gününde gideceğine henüz karar vermediniz. Tarih yaklaştıkça bilet fiyatının yükselebileceğini de biliyorsunuz.

Bu durumda bir miktar prim ödeyerek, Temmuz ayının belli tarihlerindeki fiyatları sabitleyebilirsiniz. Böylece uçak bileti fiyatındaki yükselişe karşı önlem almış olursunuz.

Belli bir miktar prim sayesinde bileti, işlemi yaptığınız günkü fiyattan alma hakkını elde edersiniz. Varantlar da buna benzer olarak çalışmaktadır.

Bir hisse üzerinden de örnek vermek gerekirse;

Diyelim ki THY hissesinin yükseleceğini düşünüyorsunuz. Ancak şu an almak için yeterli paranız yok ve ileri bir tarihte almak istiyorsunuz. Ama bu sürede hisse fiyatı yükselebilir ve avantajı kaçırabilirsiniz.

Bu durumda THY hissesinin dayanak varlık olduğu alım varantını alabilirsiniz. Bu varantı alarak, THY hissesinin belli fiyatın yani kullanım fiyatının üzerinde olma riskine karşı korunabilirsiniz.

Varantlar bu özellikleri ile borsanın sigorta ürünleri olarak görülürler. Çünkü ileri tarihte gerçekleşebilecek beklenti dışı hareketlerden korunma imkanı sağlarlar. Varant ile ilgili tüm ayrıntıları buradan öğrenebilirsiniz: https://paratic.com/varant-nedir-yat...nasil-yapilir/

Alıntı Originally Posted by vrnt Yazıyı Oku
    ayın 15 kadar viob 140 bine kadar yukseliş yapacakızıfe. 0.12..ızıff. 0.29 bu varantlar 1e 3 yapar dax 11.700 ustu. 12.900 ay sonuna kadar girmesi gerekir daıde. 0.15..bu varant 1e 4 yapar........ Benim beklentim bu yonde sağlıkca kalın iyi tatiller
    ızıfe.. 0.35 ızıff.. 0.64.
    Daıde.. 0.26

Sayfa 68/90 İlkİlk ... 1858666768697078 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •