Sayfa 99/300 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 2393 madde; 785 - 792 arası.

Konu: EGCYO Egeli & Co. Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş

1. neyse hissenin ne yapacağını kestirmek güç cuma günü sabahtan tavana yapıştırıp akşama kadar tavanı tutması ve kapanışta 800 bin civarı alıcılı kapatması gayet olumlu idi. Alan aldı satan sattı alamayan belki kara yazmalar bağladı. Son iki kap açıklaması da şirketin yapısında çok ama çok önemli değişikliklere gidileceğini gösteriyor. Bu tahsislide samimi iseler başvuruyu yaparlar. onaylandıktan sonra tahsisliyi kurumsal veya bireysel yatırımcıya teslim ederler. işte o zaman söz hakkı tahsisliyi alanda olur. 1 TL den aldığı 44 milyon hisseyi nerden satmak isteyebilir onu zamanla göreceğiz. Yukarı taşıyabilir aşağıda basabilir ne yapacağını göze alarak hissede pozisyon açılmalı.

2.  Alıntı Originally Posted by Mesgulum Yazıyı Oku
    Haa ben dedim onu ama senin anladigin gibi degil bak simdi 2010 da egcyh bedelli sermaye artirimi yapti bundan 9 ay sonra gitti egcyo tahsisli yapti 2011 yilinda yani milletin egcyh yatirdigi sermaye hop egcyo nun oldu
    Simdi dedigime gelirsek
    Simdi diyelim egcyo tahsisli yapti bu sermaye onun oz sermayesini yaplasik 24+44 yapsa 68 trl yapar egcyh gecmis yillar zarari karsilanarak birlesme olabilir dedim
    Bu ilerleyen zamanlarda gorecegiz bakalim ne yapacak tam
    1. Ödenmiş sermayesi 24 milyon değil 22 milyon
    2. EGCH özkaynakları nerdeyse sıfırlanmak üzere 44 milyon tahsisliyi ödeyecek don yok.
    3. EGCH ve EGCY ile arasında hisse bağını 10 ay öne EGCH nin gözaltı pazarına alınacağını anlayan patron hisseleri satın alarak bağlarını kopardı ve Şekerbank ın açtığı icra davası nedeniyle EGCH ve EGLYO gözaltı pazarına alındılar ve hala gözaltı pazarındalar.
    4. EGCH tahsisli şekline EGCYO nun 44 milyon hissesini nasıl koyacak onu anlamakta güçlük çekiyorum. tahsisli koyacak ne parası var nede EGCYO dan alacaklı olduğu bir meblağ yok. EGCYO ya 44milyon nakit girmeden EGCH nin geçmiş yıllar zararı nasıl karşılanır anlamakta güçlük çekiyorum.
    5. Birde EGCH nin ortaklık yapısına bakarsa zaten hissenin %80 üzeri zaten küçük yatırımcıda yıkışmış durumda. patron ne kadar çok seviyor ki küçük yatırımcıyı EGCH deki yatırımcıyı kurtarmak için böyle bir adım atacak.
    6. neyse ak kara 1 ay içerisinde ortaya çıkar. Gerçi patronlarının dürüst olduğu asla söylenemez ama ben göle yoğurt çalmayı sevdiğim için en makul seviyeden girdim. şirketin kap a yapacağı açıklamalar ışığında hareket edeceğim. resmi açıklamalar geldiğinde pozisyonuma karar vereceğim. son 2 açıklama gayet umut verici. herkes kararını iyi düşünerek vermeli.

3. Tan cık ın kağıtlarını kestirmek zor ama ben egcyh nin tahsisli sürecinden bahsedeceğim.

Eski adı varyo olan egcyh 3.5 tl den 1.6- 1.7 civarlarına gerilemişti sonra bedelli yapıldı ve 1 tl civarlarına geriledi aradan çok geçmedi 1 tl den ismini hiç duymadığımız bir nitelikli yatırımcı tam hatırlamıyorum ama 16.000.000 tl tahsisli den aldı sonra hissenin fiyatı kademeli olarak 0.6 tl ye geriledi ( bizde adam 1 tl den aldı hisse yukarı gider diye düşünmüştük) ve 1 tl den tahsisli yi alan nitelikli arkadaş hisseyi tan cık a 0.6 tl civarından devretti ha bu arada tahsisli ve bedelliden gelen para ile egcyo hissesi alındı ve egcyo ya aynı zamanda borç para verildi egcyo nun hisse fiyatları 1.7 i görmüştü aynı şekilde eglyo satın alındı eglyo nun fiyatı 2 tl den 6 tl ye çıktı aradan zaman geçti egcyo nun fiyatları sanırım 0.3 tl ye düştü o sırada egcyh nin elinde bulunan egcyo hisseleri öldü fiyatına tan cık a devredildi aynı şekilde 6 tl den satılmayan egcyh nin elinde bulunan eglyo hisseleri de yine 0.6 tl den yine tan cık a devredildi bu sırada egcyh nin sermayesi eridi ve içi boşaltıldı.
    Şimdi Darthaver arkadaşın da dediği gibi kimse tan cık ın moktan kağıdına girmez al gülüm ver gülüm beni en çok korkutan (uzun vade egcyo düşünenler için) reel yatırım egcyo nun elinde yarın başka bir şirket kurup egcyo nun elinde ki varlıkları o şirkete bazı oyunlarla tabii ki yasada ki boşluklardan yararlanıp devretmesi
    ha birde bu tolina tarım olsun şenyayla çiftliği olsun doğa tarım olsun bunlar ne kadar süt üretiyor verimliliği nedir borçları nedir bunlara kim kefil veya hangi hisseler rehin verilmiştir kim biliyor tan cık dan başka onun için uçarda diplere de gidebilir kimse tan cık ın aklından geçeni bilemez neticede ky dostu değil

Arkadaşlar, bu saatten sonra ne konuşşak boş. Senaryolar zaten konuşulmuş burada. İşin ciddiyeti önemli. Umarım canı yananlar olmaz.
    **Hayatta en pahalı şey tecrübedir. Çünkü kazanmak için kaybetmek gerekir.

5.  Alıntı Originally Posted by ases Yazıyı Oku
    Tan cık ın kağıtlarını kestirmek zor ama ben egcyh nin tahsisli sürecinden bahsedeceğim.

Eski adı varyo olan egcyh 3.5 tl den 1.6- 1.7 civarlarına gerilemişti sonra bedelli yapıldı ve 1 tl civarlarına geriledi aradan çok geçmedi 1 tl den ismini hiç duymadığımız bir nitelikli yatırımcı tam hatırlamıyorum ama 16.000.000 tl tahsisli den aldı sonra hissenin fiyatı kademeli olarak 0.6 tl ye geriledi ( bizde adam 1 tl den aldı hisse yukarı gider diye düşünmüştük) ve 1 tl den tahsisli yi alan nitelikli arkadaş hisseyi tan cık a 0.6 tl civarından devretti ha bu arada tahsisli ve bedelliden gelen para ile egcyo hissesi alındı ve egcyo ya aynı zamanda borç para verildi egcyo nun hisse fiyatları 1.7 i görmüştü aynı şekilde eglyo satın alındı eglyo nun fiyatı 2 tl den 6 tl ye çıktı aradan zaman geçti egcyo nun fiyatları sanırım 0.3 tl ye düştü o sırada egcyh nin elinde bulunan egcyo hisseleri öldü fiyatına tan cık a devredildi aynı şekilde 6 tl den satılmayan egcyh nin elinde bulunan eglyo hisseleri de yine 0.6 tl den yine tan cık a devredildi bu sırada egcyh nin sermayesi eridi ve içi boşaltıldı.
    Şimdi Darthaver arkadaşın da dediği gibi kimse tan cık ın moktan kağıdına girmez al gülüm ver gülüm beni en çok korkutan (uzun vade egcyo düşünenler için) reel yatırım egcyo nun elinde yarın başka bir şirket kurup egcyo nun elinde ki varlıkları o şirkete bazı oyunlarla tabii ki yasada ki boşluklardan yararlanıp devretmesi
    ha birde bu tolina tarım olsun şenyayla çiftliği olsun doğa tarım olsun bunlar ne kadar süt üretiyor verimliliği nedir borçları nedir bunlara kim kefil veya hangi hisseler rehin verilmiştir kim biliyor tan cık dan başka onun için uçarda diplere de gidebilir kimse tan cık ın aklından geçeni bilemez neticede ky dostu değil
    Haklı olabilirsiniz. Herşeyi yapabilir. Onun için tüm yatırımcılar herşeyi göze almalı. Cuma günü sabah 71 e gidip ordan 67 ye hafif bastığında acaba dedim ama 2. hamlede 71 üzerine atıp tavana kitlediğind ebu iş tamam dedim. Bütün marifet Speğin becerisine kalmış. Silekeyeyim derken mal kaptırısa eline yüzüne bulaştırırsa soluğu tez kesilir. Ama hacimli şekilde tavana yürüyüp kitlerse ve mal kaptırmadan ertesi güne atarsa işte o zaman daha uzun yolu var derim. Bence silkeleme seviyesi çok daha yukarılar olmalı.Aksi taktirde silkeleyeyim derken çok mal kaptırır. Neyse Haftaya speğin ne kadar becerikli olduğunu anlarız.

Teknik konuşalım dersek 0.72 önemli bir dirençti. Üzerinde tutunması durumunda 0.83-84 seviyesi izlenebilir.(Subat ayında gördüğü seviye). İşin ciddiyeti bu hafta belli olur zaten. Oyunsa eğer, malı yukarıdan dağıtırlar. Yada silkeleme yaparak devam edebilirler. Pazartesi Tavan 0.88 - taban: 0.60

7.  Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    2010 yılı sonunda başlayıp 2011 yılı ocak ayında EGCYO da gerçekleşen 2.000.000 TL sermaye azaltımı ve ardından 5.000.000 TL Tahsisli Sermaye artırımında aralık ortalarında hissenin 0.70-0.80 bandından başlayan yükseliş le Nisan ayına kadar 2.04 tepe noktasına kadar yükseliş grafiğinide görmüşsünüzdür umarım. Yanı 17 milyon ödenmiş sermayesine 5.000.000 Tahsisli sermaye artırımının o dönemde hissenin ne kadar yükselmesine neden olduğu ortada. Şimdi 22.000.000 Ödenmiş sermayesinin 2 katı 44.000.000 Tahsisli ile nereye kadar yükselebileceğini varın siz düşünün. Bu tahsisli olayı bir oyun değise ödenmiş sermayesinin 2 katı tutarındaki 44.000.000 hisseyi 1 TL den alacak kurumsal ve bireysel yatırımcı aldığı hisseleri okutmak için hisseyi nerelere taşıyabilir varın siz düşünün. 2010 yılında 17.000.000 ödenmiş sermayesine 5.000.000 tahsislide 2.04 e giden hisse 2017 yılında 22.000.000 ödenmiş sermayesine 44.000.000 Tahsisli yaptığında hisseyi nereye taşıyabileceklerini tahmin edemeyiz. TABİ ÖNEMLİ OLAN BU TAHSİSLİ HİKAYESİ GERÇEKLEŞECEKMİ YOKSA BİR OYUNMU?
    Evet. Aynen. Gecmisini gordugum icin bunlara ufaktan girdim zaten. Ancak bi iki ay az lotla burdayim sanirim. Yaptigim inceleme ve bu surecteki izlenimim bi adamin surekli firildak cevirdigi. Tahminim o ki bu da bi firildak. Degilse az lotumla bile bana yeter bir kazanc saglarim. Ama tekrar ediim. Cok lotum olsa kesin satardim. Zira az lotla 5 on katina ciktiginda alacagim kari cok lotla cuma gunu zaten alirdim. Bu mantiktan hareketle cok lotu olanlarin zaten satmis olabilecegini dusunuom. Zira adam guvenilmez. Ytd

Alıntı Originally Posted by DARTHvader Yazıyı Oku
    Evet. Aynen. Gecmisini gordugum icin bunlara ufaktan girdim zaten. Ancak bi iki ay az lotla burdayim sanirim. Yaptigim inceleme ve bu surecteki izlenimim bi adamin surekli firildak cevirdigi. Tahminim o ki bu da bi firildak. Degilse az lotumla bile bana yeter bir kazanc saglarim. Ama tekrar ediim. Cok lotum olsa kesin satardim. Zira az lotla 5 on katina ciktiginda alacagim kari cok lotla cuma gunu zaten alirdim. Bu mantiktan hareketle cok lotu olanlarin zaten satmis olabilecegini dusunuom. Zira adam guvenilmez. Ytd

Merak etmeyin, yarın da kalanlar satar. Yeniler zıplar.

Sayfa 99/300 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •