Sayfa 6/952 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon
Arama sonucu : 7615 madde; 41 - 48 arası.

Konu: TSKB - T. Sınai Kalkınma Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by explorer Yazıyı Oku
    Galiba 2 yıl falan bekleyeceksin ki ASELSAN gibi kazanasın
    Aselsan hisse başı net kar 0,79 hisse fiyatı 15,15
    Tskb hisse başı net kar 0,22 hisse fiyatı 1,480

Türkiyenin 3 ilinde yanlızca 3 ilde hizmet ver ... Net kar 443 milyon tl Aselsan 'ın 795 milyon tl ...
    En önemlisi İş bankası geleneği Güveni var 1 lira kredi iste 1000 tane evrak isterler
    Elma ile elmayı kıyaslamak lazım ama Aselsan mı Tskb 'mi dersen bence uzun vadede Tskb
    Son düzenleme : investment; 28-02-2017 saat: 21:36.

2.  Alıntı Originally Posted by investment Yazıyı Oku
    Aselsan hisse başı net kar 0,79 hisse fiyatı 15,15
    Tskb hisse başı net kar 0,22 hisse fiyatı 1,480

Türkiyenin 3 ilinde yanlızca 3 ilde hizmet ver ... Net kar 443 milyon tl Aselsan 'ın 795 milyon tl ...
    En önemlisi İş bankası geleneği Güveni var 1 lira kredi iste 1000 tane evrak isterler
    Elma ile elmayı kıyaslamak lazım ama Aselsan mı Tskb 'mi dersen bence uzun vadede Tskb
    Yok be hocam aç grafiklere bak. ASELSAN geçen sene buzamanlar 17 liraydı. Yarı yarıya bölündü.

Hatta şöyle olay oldu bana. Tskb hisselerimi 3 ay tuttum bölündüler falan ama maliyetine çıktım ve ASELSAN aldım hepsiyle. Ben tskbden çıktıktan sora tskb güzel çıktı. 1.3 den 1.5 oldu. Hemde bi hafta içinde. ASELSAN'larım 9.5 dan alınmıştı. 10 fiyatını geçti ve haşırt darbe. ASELSAN'dan yine çıkmadım. Belirsizliklerde buraya toplanır millet dedim. Bi 4 ay falan tuttum hisselerimi. Sonra yine olmadı abi yine salak gibi bekledi. Yataya sardı. Ben dayanamadım sattım Kozal aldım. Kısa sürede eşşek yükü para verdi ama satmadım. Bütün zararım çıkmış kara geçmiştim. Ama salaklık ettim. Düşünce verdim. 17.5 den. ASELSAN bu arada hala yatay. Ben çıktıktan sora hep izledim 2 ay yatay gitti. Sonra bi çıktı dillere destan. Hep durdu duracak bi altı yedi ay yataya bağlayacak diye bekledim almadım. Sonuç olarak aldığım bütün hisselerde şuana kadar beklemiş olsaydım bütün durumlarda kara geçmiş olacaktım. Bir tek bu hissede kara geçmez olurdum. Şimdi neden burdayım sıkıldım. Lanet olsun. Tahminlerime göre ki siz daha iyi bilirsiniz sıkıntı çıkmaz ise yüzde yirmi garantisi var önümüzdeki 4 ay içinde. Neyse çok yazdım. Kusura bakmayın ama tskb taşımaktan korkmadım hiç. En güzeli diğer bütün bankalar eksi iken bu hıyar artı olabiliyor.

3.  Alıntı Originally Posted by explorer Yazıyı Oku
    Yok be hocam aç grafiklere bak. ASELSAN geçen sene buzamanlar 17 liraydı. Yarı yarıya bölündü.

Hatta şöyle olay oldu bana. Tskb hisselerimi 3 ay tuttum bölündüler falan ama maliyetine çıktım ve ASELSAN aldım hepsiyle. Ben tskbden çıktıktan sora tskb güzel çıktı. 1.3 den 1.5 oldu. Hemde bi hafta içinde. ASELSAN'larım 9.5 dan alınmıştı. 10 fiyatını geçti ve haşırt darbe. ASELSAN'dan yine çıkmadım. Belirsizliklerde buraya toplanır millet dedim. Bi 4 ay falan tuttum hisselerimi. Sonra yine olmadı abi yine salak gibi bekledi. Yataya sardı. Ben dayanamadım sattım Kozal aldım. Kısa sürede eşşek yükü para verdi ama satmadım. Bütün zararım çıkmış kara geçmiştim. Ama salaklık ettim. Düşünce verdim. 17.5 den. ASELSAN bu arada hala yatay. Ben çıktıktan sora hep izledim 2 ay yatay gitti. Sonra bi çıktı dillere destan. Hep durdu duracak bi altı yedi ay yataya bağlayacak diye bekledim almadım. Sonuç olarak aldığım bütün hisselerde şuana kadar beklemiş olsaydım bütün durumlarda kara geçmiş olacaktım. Bir tek bu hissede kara geçmez olurdum. Şimdi neden burdayım sıkıldım. Lanet olsun. Tahminlerime göre ki siz daha iyi bilirsiniz sıkıntı çıkmaz ise yüzde yirmi garantisi var önümüzdeki 4 ay içinde. Neyse çok yazdım. Kusura bakmayın ama tskb taşımaktan korkmadım hiç. En güzeli diğer bütün bankalar eksi iken bu hıyar artı olabiliyor.
    Ben
    hisse fiyatına bakmam hisse başı kara bakarım ....Benim kriterim odur ...
    Aselsan bu sene 800 milyon kar yazmış yazmasınada gecen sene net kar 212 milyon
    evvelsi sene 392 milyon önceki sene 238 (2013) istikrar yok .
    Ben 36 yaşındayım Tskb yi emeklilik için biriktiriyorum . adamlar 3 şube ile mevduat toplamadan kredi kartı vermeden Her sene kemiksiz 400 milyon tl ortalama kar ediyorlar ... Kar her sene ortalama %9 kadar artıyor . İş bankası kurumu aynı gelenek ile müşteri seçiyorlar batık oranı çok düşük . Yönetim mükemmel ayrıca işgsy 'nin %17 si ve tsgyo'nun %70 'i bunlara ait . Her sene ortalama % 4 temettü %17 bedelsizi var ...

400.000 lot hedefim var .... 50 yaşıma kadar ...

50 yaşımda Ortalama her sene bugunun parası ile nakit 20.000 tl temettü ve 68.000 lot bedelsiz hisse veriyor ....
    Hisselerin 32000 lotunu enflasyon ve fiyat koruması için tutup kalan 36.000 lot'u her ay 3000 3000 bozdurup harçlık yapsam y ortalama 0,50 usd hisse fiyatı ile aylık 1500 usd emekli maaşı yapar ...

Al sattan anlamam benim hesabım bu ....

4. Halk Yat

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB, Pozitif): Banka, mevcut
    ödenmiş sermayesinin 350 milyon TL artırılarak ile 2,4 milyar TL’ye
    yükseltilmesine, artışın tamamının 2016 yılı kârından karşılanarak bedelsiz kaydi pay
    olarak ortaklara verilmesine karar verildiğini açıkladı. Banka ayrıca,
    hisse başına brüt 0,04 TL nakit kâr payı dağıtılmasına karar verildiğini
    açıkladı.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

5. Oyak Yat

TSKB: Hisse başına 0.04 TL brüt nakit temettü dağıtımını Genel
    Kurul onayına sunacak. Bu temettü %2.7’lik temettü verimine işaret
    ederken 2016 karının yaklaşık %17’si dağıtılmış olacak (2015: %13).
    Temettü ödeme tarihi 27 Mart olarak planlanıyor. Bunun yanında Banka
    %17.1 oranında bedelsiz sermaye artırımı açıkladı."
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

6.  Alıntı Originally Posted by investment Yazıyı Oku
    Ben
    hisse fiyatına bakmam hisse başı kara bakarım ....Benim kriterim odur ...
    Aselsan bu sene 800 milyon kar yazmış yazmasınada gecen sene net kar 212 milyon
    evvelsi sene 392 milyon önceki sene 238 (2013) istikrar yok .
    Ben 36 yaşındayım Tskb yi emeklilik için biriktiriyorum . adamlar 3 şube ile mevduat toplamadan kredi kartı vermeden Her sene kemiksiz 400 milyon tl ortalama kar ediyorlar ... Kar her sene ortalama %9 kadar artıyor . İş bankası kurumu aynı gelenek ile müşteri seçiyorlar batık oranı çok düşük . Yönetim mükemmel ayrıca işgsy 'nin %17 si ve tsgyo'nun %70 'i bunlara ait . Her sene ortalama % 4 temettü %17 bedelsizi var ...

400.000 lot hedefim var .... 50 yaşıma kadar ...

50 yaşımda Ortalama her sene bugunun parası ile nakit 20.000 tl temettü ve 68.000 lot bedelsiz hisse veriyor ....
    Hisselerin 32000 lotunu enflasyon ve fiyat koruması için tutup kalan 36.000 lot'u her ay 3000 3000 bozdurup harçlık yapsam y ortalama 0,50 usd hisse fiyatı ile aylık 1500 usd emekli maaşı yapar ...

Al sattan anlamam benim hesabım bu ....
    geçen senede aynıydın yine böyle anlatıyordun. Ben gittim den kaldın. Benim 17k lot vardı şimdi 13k. Kalsaydım bende.

7.  Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    23 Martta genel kurul yapılır...
    Orda yönetim kurulunun kar dağıtımı ve sermaye arttırım konusu kabul edilince, 29 martta nakit temettü ödenir, bedelsiz sermaye arttırımı da geçmiş yıllardaki takvim göz önüne alındığında mayıs ortasından haziran ortasına kadarki bir tarihte gerçekleştirilmiş olur...
    teşekkürler

8. Arkadaşlar pasta varmı

Sayfa 6/952 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •