Sayfa 230/952 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon
Arama sonucu : 7615 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: TSKB - T. Sınai Kalkınma Bankası

1. Ben şahsen Berat Albayrak’ın gözbebeği olan 2 banka olduğu bunlardan birinin klnma diğerinin de tskb olduğunu biliyorum. Hatırlasanız ovp açıklamalarından önce RTE işbankası ile ilgili konuyu gündem yapmıştı. Sonra muhalif kanadın serzenişi ile konu duraklatıldı. Oradaki amacın bu iki kalkınma bankası ile alakalı bir düzenleme ile bunlara yeni bir nefes yön verme olduğunu düşünmüştüm.
    İşbankası konusunda asıl amaç bana göre de chp değil, amaç hakim ortak olabilmek , kamusallaştırmak. İşbankasında hakim ortak devlet olursa neredeyse o ölçüde tskb de devlet teşekkülü olacak. Klnma dan 3,5 kat aktif büyüklüğü ve derecelendirme kuruşlarında kredibilitesi yüksek olan tskb yi kullanmak isteği vardı. O dk frene basıldı ve klnma yı Albayrak lanse etti EYP sunumunda ve meclise geldi. Aynı senaryo olur mu bilemem ama Albayrak’ın bunu çok istediği görülüyor ki RTE bunu tekrar gündeme taşıdı. Özetle ben amacın işbank ve chp değil tskb olduğunu düşünüyorum. Hacmin 110 milyon lot olduğu tahtada aksiyon olduğu aşikar.
    Şu denilebilir, hissede yabancı takası var bu sorun olmaz mı ?
    Evet ilk bakışta sıkıntı gibi görünse de bankanın kredibilitesinin yüksek olması ve iç piyasada dev projeleri destekleyerek büyük katma değer katacak olması öncelik. Aselsan örneğini de verebilirim. Tam bir devlet kurumu niteliğinde ancak içinde çokça da yabancı var. Yani burada asıl olan yönetimde söz sahibi olabilmek. Benim bakış açım bu şekilde.

Gyo kısmına gelirsek de tskb için tümü kâr olsa zarar olsa ne ki. Çok takılmaya gerek yok, orada da şu olasılık var,
    Tskb katılımın az olmasını istemiş olabilir , ilerideki planları hesaba katıp hisselerin çoğuna sahip olma hevesinde olabilir %29 dışarıda sanıyorum. Tamamını alma düşüncesi olabilir. Geri alım programı gibi baktım ben bir nevi.

Velhasıl işbankası konusu önemli , ki mhp de destek konusunda okey sanırım.
    Yani bir büyük aksilik olmazsa işbankası yönetimi devlete geçer.
    Bugün iş bankası kurucu hisseleri %30 artı yaptı (işbankası kurucu hisseleri) anlayan anladı bile.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Bu arada dolar ve avro yerlerde sürünüyor. Bu iyi. Ytd

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Türkiye kalkınma bankasının bildiğim kadarıyla 2 şubesi var, tskb nin 3 Şubesi var. Kalkınma bankın 26trlyn karı var, tskb nin 300 tryn, yani hep bir tık önde daha cazip ytd....

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815
    SPK tarafından izahname/ihraç belgesi onaylanan halka açık ortaklıkların pay ihraçları - TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftalık bülteninde yayınlanan tabloda yer alan bilgiler aşağıda bulunuyor:

Ortaklık: TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.(2)

Mevcut Sermaye (TL): 150.000.000

Yeni Sermaye (TL): 300.000.000

Bedelli Sermaye Artırımı (TL): 150.000.000

Satış Türü: Halka Arz

2) TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin (Şirket) yeni pay alma haklarının kullanılması ve kalan C grubu payların Borsa İstanbul A.Ş.
    Birincil Piyasa’da halka arz edilmesinden sonra, kalan pay olması halinde, söz konusu payların, Şirket’in hakim ortağı olan Türkiye Sınai
    Kalkınma Bankası A.Ş. tarafından nominal değerin altında olmamak kaydıyla Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasa’da oluşacak fiyattan satın
    alınacağı taahhüt edilmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by activex31 Yazıyı Oku
    SPK tarafından izahname/ihraç belgesi onaylanan halka açık ortaklıkların pay ihraçları - TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftalık bülteninde yayınlanan tabloda yer alan bilgiler aşağıda bulunuyor:

Ortaklık: TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.(2)

Mevcut Sermaye (TL): 150.000.000

Yeni Sermaye (TL): 300.000.000

Bedelli Sermaye Artırımı (TL): 150.000.000

Satış Türü: Halka Arz

2) TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.�nin (Şirket) yeni pay alma haklarının kullanılması ve kalan C grubu payların Borsa İstanbul A.Ş.
    Birincil Piyasa�da halka arz edilmesinden sonra, kalan pay olması halinde, söz konusu payların, Şirket�in hakim ortağı olan Türkiye Sınai
    Kalkınma Bankası A.Ş. tarafından nominal değerin altında olmamak kaydıyla Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasa�da oluşacak fiyattan satın
    alınacağı taahhüt edilmiştir.
    Benim anladığım kadarıyla buda şu demek oluyor.tskgyo ı tahtada 0.63 kuruştan satılırken kimse 1 liradan almayacagina göre tsgb "hissenin tamamını 1 liradan biz alacağız"diyor Buda TSKB dan 150 milyon çıkacak anlamına geliyor.Eksik veya yanlış dusunuyorsam değerli arkadaşım düzeltsin lütfen Hepinize sağlık ve bol kazanç.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Gyo %17 artı ya da tavan açabilir....

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Ne 87-88miş yahu

8. 0,87 deki 2 milyon küsur lotu kaldıracak bir delikanlı çıkmadı daha

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 230/952 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •