Sayfa 14/32 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
Arama sonucu : 255 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Yeni İndikatörler

1.  Alıntı Originally Posted by TIFIL Yazıyı Oku
    s.a. Acaba her gün değişen pivot ve 3 destek 3 direnç nasıl yapılabilir acaba? tşk.
    A.S Daha önce paylaşılmıştı diğer başlıktan kodu yazıyorum.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...44#post2937244

2.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    ----------------------
    İki topik arası yazmak zorunda kaldım...
    Sizin paylaşımlarınızı dikkatle izliyorum ve takdir ediyorum..
    Gençligimi görüyorum...
    Teşekkürler hocam.

3.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Hocam tarihsel derinlik indirmek için döngü kurulabilir mi? En son bir şahsın kazası sonucu ideal i temizleyip yeniden kurmak zorunda kalmıştım. Datalarım kayıp.
    eğer derinlik için attığım görüntüden dolayı soruyorsanız o sadece anlık derinliği görselleştirmeye yarıyor başka bir işlevi yoktu.

4.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    OrhanR Price indikatörü canlı bar içerisinde seviye değiştirmiyor sanırım değil mi? i-1 dememize gerek yok gibi.
    i-1 olmalı, bir örnek atayım.

5. PHP Code:
     //Veriler
    var Sistem.GrafikVerileri;
    var 
    Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");
    var 
    Sistem.GrafikFiyatSec("YUksek");
    var 
    Sistem.GrafikFiyatSec("Dusuk");
    var 
    Sistem.GrafikFiyatSec("Açılış");

// İndikatörler
    var ORU Lib.OrhanRPrice(Sistem50,  80 );    
    var 
    ORA Lib.OrhanRPrice(Sistem50, -80 );  
    var 
    HH Sistem.HHV(3,H);
    var 
    LL Sistem.LLV(3,L);
    var 
    MA Sistem.MA(C"Exp"35);

// Değişkenler
    var OrBolge Sistem.Liste(0);
    var 
    OrYon Sistem.Liste(0);
    var 
    OrASSistem.Liste(0);
    var 
    OrSSSistem.Liste(0);

var AS= 
    Sistem.Liste(0);
    var 
    SSSistem.Liste(0);

//Strateji
    var SonYon="";
    for (
    int i 2i<Sistem.BarSayisii++) 
    {

//Kontrol

if( C[i] > ORU[i] ) OrBolge[i] = 3; else if( C[i] <= ORU[i] && C[i] >= ORA[i] ) OrBolge[i] = 2; else if( C[i] < ORA[i] ) OrBolge[i] = 1;
       if( 
    OrBolge[i-1] - OrBolge[i]>0OrYon[i] =-1; else if( OrBolge[i-1] - OrBolge[i]<0OrYon[i] =1; else OrYon[i] =OrYon[i-1]; 

OrAS[i] = (OrYon[i-1] ==?  O[i]: ((C[i-1] < ORA[i-1]) ? ORA[i-1]: (C[i-1] <= ORU[i-1] && C[i-1] >= ORA[i-1]) ? ORU[i-1] : O[i]));

OrSS[i] = (OrYon[i-1] ==-?  O[i]  : ((C[i-1] > ORU[i-1]) ? ORU[i-1]: (C[i-1] <= ORU[i-1] && C[i-1] >= ORA[i-1]) ? ORA[i-1] : O[i]));

AS[
    i] =    new float[] {  

O[i]
                                    , 
    OrAS[i
                                    , 
    HH[i-1]
                                    , 
    MA[i-1]
                                   }.
    Max();

SS[i] =    new float[] {  

O[i
                                    , 
    OrSS[i]
                                    , 
    LL[i-1]
                                    , 
    MA[i-1]
                             }.
    Min();

if (  
    H[i] >= AS[i]  && SonYon != "A" )  
                {

Sistem.Yon[i] = "A";

Sistem.Seviye[i]= AS[i];

SonYon Sistem.Yon[i];
                }

else if ( 
    L[i] <= SS[i]   &&   SonYon != "S" 
                {

Sistem.Yon[i] = "S";

Sistem.Seviye[i]= SS[i];

SonYon Sistem.Yon[i];
                }
    }

//Çizgiler
    Sistem.Cizgiler[0].Deger  ORU//Panel 1             
    Sistem.Cizgiler[1].Deger  ORA//Panel 1 
    Sistem.Cizgiler[2].Deger  OrYon

https://prnt.sc/lsokqx

https://prnt.sc/lsolqc

orhan bayım yine yeri değil ama yeni indikatörlerden daha çok stratejiler üzerine kafa yormak daha mantıklı değilmi.

herkesin zaten ortalama bir kaç sistemi var olduğunu düşünürsek yada yeni indirkatörler başlığı sanırım sonsuza dek uzar gider milyonlarca indikatör var sonuçta.

mesela vioptan en üst düzeyde nasıl faydalabiliriz bunun gibi şeyler hakkında yazsanız eminim daha faydalı olur benim mesela kafamı kurcalayan en çok şey sistemlerimizden iyi para kazandık diyelim sabit kontrat ile ilerledik 30 kontrat ile başladık 60 a kadar çıktık 100 den sonrası için ne gibi çalışmalar yapmak lazım . sonuçta sistemlerimize 1000 kontrat bağlayamıyoruz. 3 5 adet sistemle dahi olsa bu kadar kontratı döndürmek için özel bir çalışma yapmak lazım.

sn keçi hisselere yönelmesinin nedenide bu olsa gerek. viopta ilerleyemiyoruz. yukarıdki bahsettiğim nedenlerden ötürü.çok sığ olması peki kurumlar bunu nasıl yapıyor ? binlerce kontrat taşıyorlar.

seçenekler . yurtdışı veya hisselere yönelmek veya viopta özel bir çalışma yapmak. bunların artıları eksileri hisselerde kaldıracın olmaması veya yeni çıkacak olan vadeli kontratları örn xbank endeksi bunlardan biri... hisse vadeli piyasası çok sığ. direk kafadan eliyoruz.

bunları irdelesek daha faydalı olmaz mı ?
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

7.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    orhan bayım yine yeri değil ama yeni indikatörlerden daha çok stratejiler üzerine kafa yormak daha mantıklı değilmi.

herkesin zaten ortalama bir kaç sistemi var olduğunu düşünürsek yada yeni indirkatörler başlığı sanırım sonsuza dek uzar gider milyonlarca indikatör var sonuçta.

mesela vioptan en üst düzeyde nasıl faydalabiliriz bunun gibi şeyler hakkında yazsanız eminim daha faydalı olur benim mesela kafamı kurcalayan en çok şey sistemlerimizden iyi para kazandık diyelim sabit kontrat ile ilerledik 30 kontrat ile başladık 60 a kadar çıktık 100 den sonrası için ne gibi çalışmalar yapmak lazım . sonuçta sistemlerimize 1000 kontrat bağlayamıyoruz. 3 5 adet sistemle dahi olsa bu kadar kontratı döndürmek için özel bir çalışma yapmak lazım.

sn keçi hisselere yönelmesinin nedenide bu olsa gerek. viopta ilerleyemiyoruz. yukarıdki bahsettiğim nedenlerden ötürü.çok sığ olması peki kurumlar bunu nasıl yapıyor ? binlerce kontrat taşıyorlar.

seçenekler . yurtdışı veya hisselere yönelmek veya viopta özel bir çalışma yapmak. bunların artıları eksileri hisselerde kaldıracın olmaması veya yeni çıkacak olan vadeli kontratları örn xbank endeksi bunlardan biri... hisse vadeli piyasası çok sığ. direk kafadan eliyoruz.

bunları irdelesek daha faydalı olmaz mı ?

Ninja Trader, Market Delta, Sierra Chart, Trade Station, Multi Charts, Investor, ThinkOrSwim, MetaTrader, CQG, CTS T4, Ami Broker, Tws, investing, eSignal, ideal, Matriks vb. platformlarının standart indikatörlerini, paylaşılan indikatörlerini, marketlerinde satılan pek çok indikatör ve stratejiyi ve kendi yazdıklarımı tek bir platformda topladım, topluyorum.Koleksiyoncuyum yani Platform benim algoları çalıştırdığım kendi uygulamam.her market için farklı platformda geliştirme ve işlem yapamam verileri yerel platformlardan standart şekilde alıp algo, robot ve emir aşamalarını ve performans, optimizasyon işlemlerini kendi bağımsız uygulamamdan yönetiyorum her zaman.İndikatör üzerinde durma nedenim bu. kendime çevirdiğim kod ile ideal kodu aynı olmadığı için arada ideal için ayrıca çevirip atıyorum buraya bazılarını, zamanla 150-200 kadar daha seçip atabilirim üşenmessem strateji ise daha özel bir şey, akıllı hiç kimse kullandığı yada kullanma ihtimali olan stratejiyi herkesin ulaşabileceği bir yere yazmaz

By iseniz ya by algolarına geçmeniz lazım yada küçük kaldığınız piyasalara.
    Cuma Günü AMZN hisse senedi hacmi 65 Milyar TL idi, Vip30 hacmi ise 1.5 milyar TL

8. aman hocam usenmeyin, 150-200 , 500 atin. kurek kurek olayin indikator boyutu kadar yazilim tarzinizdan da biseyler kapiyoruz. sizin icin gayet siradan tek satirlik kod, buradaki cogu kisi icin onlarca satirlik kod demek. ayrica indikatorler de bir nevi strateji. o acidan da faydali oluyor.
    bang bang you shot me down..

Sayfa 14/32 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •