Sayfa 15/32 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon
Arama sonucu : 255 madde; 113 - 120 arası.

Konu: Yeni İndikatörler

Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    Ninja Trader, Market Delta, Sierra Chart, Trade Station, Multi Charts, Investor, ThinkOrSwim, MetaTrader, CQG, CTS T4, Ami Broker, Tws, investing, eSignal, ideal, Matriks vb. platformlarının standart indikatörlerini, paylaşılan indikatörlerini, marketlerinde satılan pek çok indikatör ve stratejiyi ve kendi yazdıklarımı tek bir platformda topladım, topluyorum.Koleksiyoncuyum yani Platform benim algoları çalıştırdığım kendi uygulamam.her market için farklı platformda geliştirme ve işlem yapamam verileri yerel platformlardan standart şekilde alıp algo, robot ve emir aşamalarını ve performans, optimizasyon işlemlerini kendi bağımsız uygulamamdan yönetiyorum her zaman.İndikatör üzerinde durma nedenim bu. kendime çevirdiğim kod ile ideal kodu aynı olmadığı için arada ideal için ayrıca çevirip atıyorum buraya bazılarını, zamanla 150-200 kadar daha seçip atabilirim üşenmessem strateji ise daha özel bir şey, akıllı hiç kimse kullandığı yada kullanma ihtimali olan stratejiyi herkesin ulaşabileceği bir yere yazmaz

By iseniz ya by algolarına geçmeniz lazım yada küçük kaldığınız piyasalara.
    Cuma Günü AMZN hisse senedi hacmi 65 Milyar TL idi, Vip30 hacmi ise 1.5 milyar TL
    üstat demek istediğimi sanırım yanlış anladınız veya ben eksik anlattım burda zaten kimseden strateji paylaşmasını elbette beklemiyorum/z. yaptığınız kolleksiyon 500 indikatörden eniyilerini ayırt ettiğiniz 15 tane sisteminiz oldu diyelim. totelde yine viopta tek grafikte geceye pozda kalmış olmayacakmısınız ? en iyileri ayırt ettiğinize göre tahminen geceye yarısından fazlası aynı yönde pozda kalacak veya çoğu aynı zaman diliminde sinyal üretecek.

benim demek istediğim önceki yazımda belirttiğim üzere seçenekler. stratejiyi nasıl uyguladığınız değil.

Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    aman hocam usenmeyin, 150-200 , 500 atin. kurek kurek olayin indikator boyutu kadar yazilim tarzinizdan da biseyler kapiyoruz. sizin icin gayet siradan tek satirlik kod, buradaki cogu kisi icin onlarca satirlik kod demek. ayrica indikatorler de bir nevi strateji. o acidan da faydali oluyor.
    kilo hesabı

daha çok oturmuş sistemlerimizden vioptan daha fazla nasıl verim alırız. konu buydu )
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2. Sn. Emlak'a katılmakla birlikte Sn. Emlak ta dahil olmak üzere belirli bir seviyeye ulaşmış daha fazla insanın elini taşın altına koyarak yeni fikirler stratejiler (işe yaramayanlar olacaktır) paylaşması gerektiği düşüncesindeyim. İşe yarayan stratejiyi kimse paylaşmaz ama belki benim gibi alt seviyedeki sistemciler için bir şeyleri değiştirebilir. Orhan Hocanın paylaştığı her şey çok değerli

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    orhan bayım yine yeri değil ama yeni indikatörlerden daha çok stratejiler üzerine kafa yormak daha mantıklı değilmi.

herkesin zaten ortalama bir kaç sistemi var olduğunu düşünürsek yada yeni indirkatörler başlığı sanırım sonsuza dek uzar gider milyonlarca indikatör var sonuçta.

mesela vioptan en üst düzeyde nasıl faydalabiliriz bunun gibi şeyler hakkında yazsanız eminim daha faydalı olur benim mesela kafamı kurcalayan en çok şey sistemlerimizden iyi para kazandık diyelim sabit kontrat ile ilerledik 30 kontrat ile başladık 60 a kadar çıktık 100 den sonrası için ne gibi çalışmalar yapmak lazım . sonuçta sistemlerimize 1000 kontrat bağlayamıyoruz. 3 5 adet sistemle dahi olsa bu kadar kontratı döndürmek için özel bir çalışma yapmak lazım.

sn keçi hisselere yönelmesinin nedenide bu olsa gerek. viopta ilerleyemiyoruz. yukarıdki bahsettiğim nedenlerden ötürü.çok sığ olması peki kurumlar bunu nasıl yapıyor ? binlerce kontrat taşıyorlar.

seçenekler . yurtdışı veya hisselere yönelmek veya viopta özel bir çalışma yapmak. bunların artıları eksileri hisselerde kaldıracın olmaması veya yeni çıkacak olan vadeli kontratları örn xbank endeksi bunlardan biri... hisse vadeli piyasası çok sığ. direk kafadan eliyoruz.

bunları irdelesek daha faydalı olmaz mı ?
    Limit Emirle işlem yapmak lazım. Yurtiçi piyasada Limit emirle işlem yapmadan büyük kontratlara çıkmak zor.

Burda tabi bir çok seçim işin içine giriyor. Limit emir ne zamana kadar gerçekleşmezse iptal edilmeli ? Pozisyon açılışı da kapanışı da limit emirle mi yapılmalı yoksa ikisinden biri piyasa emirle mi olmalı, Limit emir kademelere nasıl yerleştirilmeli ?

Tabi bu emirlerin gerçekleşme durumları da ayrıca izlenip robot koduna entegre edilmeli.

Diğer taraftan para yönetim algoritması olursa o da işi biraz kolaylaştırabilir, ufak ufak alım yada satım yapılabilir, belli bir miktar kar elde ettikten sonra ilave pozisyon arttırılabilir vb.

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    üstat demek istediğimi sanırım yanlış anladınız veya ben eksik anlattım burda zaten kimseden strateji paylaşmasını elbette beklemiyorum/z. yaptığınız kolleksiyon 500 indikatörden eniyilerini ayırt ettiğiniz 15 tane sisteminiz oldu diyelim. totelde yine viopta tek grafikte geceye pozda kalmış olmayacakmısınız ? en iyileri ayırt ettiğinize göre tahminen geceye yarısından fazlası aynı yönde pozda kalacak veya çoğu aynı zaman diliminde sinyal üretecek.

benim demek istediğim önceki yazımda belirttiğim üzere seçenekler. stratejiyi nasıl uyguladığınız değil.

daha çok oturmuş sistemlerimizden vioptan daha fazla nasıl verim alırız. konu buydu )
    doğru anladım, asıl bu strateji zaten stratejide önemli olan şey kod değil yöntem değil mi

5.  Alıntı Originally Posted by modidedo Yazıyı Oku
    Limit Emirle işlem yapmak lazım. Yurtiçi piyasada Limit emirle işlem yapmadan büyük kontratlara çıkmak zor.

Burda tabi bir çok seçim işin içine giriyor. Limit emir ne zamana kadar gerçekleşmezse iptal edilmeli ? Pozisyon açılışı da kapanışı da limit emirle mi yapılmalı yoksa ikisinden biri piyasa emirle mi olmalı, Limit emir kademelere nasıl yerleştirilmeli ?

Tabi bu emirlerin gerçekleşme durumları da ayrıca izlenip robot koduna entegre edilmeli.

Diğer taraftan para yönetim algoritması olursa o da işi biraz kolaylaştırabilir, ufak ufak alım yada satım yapılabilir, belli bir miktar kar elde ettikten sonra ilave pozisyon arttırılabilir vb.

Bundaki bazı teknik detayları herkes aşamıyor.
    Alternatif daha sade bir yöntem de şu;
    Robot1, Robot2, Robot3 bist'e emir göndermiyor.
    Robot1, Robot2, Robot3 bir kuyruğa (tabloya-dosyaya-db ye vb. ) emir yazıyor.
    Tek işi kuyruktan okuyup emir göndermek olan Broker Robot ise Piyasanın Heyecanını, Oynaklık hızını ve Derinliğini kontrol ederek bist'e emir gönderip kuyruğu eritiyor. Emirler Limitli-KIE gidiyor. Limiti, Parça sayısını, Parçanın Büyüklüğünü ve Oyalanma süresini Broker Robot Algosu belirliyor.
    Son düzenleme : Orhan AKDOĞAN; 11-12-2018 saat: 05:28. Sebep: Oyalanma süresini

Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    doğru anladım, asıl bu strateji zaten stratejide önemli olan şey kod değil yöntem değil mi
    iki şeyi birbirine karıştırıyorsunuz üstat. örn şimdi ben vioptan elimi çektim hisselere yöneldim demekle sistemimi veya hangi stratejimi açık etmiş oluyorum ? )

zaten elinizde iyi bir kod yok ise. yönteminizin hiç biri işe yaramayacaktır haksızmıyım ?

yöntemlerde strateji dediğiniz konu sadece seçeneklerden ibraret birde dar ve seçenek sayısı çok az . kod işi ve sistemler stratejisi ise sonsuz seçenek ve yöntem.

Alıntı Originally Posted by modidedo Yazıyı Oku

cevap için teşekkürler.

benim aklıma ilk seçenek şu geliyor onuda paylaşayım elimizdeki sistemler ile yüklü poz açmanın bir yoluda sistem sinyal üretiğinde 30 saniye içinde veya belli aralıklarla emir yollamak . örnk sistem long oldu 10 kontrat açtı 10 saniye sonra 10 10 devam etmesi gibi. zaman kısmı ayarlanabilir kontrat adedine göre. büyükler böyle yapıyor olsa gerek spot artı vadelide.

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    cevap için teşekkürler.

benim aklıma ilk seçenek şu geliyor onuda paylaşayım elimizdeki sistemler ile yüklü poz açmanın bir yoluda sistem sinyal üretiğinde 30 saniye içinde veya belli aralıklarla emir yollamak . örnk sistem long oldu 10 kontrat açtı 10 saniye sonra 10 10 devam etmesi gibi. zaman kısmı ayarlanabilir kontrat adedine göre. büyükler böyle yapıyor olsa gerek spot artı vadelide.
    bu yöntem şunu çözer :
    * tek büyük lot ile birden fazla kademeyi süpürüp kayma maliyeti 3-5 kademe olmasın.
    * Riski : ara ara gönderilen emirlerin hepsi aktife gönderildiği için en az 1 kademe dezavantajlı olacak + fiyat sistem yönünde ilerliyorsa yine bir kayma maliyeti oluşacak.

Limit emir şunu çözer :
    * Emirin hangi fiyattan gerçekleşeceğini garanti altına alabilirsiniz, 0 veya - kayma yaşayabilirsiniz.
    * Riski emir gerçekleşmeyebilir, emirin gerçekleşme durumu izlemek vb. Orhan beyin bahsettiği gibi bir nebze daha karmaşık. Ama zaten daha büyük sermaye ile yapılan işlemleri konuşuyorsak, bu emeğe/paraya değebilir.

Kendi deneyimin açısında şunu söyleyebilirim sinyal geldiğinde pasife emir yazıyorum, reel istatistiğim 120 dk içerisinde emirlerin %90'ı gerçekleşiyor.

1. yöntemi denemedim (Ara ara emir gönderme) denemedim, bir şey söyleyebilmem için onu da test etmek lazım.

Sayfa 15/32 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •