Sayfa 18/32 İlkİlk ... 8161718192028 ... SonSon
Arama sonucu : 255 madde; 137 - 144 arası.

Konu: Yeni İndikatörler

1.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    doğrusu budur demiyorum aslında, ehlersin orjinal kodunun doğru çevrimi bu şekildedir diyorum.

b1 = 2 * a1 * Math.Cos( 1.414 * Math.PI / ( SmoothLength ) ) ;
    veya
    b1 = 2 * a1 * Math.Cos((1.414 * 180 / (.5 * (double)Period)) * (3.14159 / 180) );

sanırım yakın çıktılar oluşturuyor. Başarılı olan tercih edilebilir. Smooth tekniği olarak verdiğiniz kalıpta kulanılıyor.
    Aynı çıktıları vermeleri lazım çünkü yukarıdaki iki ifade birbirinin aynı. Matematiksel olarak (x * x) / (x * z) ifadesindeki pay ve paydadaki x ler sadeleştirilebilir yani x / z yazılabilir. Alttaki ifadede hem pay hem de paydada 180 olduğu için sadeleştirmiştim ben onları Şu haliyle bendeki formülün 1-1 aynısı.

2. sonuc neye baglandi bilmiyorum ama daha once bu degree to radian hesabinda yanlisliklar yapan biri olarak , yogurdu ufledigimden, orhan hoca formulleri gonderdiginde ilk onlara bakmistim. direkt math.pi/180 e carpmak gerekiyor ki tum formullerinde zaten bu vardi.

karisiklik sundan da cikmis olabilir, sanirim super smoother gibi bir formulde ehlers sonradan kök 2 gibi bir deger ekliyor. bazi yerlerde bu var, bazilarinda yok.
    bang bang you shot me down..

3.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Aynı çıktıları vermeleri lazım çünkü yukarıdaki iki ifade birbirinin aynı. Matematiksel olarak (x * x) / (x * z) ifadesindeki pay ve paydadaki x ler sadeleştirilebilir yani x / z yazılabilir. Alttaki ifadede hem pay hem de paydada 180 olduğu için sadeleştirmiştim ben onları Şu haliyle bendeki formülün 1-1 aynısı.
    hayır aynı değil, yakın çıktılar.

https://prnt.sc/luz5co

4.  Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    sonuc neye baglandi bilmiyorum ama daha once bu degree to radian hesabinda yanlisliklar yapan biri olarak , yogurdu ufledigimden, orhan hoca formulleri gonderdiginde ilk onlara bakmistim. direkt math.pi/180 e carpmak gerekiyor ki tum formullerinde zaten bu vardi.

karisiklik sundan da cikmis olabilir, sanirim super smoother gibi bir formulde ehlers sonradan kök 2 gibi bir deger ekliyor. bazi yerlerde bu var, bazilarinda yok.
    sonuç olarak bu başlıkta yapılan tüm çevrimler radyan çevrimi zaten içeriyor.

ben konunun bu kadar uzamasına şaşırdım açıkcası. çünkü radyan çevrimi dediğimiz şey ehlersin kodundaki sin/cos/tan parantez içinin .net e çevrilirken *pi/180 yapılması. karmaşık bir konu değil bu çevrimin formüllerde zaten var olduğunu yazmama gerek yok. sadeleştirme dahi yapmadığım için çıplak gözle çok net görülüyor bu.çelişkili yada karışık bir durum yok zaten.

Formüllerdeki farklılık ise orjinal makale haricindeki kaynakları referans almaktan kaynaklanıyor olabilir.
    Farklı kaynaklar bunu mutlaka belli bir mantık çevresinde değiştiriyordur.Benim paylaştığım çevrimler traders.com referanslıdır. Burayı ref alarak yapılan çevrimlerde sadece yazdığım sonuca ulaşılabilir. Zaten traders.com makalesindeki .net kökenli yazılımlarda birebir bizim gibi çevirmişler.

Çağlar beyin referans attığı 5 link var, çağlar beyin kendisinin attığı 5 linkin 4 ü de benim yazdığım formülü kullanıyor zaten.
    Sadece tradingview çağlar hocamla aynı. neden farklı çünkü makaleye bağlı kalmadan çevrilmiş.
    Örneğin bu çıktıyı veren traders.com da kaynak kodu download linki verilen .net tabanlı olan ninja trader çevrim kodu aşağıdaki gibi.

http://www.traders.com/Documentation...s/TT-Ninja.gif

http://prntscr.com/luz3fx

5.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    sonuç olarak bu başlıkta yapılan tüm çevrimler radyan çevrimi zaten içeriyor.

ben konunun bu kadar uzamasına şaşırdım açıkcası. çünkü radyan çevrimi dediğimiz şey ehlersin kodundaki sin/cos/tan parantez içinin .net e çevrilirken *pi/180 yapılması. karmaşık bir konu değil bu çevrimin formüllerde zaten var olduğunu yazmama gerek yok. sadeleştirme dahi yapmadığım için çıplak gözle çok net görülüyor bu.çelişkili yada karışık bir durum yok zaten.

Formüllerdeki farklılık ise orjinal makale haricindeki kaynakları referans almaktan kaynaklanıyor olabilir.
    Farklı kaynaklar bunu mutlaka belli bir mantık çevresinde değiştiriyordur.Benim paylaştığım çevrimler traders.com referanslıdır. Burayı ref alarak yapılan çevrimlerde sadece yazdığım sonuca ulaşılabilir. Zaten traders.com makalesindeki .net kökenli yazılımlarda birebir bizim gibi çevirmişler.

Çağlar beyin referans attığı 5 link var, çağlar beyin kendisinin attığı 5 linkin 4 ü de benim yazdığım formülü kullanıyor zaten.
    Sadece tradingview çağlar hocamla aynı. neden farklı çünkü makaleye bağlı kalmadan çevrilmiş.
    Örneğin bu çıktıyı veren traders.com da kaynak kodu download linki verilen .net tabanlı olan ninja trader çevrim kodu aşağıdaki gibi.

http://www.traders.com/Documentation...s/TT-Ninja.gif

http://prntscr.com/luz3fx

Orhan hocam konunun çıkış yeri paylaşılan DSMA ekran görüntüsütür.
    https://prnt.sc/lmzu7f

DSMA formülünü ilk yazdığımda bende de sıfır etrafında dalgalanan bir görüntü vermişti. Sebebini araştırırken radian dönüşümü ile karşılaşmış ve problemi radian ile çözmüştüm. Dolayısıyla radian dönüşümü yapmadığınız üzerinde durdum. Kodun içerisinde yazdığınız "* (3.14159 / 180)" radian dönüşümü ekini ilk başta anlamayıp kodun yanlış olduğu izlenimi uyandırmıştı. Daha sonradan da sadeleştirilebilir olduğu ile ilgili bir mesajım var.

Kod farklılığı ise dediğiniz gibi tradingview daki kodun farklı olmasından. Elbette paylaştığınız traders.com linklerindeki formüller doğru olanlardır.

Konunun uzamasına sebebiyet verdiğim için kusura bakmayın lütfen. Saygılar...

6.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Orhan hocam konunun çıkış yeri paylaşılan DSMA ekran görüntüsütür.
    https://prnt.sc/lmzu7f

DSMA formülünü ilk yazdığımda bende de sıfır etrafında dalgalanan bir görüntü vermişti. Sebebini araştırırken radian dönüşümü ile karşılaşmış ve problemi radian ile çözmüştüm. Dolayısıyla radian dönüşümü yapmadığınız üzerinde durdum. Kodun içerisinde yazdığınız "* (3.14159 / 180)" radian dönüşümü ekini ilk başta anlamayıp kodun yanlış olduğu izlenimi uyandırmıştı. Daha sonradan da sadeleştirilebilir olduğu ile ilgili bir mesajım var.

Kod farklılığı ise dediğiniz gibi tradingview daki kodun farklı olmasından. Elbette paylaştığınız traders.com linklerindeki formüller doğru olanlardır.

Konunun uzamasına sebebiyet verdiğim için kusura bakmayın lütfen. Saygılar...
    est. hocam. aslında 2 faydası oldu konunun uzamasının.

1. DSMAPD ve DSMAPDfisher yazmış ama DSMA yazmamışız, bu vesileyle onuda attık foruma.
    2. DSMAPD yi kontrol ederken radyan da değil ama farklı yerde hata vardı onuda düzeltip atmış olduk.

Saygılar.

üstat özelden bir sistem yollasam mt4 çevirebilirmisin.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    üstat özelden bir sistem yollasam mt4 çevirebilirmisin.
    bana sorduysanız yapılacaklar listem çok uzun be hocam sıra gelmez zor iş

Sayfa 18/32 İlkİlk ... 8161718192028 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •