Sayfa 30/32 İlkİlk ... 202829303132 SonSon
Arama sonucu : 255 madde; 233 - 240 arası.

Konu: Yeni İndikatörler

1. İlk başlıklarda okumuştum yardımım olsun,sinyali 30 endeksinden alıp istediğiniz sembolde işlem yapma sonuçları.

// ilk sembole göre siyalleri oluştur
    var Sistem1 = Sistem.SistemGetir("kendisistemin", "IMKBX'XU030", Sistem.Periyot);
    var V1 = Sistem1.GrafikVerileri;
    var YON1 = Sistem1.Yon;

var V2 = Sistem.GrafikVerileri;

// sinyalleri asıl sembole aktar, tarihleri örtüştür
    var SonYonNo = 0;
    for (int i = 0; i < V1.Count; i++)
    {
    if (YON1[i] != "")
    {
    for (int j = SonYonNo; j < V2.Count; j++)
    {
    if (V2[j].Date >= V1[i].Date)
    {
    Sistem.Yon[j] = YON1[i];
    SonYonNo = j;
    break;
    }
    }
    }
    }

2. ideal robotumda kullanmak üzere vip-usd ve vip-gld 5 dk ve 1 dk geçmiş datasına ihtiyacım var. Elinde bu datalar olan varsa bizimle paylaşabilir mi? Tşk.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3. kolay gelsin geçmiş tüm barları okuyup hissenin en yüksek gördüğü fiyatı 1 olarak yazıp en düşük fiyatı da 0 olarak hesaplayıp hissenin sonraları hergün görmüş olduğu fiyata göre en yüksek fiyatın üstündeyse 1 değeri devam edecek ( diğelim hisse en yüksek 2 lira gördü ve şimdi 1.96 ise bugünün en yükseği çarpı1 bölü en son 26 bar önce yüksek gördüğü fiyat ve indikatörün alacağı değer bunu düşük olarak da hesaplayıp örnek en düşük hisse 0,80 kuruş diğer değişkeni 0 olarak hesaplayıp yine o her gün yüksek ve düşük bardan bakarak bu şekilde değer verebileceğimiz bir şeyler yapabilir miyiz ) ben bir şeyler yaptım ama sizlerden destek alarak biraz daha iyi olabilir 2 tane değişken çizeceğim yüksek olan için ve düşük olan için

4. selamlar, herkes iyidir umarım.
    uzun zaman olmuş yazmayalı. bistte işlem yapmadığım için ideal kullanmıyorum arkadaşlar. zamanda sınırlı olunca paylaşımları da bırakmıştım. bir arkadaşım sosyal medyada hakkımda yazılan bir iftira ile ilgili uyardı. burada yazdıklarımda zararlı içerikler olabileceği ve benden dosya alınmaması ile ilgili yazılan şeyler olmuş. bu iftiralar ile ilgili bir açıklama yapmak istedim.

kullandığım nick gerçek adım ve soyadımdır. iftirayı dillendirenlerde dahil forumdan pek çok kişi bunu biliyor zaten.
    bugüne kadar hiç kimseye özelden dll yada dosya atmadım, göndermedim.
    özelden gelen talep üzerine açık kod paylaştığım en fazla 2-3 kişi olmuştur sanırım ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmamıştır. en azından bana söylenmedi açıkça.

foruma açık link halinde bıraktığım dosyalar oldu ise bunlarla ilgili olumsuz bir şey gören olmamıştır yada forumda olumsuz bir geri dönüşte yada şikayet te bulunulmadı bildiğim.

forumda yada sosyal medyada herhangi birisine algoritmik işlem yapan sistem satmadım, kiralamadım yada satma/kiralama girişiminde bulunmadım. Bu olumsuz bir şey değil, yapılabilir, yapana da saygı duyarım ama ben yapmadım hiç.

son olarak, tüm girdilerimde var ise bilgi kaynağını belirtme konusunda hep hassas davranmışımdır. kaynak yok ise kod bana aittir.

yukarda yazılanlardan farklı bir duruma şahit olan var ise bu girdiyi alıntılayıp ne olduğunu açıklamalıdır.
    yada farklı bir konuda somut bir şey olmasa da olur bir zanna sahip olan var ise onu da yazın lütfen. Eğer burada bildiklerinizi açıkça yazmayıp sonrada karalama yapıyorsanız söyleyecek bir şey yok.
    Bir hafta sonra forum yönetiminden geçmiş mesajlarımın silinmesini rica edeceğim. yaparlar mı bilmiyorum. zararlı şeyler olabileceğini söylersem silerler herhalde. zararlı oldukları hakkında daha önce uyaran olsaydı daha önce talep ederdim. kimseyi rahatsız etmek istemem.

5. Eski paylaşımlarınızda değerli şeyler paylasmissiniz bır olumsuz kod görmedim yanlıs anlaşılma olabilir

6.  Alıntı Originally Posted by karmatte Yazıyı Oku
    İlk başlıklarda okumuştum yardımım olsun,sinyali 30 endeksinden alıp istediğiniz sembolde işlem yapma sonuçları.

// ilk sembole göre siyalleri oluştur
    var Sistem1 = Sistem.SistemGetir("kendisistemin", "IMKBX'XU030", Sistem.Periyot);
    var V1 = Sistem1.GrafikVerileri;
    var YON1 = Sistem1.Yon;

var V2 = Sistem.GrafikVerileri;

// sinyalleri asıl sembole aktar, tarihleri örtüştür
    var SonYonNo = 0;
    for (int i = 0; i < V1.Count; i++)
    {
    if (YON1[i] != "")
    {
    for (int j = SonYonNo; j < V2.Count; j++)
    {
    if (V2[j].Date >= V1[i].Date)
    {
    Sistem.Yon[j] = YON1[i];
    SonYonNo = j;
    break;
    }
    }
    }
    }
    MErhaba,
    Bunu herhangi bir X sisteminde (içinde robot olmayan ) A enstrumanında çalıştırıp, VIOP endeks için nasıl performans ölçeriz. Yani A'da sistem çalışacak, ama Endeks 30 viop performansını ölçecek

teşekkür ederm

7. orhan bey tam 2yıl oldu

size ulaşmak için özelden irtibat tlf göndere bilirmisiniz lütfen

8. Merhabalar

Fiyat günlük barlarda 50 SMA üzerindeyse saatlik grafikte,

- SMA 12 - SMA 24'ü yukarı keserse AL

- SMA 12 - SMA 24'ü aşağı keserse SAT

komutu vermek istiyorum ustalarım nasıl yaparım teşekkurler

Sayfa 30/32 İlkİlk ... 202829303132 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları