Sayfa 9/32 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
Arama sonucu : 255 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Yeni İndikatörler

orhan hocam hacim hakkında bir çalışmanız oldumu hisselerde özelikle oluşan hacmin ne kadarı gerçekte para girişi olmuş ,hacim kalitesi bunun gibi şeyler veya bu konu hakkında neler söyleyebilirsiniz. hisselerde tarama için kullanmak istiyorum filtre olarak saygılar.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    orhan hocam hacim hakkında bir çalışmanız oldumu hisselerde özelikle oluşan hacmin ne kadarı gerçekte para girişi olmuş ,hacim kalitesi bunun gibi şeyler veya bu konu hakkında neler söyleyebilirsiniz. hisselerde tarama için kullanmak istiyorum filtre olarak saygılar.
    Volume ile ilgili en az 5-6 indikatör paylaşacağım burada zaten. hft algoları haricinde pgc anlamsız geliyor bana.
    hacim filtresi olarak en iyi yöntem sn. keçi nin daha önce paylaştığı hacmi gün içi kaçınca dakikada olduğunu dikkate alarak "güne tamamlamak" ve geçmiş x günlük bardaki ortalamayla kıyaslayıp yüzde değişime bakmak ve buna göre filtrelemek.
    basit örnek vermek gerekirse. bir günde 480 dk var ise. günün 240. dk sında hacim 40m ise. günlük hacim 80m olarak hesaplanır.
    son 7 günde ortalama hacimde 20m ise. aslında günlük de ortalamanın 4 katı hacimde demektir. filtre olarak 1.9 oranını filtre yapabilirsiniz gibi.

hisse taramayla ilgileniyorsanız performans ölçmeye odaklanın. ölçülemeyen şeyin iyi mi kötümü olduğu bilinmez. tara diyorsunuz o esnadaki fiyata göre şartı sağlayanlar listeye düşüyor. Formüller C üzerinden değil H üzerinden yazılmalıdır. H 'a göre listeye girenlerin kaçı iyi sonuç vermiş bunu ölçmek lazım geçmiş de.
    Performansı ölçmek için sorgu içinin çıktılarını grafik sistemden almak gerekiyor. giriş fiyatı, kar-al fiyatı, stop fiyatı gibi. yani ideal için düşünürsek sorgu içinde sistemgetir diyerek sorguya özel yapılmış grafik sistemden dönen değerleri yorumlamaktır olay. bunu yaptığınızda bir hissenin geçmiş günlerde kaç kez listeye girdiğini, listeye girdiğinde nasıl sonuç verdiğini ölçebilir olursunuz.

Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    Volume ile ilgili en az 5-6 indikatör paylaşacağım burada zaten. hft algoları haricinde pgc anlamsız geliyor bana.
    hacim filtresi olarak en iyi yöntem sn. keçi nin daha önce paylaştığı hacmi gün içi kaçınca dakikada olduğunu dikkate alarak "güne tamamlamak" ve geçmiş x günlük bardaki ortalamayla kıyaslayıp yüzde değişime bakmak ve buna göre filtrelemek.
    basit örnek vermek gerekirse. bir günde 480 dk var ise. günün 240. dk sında hacim 40m ise. günlük hacim 80m olarak hesaplanır.
    son 7 günde ortalama hacimde 20m ise. aslında günlük de ortalamanın 4 katı hacimde demektir. filtre olarak 1.9 oranını filtre yapabilirsiniz gibi.

hisse taramayla ilgileniyorsanız performans ölçmeye odaklanın. ölçülemeyen şeyin iyi mi kötümü olduğu bilinmez. tara diyorsunuz o esnadaki fiyata göre şartı sağlayanlar listeye düşüyor. Formüller C üzerinden değil H üzerinden yazılmalıdır. H 'a göre listeye girenlerin kaçı iyi sonuç vermiş bunu ölçmek lazım geçmiş de.
    Performansı ölçmek için sorgu içinin çıktılarını grafik sistemden almak gerekiyor. giriş fiyatı, kar-al fiyatı, stop fiyatı gibi. yani ideal için düşünürsek sorgu içinde sistemgetir diyerek sorguya özel yapılmış grafik sistemden dönen değerleri yorumlamaktır olay. bunu yaptığınızda bir hissenin geçmiş günlerde kaç kez listeye girdiğini, listeye girdiğinde nasıl sonuç verdiğini ölçebilir olursunuz.
    Yükselip nerdeyse ralli yapan tüm hisseleri bulmasına buldum. sıkıntım şu ,arada hacimsiz tahtalarda durduk yere hacim patlaması oluyor ve bunları eleyemiyorum ) aynı şekilde zaten H ile tarama yapıyorum önceden listeme düşssün diyerekten. elenecek kriterleride baya araştırdım bahsettiğiniz yöntemleri daha öncede denedim ancak bu eleme işlemi ne yazıkki can sıkıcı bahsettiğim durduk yere hacim yapıp sonra pat diye iki bar sonra yükseldiği gibi düşen hisseler oluyor. sanırım bu hacimde zaten bilinçsiz yapılıyor parası olan biri sağdan soldan tiyo alıp tahta ve kademeye bile bakmadan bodozlama dalıyor veya karsan alacağına karel alıyor falan Ben başka akıl erdiremedim bu işlemlere .

Birde gün sonu ve başında aşırı işlemler oluyor xu30 spot grafiğine bakarsanız gün başlarında ve karanlık odada neredeyse tüm gün içi canlı işlemin toplam hacimi geçiyor bu işlemide anlamış değilim.

Keçi hocam bizi öksüz bıraktı miamide teknede falandır heralde biz burda yardırırken

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Yükselip nerdeyse ralli yapan tüm hisseleri bulmasına buldum. sıkıntım şu ,arada hacimsiz tahtalarda durduk yere hacim patlaması oluyor ve bunları eleyemiyorum ) aynı şekilde zaten H ile tarama yapıyorum önceden listeme düşssün diyerekten. elenecek kriterleride baya araştırdım bahsettiğiniz yöntemleri daha öncede denedim ancak bu eleme işlemi ne yazıkki can sıkıcı bahsettiğim durduk yere hacim yapıp sonra pat diye iki bar sonra yükseldiği gibi düşen hisseler oluyor. sanırım bu hacimde zaten bilinçsiz yapılıyor parası olan biri sağdan soldan tiyo alıp tahta ve kademeye bile bakmadan bodozlama dalıyor veya karsan alacağına karel alıyor falan Ben başka akıl erdiremedim bu işlemlere .

Birde gün sonu ve başında aşırı işlemler oluyor xu30 spot grafiğine bakarsanız gün başlarında ve karanlık odada neredeyse tüm gün içi canlı işlemin toplam hacimi geçiyor bu işlemide anlamış değilim.

Keçi hocam bizi öksüz bıraktı miamide teknede falandır heralde biz burda yardırırken
    sabıkalı hisseleri eleyin. c-d grubu iptal, kredisiz hisseler iptal.ortalama günlük hacmi 10m altı iptal.
    algo nun geçmiş performansında sicil bozuklar iptal. geriye 50-60 hisse kalır. bunlardan liste yapacaksınız ve sorgu bunlarda çalışacak. buna rağmen bahsettiğiniz sorunları yaşarsınız

keçi miamide değil ama dünya haritasında görünür bir ada satın almış. devlet kurmak istiyormuş kurabilirse bizde vatandaşlığını alacağız..

Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    sabıkalı hisseleri eleyin. c-d grubu iptal, kredisiz hisseler iptal.ortalama günlük hacmi 10m altı iptal.
    algo nun geçmiş performansında sicil bozuklar iptal. geriye 50-60 hisse kalır. bunlardan liste yapacaksınız ve sorgu bunlarda çalışacak. buna rağmen bahsettiğiniz sorunları yaşarsınız

keçi miamide değil ama dünya haritasında görünür bir ada satın almış. devlet kurmak istiyormuş kurabilirse bizde vatandaşlığını alacağız..
    çemberi daralt diyorsunuz yani bunun yerine bahsettiğiniz iptal hisselere sermayede ağırlık azalt olabilir. onlarda gittimi tam gidiyor

halledebilirsem yanındaki parselide ben alcam

6. RocketRSI

RocketRSI, Mayıs 2018, John F. Ehlers.

PHP Code:
    // RocketRSI, Mayıs 2018, John F. Ehlers.

//Ayarlar
    int SmoothLength 10;  
    int RSILength300

//Veriler
    var Sistem.GrafikVerileri ;
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(V"Kapanis") ;
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(V"Yuksek") ;
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(V"Dusuk") ;
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(V"Acilis") ;

//Değişkenler
    var RocketRSI=Sistem.Liste(0);  

double[] Filt = new double[C.Count];
    double[] Mom = new double[C.Count];
    double CUCDMyRSI=0;

double a1 Math.Exp(-1.414*3.14159 / (double)(SmoothLength));
    double b1 2*a1*Math.Cos((1.414*180 / (double)(SmoothLength) ));  
    double c2 b1;
    double c3 = -a1 a1;
    double c1 c2 c3;

for (
    int j=RSILength+1;  C.Count;  j++)

Mom[j] = C[j] - C[j-RSILength 1];

Filt[j] = c1*(Mom[j] + Mom[j-1]) / c2*Filt[j-1] + c3*Filt[j-2];

CU 0;    CD 0;
        for(
    int i 0<= RSILength-1i++)
        {
           if (
    Filt[j-i] - Filt[j--1] > 0CU CU Filt[j-i] - Filt[j-i-1];
           if (
    Filt[j-i] - Filt[j-i-1]  < 0CD CD Filt[j-i-1] - Filt[j-i];
        }
        for (
    int i RSILength0i--) Filt[j-i] = Filt[j-i+1];

Mom[j-1] = Mom[j];
        if (
    CU CD != 0MyRSI = (CU CD) / (CU CD);
        if (
    MyRSI .999MyRSI .999;
        if (
    MyRSI < -.999MyRSI = -.999;

RocketRSI[j] = (float)(0.5*Math.Log((MyRSI) / (MyRSI)));

//Çizgiler
    Sistem.Cizgiler[0].Deger RocketRSI

https://prnt.sc/loc4az

7. Z-Score

Alıntı Originally Posted by serseri26 Yazıyı Oku
    Bir Sembolun günlük olarak trendinin ne yönde olduğunu trendin düşüş ise nerede kırılacağı yukarı ve aşağı trendlerin kırılma noktaları çalışma mantıkları vs gibi bir sunum olursa benim gibi bu konuda bilgisiz arkadaşlarında işine yarayacağını düşünüyorum.
    Güncel değerlere bakılırsa, indikatör kendi ortalamasına çok yakın düz ilerliyor ve değeri -1 ile 0 arasında ve en son -1 çizgisini yukarı keserek dönmüş. Yani günlük olarak şuan da Trend olmayan hafif alıcılı bir piyasadayız.

Z-Score

PHP Code:
    //Z-Score

//Ayarlar
    int OrtalamaTipi =1;             // Ortalama Tipi: 1=Basit, 2=Üssel, 3=LinearReg
    int OrtalamaPeriyodu 200;      // Ortalama Periyodu
    int StandartSapmaPeriyodu 200// Standart Sapma Periyodu
    int FiyatYumusatma 5;          // Fiyat Yumuşatma Periyodu
    int ZScoreMAPeriod 5;          // İndikatör Ortalama Periyodu 

//Veriler
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(V"Acilis");
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(V"Yuksek");
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(V"Dusuk");
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(V"Kapanis");

//Değişkenler
    var ZScore   Sistem.Liste(0); 
    var 
    OrtalamaFiyat Sistem.Liste(0);  

//İndikatörler
    var StandartSapma Sistem.StDev(CStandartSapmaPeriyodu );
    var 
    YumusatilmisFiyat Sistem.MA(C"Exp"FiyatYumusatma); 

switch (
    OrtalamaTipi )
    {
        case 
    1OrtalamaFiyat Sistem.MA(C"Simple"OrtalamaPeriyodu ); break;
        case 
    2:    OrtalamaFiyat Sistem.MA(C"Exp"   OrtalamaPeriyodu ); break;
        case 
    3OrtalamaFiyat Sistem.LinearReg(C   OrtalamaPeriyodu ); break;
    }

for (
    int i=10;  Sistem.BarSayisi;  i++)

if (
    FiyatYumusatma 1)  

ZScore[i]= ( YumusatilmisFiyat[i] - OrtalamaFiyat[i] ) / StandartSapma[i];
        else 

ZScore[i] = ( C[i] - OrtalamaFiyat[i] ) / StandartSapma[i];

var 
    ZScoreMA Sistem.MA(ZScore"Simple"ZScoreMAPeriod ); 

//Çizgiler
    Sistem.Cizgiler[0].Deger ZScore;            //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[1].Deger ZScoreMA;          //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[2].Deger Sistem.Liste(4);   //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[3].Deger Sistem.Liste(3);   //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[4].Deger Sistem.Liste(2);   //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[5].Deger Sistem.Liste(1);   //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[6].Deger Sistem.Liste(0);   //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[7].Deger Sistem.Liste(-1);  //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[8].Deger Sistem.Liste(-2);  //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[9].Deger Sistem.Liste(-3);  //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[10].Deger Sistem.Liste(-4);  //Panel 2 

https://prnt.sc/lomvvi

8.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    Güncel değerlere bakılırsa, indikatör kendi ortalamasına çok yakın düz ilerliyor ve değeri -1 ile 0 arasında ve en son -1 çizgisini yukarı keserek dönmüş. Yani günlük olarak şuan da Trend olmayan hafif alıcılı bir piyasadayız.

Z-Score

PHP Code:
    //Z-Score

//Ayarlar
    int OrtalamaTipi =1;             // Ortalama Tipi: 1=Basit, 2=Üssel, 3=LinearReg
    int OrtalamaPeriyodu 200;      // Ortalama Periyodu
    int StandartSapmaPeriyodu 200// Standart Sapma Periyodu
    int FiyatYumusatma 5;          // Fiyat Yumuşatma Periyodu
    int ZScoreMAPeriod 5;          // İndikatör Ortalama Periyodu 

//Veriler
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(V"Acilis");
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(V"Yuksek");
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(V"Dusuk");
    var 
    Sistem.GrafikFiyatOku(V"Kapanis");

//Değişkenler
    var ZScore   Sistem.Liste(0); 
    var 
    OrtalamaFiyat Sistem.Liste(0);  

//İndikatörler
    var StandartSapma Sistem.StDev(CStandartSapmaPeriyodu );
    var 
    YumusatilmisFiyat Sistem.MA(C"Exp"FiyatYumusatma); 

switch (
    OrtalamaTipi )
    {
        case 
    1OrtalamaFiyat Sistem.MA(C"Simple"OrtalamaPeriyodu ); break;
        case 
    2:    OrtalamaFiyat Sistem.MA(C"Exp"   OrtalamaPeriyodu ); break;
        case 
    3OrtalamaFiyat Sistem.LinearReg(C   OrtalamaPeriyodu ); break;
    }

for (
    int i=10;  Sistem.BarSayisi;  i++)

if (
    FiyatYumusatma 1)  

ZScore[i]= ( YumusatilmisFiyat[i] - OrtalamaFiyat[i] ) / StandartSapma[i];
        else 

ZScore[i] = ( C[i] - OrtalamaFiyat[i] ) / StandartSapma[i];

var 
    ZScoreMA Sistem.MA(ZScore"Simple"ZScoreMAPeriod ); 

//Çizgiler
    Sistem.Cizgiler[0].Deger ZScore;            //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[1].Deger ZScoreMA;          //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[2].Deger Sistem.Liste(4);   //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[3].Deger Sistem.Liste(3);   //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[4].Deger Sistem.Liste(2);   //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[5].Deger Sistem.Liste(1);   //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[6].Deger Sistem.Liste(0);   //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[7].Deger Sistem.Liste(-1);  //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[8].Deger Sistem.Liste(-2);  //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[9].Deger Sistem.Liste(-3);  //Panel 2
    Sistem.Cizgiler[10].Deger Sistem.Liste(-4);  //Panel 2 

https://prnt.sc/lomvvi
    Teşekkürler Orhan Hocam,

Ayrıca Bir Sembolün günlük barda Direnç ve Destek noktalarını nasıl buluruz.Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Sayfa 9/32 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •