Sayfa 351/446 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401 ... SonSon
Arama sonucu : 3562 madde; 2,801 - 2,808 arası.

Konu: CUSAN - Çuhadaroğlu Metal

1.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    9 aylıkda 10 milyon kar yazmıştı..

Gayet güzel artış olmuş..

9 aylık cirosuda 250 milyonmuş..

Eee artık 5 'i deviririz artık

şunuda belirteyim..

Temel analizden hiç anlamam..

Bilen biri adam akıllı yorumlarsa güzel olur..

Haa şuda var..

Daha konsolide gelmedi..

önemli olan o..
    Turquaz Kardeşim..Çalışmalarınıza çok teşekkürler..2018 yılı bilançosu 539.082.-TL ZARAR idi..1/2019 450.416.-TL ZARAR..2/2019 6.901.335.-TL KÂR,3/2019 10.011.959.-TL KÂR ..Bu durumda 4/2019 da 7.790.000.- KÂR olacak gibi..Tabii Konsolidasyon aşamasından sonra kesinleşmek üzere...Ben normal olarak bundan sonrasında CUSAN'ın yıllık 40-50 Milyon net kârın altına düşmeyeceğinden ümitliyim..F/K yı çok vasat bir değerle 10 olarak alsak 71.5 milyon sermaye ve 50 milyon net kâr ile Hisse Fiyatının 7.-TL olmasını düşünüyorum..RPG7 ve Canlı Bombalara dayanıklı kabin,Aluminyum Motor Bloku,ASELSAN İhtiyaçlarını karşılama kabiyeti vb. üretimi devreye girerse,her şeyin değişeceği de açıktır..Ama onlar şu anda gündeme girmiş değil..Sonuç olarak.Şirketin işlerinde büyük ve beklenmeyen bozulmalar olmazsa 1-2 yıl içinde bu Hisse 5-10 tl gibi bir değere ulaşabilir kanısındayım..Durum yalnızca korunursa ise 1/2020 bilançosu,zarar olan 1/2019 yerine geçecek ve F/K için K:35-40 MİLYON olabilecektir..Bu da yine ortalama F/K=10 ile Fiyatın 5-6.-TL olmasına yol açabilecektir..

2. Sayın şafakalı;

24 milyon karın konsoılidede 8 milyonama düşeceğini öngörüyorsunuz..

Biraz çok değilmi..

Vallahi üzülürüm..

3. Bilançodan çok iyi anlamam uzman değilim ancak konsolide bilançoda karın düşeceği kesin olmadığı gibi yükselebilirde. Bildiğim kadarıyla konsolide bilanço şirketin sahibi olduğu diğer bağlı şirketleri ile alacak verecek hesabının sonucunda oluşan rakamdır ve artı bile yazabilir. Burada dikkat çekmek istediğim daha önemli bir şey 6 aylık bilançoda oluşan 25 milyon pazarlama giderinin değişmemesi ve ikinci 6 ayda artmaması. Demekki ilk 6 ayda sonuçlandırmış oldukları teknolojik yatırımların tanıtımı için epeyce para harcamış ve noktayı koymuşlar. Önemli olan brüt karın artmasıdır bu şirketin büyüdüğünü gösterirken ar ge ve tanıtım gibi giderler azaldıkça net karın yükseleceğini F/K nın düşeceğini ve bunun hisse değerini pozitif etkileyeceğini düşünüyorum. Zaten bu nedenle CİTİ hisseye balıklama atlamıştır. Burada ikilem teşkil eden bir şey de doların durumudur. Yükseldiğinde iç piyasa satışı ve karlılığı azalabilirken ihracaatını artırması nedeniyle de ihracaattan karı yükselecektir. Şu günlerde çin mallarından uzak durulduğu düşünüldüğünde ihracaat potansiyeli ürettiği teknolojik ürünlerle beraber çok daha yükselecektir. Başka bir sürpriz de hissenin sermayesine bakacak olur isek %100 üzerinde bedelsiz potansiyeli var ayrıca temettü verimide iyi olabilir

4.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    Sayın şafakalı;

24 milyon karın konsoılidede 8 milyonama düşeceğini öngörüyorsunuz..

Biraz çok değilmi..

Vallahi üzülürüm..
    Hah Hah ..Ha..Muhterem Kardeşim lütfen biraz dikkat buyurup okuyunuz..Vergi Dairesine verilen Bilanço da İlk üç çeyrek toplam Yıllık kârdan düşülünce son çeyreğe 8 milyon dolayında bir kâr kalıyor..Ama 2019 Yılının tümü için toplam kâr 24.000.000.- dolayında..Bunlar yazıyor sözlerimde..Sermaye 71.500.000.-olduğuna göre de 10 F/K değerini mâkûl alarak 6-7 TL hisse değerine ulaştım..24.000.000.- kâr olmadan bu hesap zaten tutmaz ki..Teşekkürler ilginize..

5.  Alıntı Originally Posted by 61erays Yazıyı Oku
    Bilançodan çok iyi anlamam uzman değilim ancak konsolide bilançoda karın düşeceği kesin olmadığı gibi yükselebilirde. Bildiğim kadarıyla konsolide bilanço şirketin sahibi olduğu diğer bağlı şirketleri ile alacak verecek hesabının sonucunda oluşan rakamdır ve artı bile yazabilir. Burada dikkat çekmek istediğim daha önemli bir şey 6 aylık bilançoda oluşan 25 milyon pazarlama giderinin değişmemesi ve ikinci 6 ayda artmaması. Demekki ilk 6 ayda sonuçlandırmış oldukları teknolojik yatırımların tanıtımı için epeyce para harcamış ve noktayı koymuşlar. Önemli olan brüt karın artmasıdır bu şirketin büyüdüğünü gösterirken ar ge ve tanıtım gibi giderler azaldıkça net karın yükseleceğini F/K nın düşeceğini ve bunun hisse değerini pozitif etkileyeceğini düşünüyorum. Zaten bu nedenle CİTİ hisseye balıklama atlamıştır. Burada ikilem teşkil eden bir şey de doların durumudur. Yükseldiğinde iç piyasa satışı ve karlılığı azalabilirken ihracaatını artırması nedeniyle de ihracaattan karı yükselecektir. Şu günlerde çin mallarından uzak durulduğu düşünüldüğünde ihracaat potansiyeli ürettiği teknolojik ürünlerle beraber çok daha yükselecektir. Başka bir sürpriz de hissenin sermayesine bakacak olur isek %100 üzerinde bedelsiz potansiyeli var ayrıca temettü verimide iyi olabilir
    Hepsine katılıyorum..Son ifâdeniz hariç olmak üzere..%100 Bedelsiz Sermaye Arttırımını sağlayacak olan kâr 71.500.000.-TLdir..Müstakbel kâr henüz buralardan uzakta..Ya da duran varlıklarda bulunan değerler devreye girebilir..Bunun için Bilançodaki rezerv akçeye bakmak gerekir.Her şeye rağmen zaman içinde olur mu..Tabii ki olabilir..Yeter ki sürdürülebilir bir kârlılık olsun..Temettüye gelince tabii ki söz konusudur..Örneğin 24 Milyon net kârın 10 Milyonunu dağıtabilir..Bu da sermayeye göre 10/71.5=yaklaşık %14 brüt olur..Tabii bir liralık nominal hisse başına..Bilindiği gibi..Neti de 10-11 kuruş/Hisse başına olarak hesaplanabilir..Farazi olarak..Tüm hisselerin %25'i halka arz edilmiş olduğundan dağıtılabilecek 10 milyonun 2.5 milyonu bizlerdeki hisselere isabet edebilecektir..

6. Bu da Mynet'de bir CUSAN yorumu..35 tl'den sözediliyor..Allah söyletiyordur umarım..

"Yorum:Bu hisse 1 yıl içinde 35 Tl yi görecek nedenmi?
    1-Sanayi bakanlığının ar-ge merkezi
    2-Milli Gizli patent başvurusu sonuçlanmak üzere(RPG7 ve canlı bombalara dayanıklı kabin yaptı)
    3- Aliminyum motot bloğu hammadde temini sağlayıcı
    4- Aselsanın yapacağı birçok alanda yeni işler yapmaya aday şirket.
    Sayamacağım kadar pozitif işler. Borsada hep zarardı çok yüksek kar beklentisi yüksek. Yazın biryere BENİM FİKRİM 35Tl. YTD."

7.  Alıntı Originally Posted by Şafakalı Yazıyı Oku
    Hepsine katılıyorum..Son ifâdeniz hariç olmak üzere..%100 Bedelsiz Sermaye Arttırımını sağlayacak olan kâr 71.500.000.-TLdir..Müstakbel kâr henüz buralardan uzakta..Ya da duran varlıklarda bulunan değerler devreye girebilir..Bunun için Bilançodaki rezerv akçeye bakmak gerekir.Her şeye rağmen zaman içinde olur mu..Tabii ki olabilir..Yeter ki sürdürülebilir bir kârlılık olsun..Temettüye gelince tabii ki söz konusudur..Örneğin 24 Milyon net kârın 10 Milyonunu dağıtabilir..Bu da sermayeye göre 10/71.5=yaklaşık %14 brüt olur..Tabii bir liralık nominal hisse başına..Bilindiği gibi..Neti de 10-11 kuruş/Hisse başına olarak hesaplanabilir..Farazi olarak..Tüm hisselerin %25'i halka arz edilmiş olduğundan dağıtılabilecek 10 milyonun 2.5 milyonu bizlerdeki hisselere isabet edebilecektir..
    Katılmadığınız konudaki itirazınıza Teşekkür ediyorum. Çok uzun yazmak istememiştim. Dikkat ederseniz bu bir öngörü idi çünkü potansiyeli var diye yazmıştım. Şöyle ki: Hem satışlar artıyor hele ki yeni ürünler devreye alındıkça, Hemde kar marjı artıyor. Sermaye 71 olduğuna ve özsermaye 153 olduğuna göre zaten sermayesinin 2 katı mal varlığı var. 300 milyona kadar sermaye artırım hakkı var. Düşünün Satışların ve karlılığın bu hızda artmasıyla çok iyi bir kar yakalayıp, bedelsize gidebilir. Tabi bu benim naçizane görüşümdür

8.  Alıntı Originally Posted by 61erays Yazıyı Oku
    Katılmadığınız konudaki itirazınıza Teşekkür ediyorum. Çok uzun yazmak istememiştim. Dikkat ederseniz bu bir öngörü idi çünkü potansiyeli var diye yazmıştım. Şöyle ki: Hem satışlar artıyor hele ki yeni ürünler devreye alındıkça, Hemde kar marjı artıyor. Sermaye 71 olduğuna ve özsermaye 153 olduğuna göre zaten sermayesinin 2 katı mal varlığı var. 300 milyona kadar sermaye artırım hakkı var. Düşünün Satışların ve karlılığın bu hızda artmasıyla çok iyi bir kar yakalayıp, bedelsize gidebilir. Tabi bu benim naçizane görüşümdür
    Teşekkürler..Sevgiler..

Sayfa 351/446 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •