Sayfa 421/446 İlkİlk ... 321371411419420421422423431 ... SonSon
Arama sonucu : 3562 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: CUSAN - Çuhadaroğlu Metal

1.  Alıntı Originally Posted by Sabır taşı Yazıyı Oku
    2022 1.çeyrekten bir şey beklemeyin demiş gibi, ytd.

ÇUHADAROĞLU/ARACI: ENERJİ KISINTISI BU AYIN SONRASINDA SÜRERSE BİZİ DE ETKİLEYEBİLİR-BLOOMBERG HT
    ÇUHADAROĞLU/ARACI: BÜNYEMİZDE DÖKÜMHANEMİZ VAR, KISINTILARIN ARTMASI MALİYETİ ARTIRIR-BLOOMBERG HT
    ÇUHADAROĞLU/ARACI: PERŞEMBEDEN PAZARTESİYE KADAR KISINTI PROGRAMI BİZE İLETİLDİ-BLOOMBERG HT
    ÇUHADAROĞLU/ARACI: KISINTI DEVAM EDERSE İKİNCİ FIRINIMIZI AÇMAYIP TEK FIRINDA GİDEBİLİRİZ-BLOOMBERG HT
    ÇUHADAROĞLU/ARACI: ENERJİ KISINTILARININ DEVAMI 10 BİN TON ÜRETİM KAYBI YARATABİLİR-BLOOMBERG HT
    ÇUHADAROĞLU/ARACI: TOPLAM MALİYETİMİZİN İÇİNDE HAMMADDE YAKLAŞIK %60-70 ORANINDA-BLOOMBERG HT
    ÇUHADAROĞLU/ARACI: MALİYET ARTIŞININ ÜRÜN FİYATLARINA YANSIMASI 1-2 AY SONRA OLACAKTIR-BLOOMBERG HT
    ÇUHADAROĞLU/ARACI: YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARLA TEKNOLOJİK ANLAMDA ÜRÜNLERİMİZİ İÇ VE DIŞ PAZARDA KATMA DEĞERLİ ÜRÜNLER OLARAK PAZARLAMAYA BAŞLADIK-BLOOMBERG HT
    ÇUHADAROĞLU/ARACI: FİYAT KAZANÇ ORANIMIZ MAKUL SEVİYELERDE BULUNUYOR-BLOOMBERG HT
    ÇUHADAROĞLU/ARACI: 2022'DE BÜTÇEMİZDE %30 ORANINDA BÜYÜME ÖNGÖRÜYORUZ-BLOOMBERG HT
    Ben olumsuz algilamadim. Ülkede her an her şey olabileceği için oldukça temkinli konuşmuş. Kurumsallik budur zaten

2. Bir cok hisseyi inceledim, cusan alinabilir cikti. Iki ay once onbinlot al sat la bir kac bintl kar olusmustu. Ve fiyat 10 lardayken , tamda asagi donmeden satmisim.aluminyum fiyatlari epey yuksek . Normal degeri 13 tl gibi . Takipteyim. Yatirim tavsiyesi olamaz ,bu isin uzmanlari var onlara danisin.

3. Çuhadaroğlu Metal/Aracı: İhtiyacımız olan hammaddenin %55'ini Rusya'dan sağlıyoruz
    Çuhadaroğlu Metal/Aracı: Arz-talep dengelenmeyince alüminyum fiyatları yukarı gitti
    Çuhadaroğlu Metal/Aracı: Sektörümüzün ihracatı ciro bazında %70, miktarda %40 arttı
    Çuhadaroğlu Metal/Aracı: Karılılıkta TL olarak 200 milyon TL'nin üzerine çıkmayı hedefliyoruz
    Çuhadaroğlu Metal/Aracı: Kullandığımız kredileri hammaddeye yatırdık, doğru bir karar verdik
    Çuhadaroğlu Metal/Aracı: 2022 yılında ciroda dolar bazında %20 büyüme öngörüyoruz
    Çuhadaroğlu Metal/Aracı: Özellikle fiyatların arttığı dönemlerde nakit ihtiyacı artıyor, döviz pozisyonundaki hakkımızı ihtiyacımız olan ham madde ihtiyacımıza kullandık
    Çuhadaroğlu Metal/Aracı: Kur korumalı mevduata katılmadık, kaynağımızı emtia tedarikine ayırdık
    Çuhadaroğlu Metal/Aracı: Bizim için kritik konu talep, talepte olası sıkıntı , gerginlik sonrası oluşacak durgunluk, sektör açısından sıkıntı yaratabilir
    Çuhadaroğlu Metal/Aracı: Sektörde çoğu şirket yatırımlarla %30 kapasite artışına gitti, önemli bir noktaya doğru ilerliyoruz, kritik konular dengelenebilirse şirketimizde ve sektörde büyüme devam edecektir
    Çuhadaroğlu/Aracı: Kur korumalı mevduata katılmadık, kaynağı emtia için kullandık

4. Arkadaşlar bu şirket bu yıl temettüyü açıkladımı?

5. Açıklamamıştı ancak sesinizi duymuşlar;

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1010917

6. Sağol kardeş. kağıdı yok bende ama dikkatimi çeken bir şirket.

7. Son çeyrekte satışlardaki ve FAVÖK'teki değişim çok etkileyici. Ayriyetten firma yetkililerinin şirket ve sektörle ilgili gelişmeleri anlık olarak basın ve KAP önünde paylaşması da takdire şayan. Eğer talep tarafında ciddi bir sıkıntı gerçekleşmezse süprizlere açık bir kağıt olduğunu düşünüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by blue_chip Yazıyı Oku
    Son çeyrekte satışlardaki ve FAVÖK'teki değişim çok etkileyici. Ayriyetten firma yetkililerinin şirket ve sektörle ilgili gelişmeleri anlık olarak basın ve KAP önünde paylaşması da takdire şayan. Eğer talep tarafında ciddi bir sıkıntı gerçekleşmezse süprizlere açık bir kağıt olduğunu düşünüyorum.
    Yönetim small cap bir hisse için kurumsal duruyor. Temettü de var. Sanırım rusyadan emtia tedarik etmesi hissede baskı oluşturuyor.

Sayfa 421/446 İlkİlk ... 321371411419420421422423431 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •