Sayfa 426/446 İlkİlk ... 326376416424425426427428436 ... SonSon
Arama sonucu : 3562 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: CUSAN - Çuhadaroğlu Metal

1. ima etmeye çalıştığım, kısa vadecilerin bakış açısı idi. Şubat ayından beri çıkışta.. Bilançonun böyle geleceğini bilen/tahmin edenler bunu değerlendirdi. Topladılar ve tepeden sattılar gibi geldi bana.
    Yoksa üreten bir şirket değeri de bence bu değil. Ama birileri güzel oynuyor/oynadı tahtada.

2.  Alıntı Originally Posted by Hamlet Yazıyı Oku
    ima etmeye çalıştığım, kısa vadecilerin bakış açısı idi. Şubat ayından beri çıkışta.. Bilançonun böyle geleceğini bilen/tahmin edenler bunu değerlendirdi. Topladılar ve tepeden sattılar gibi geldi bana.
    Yoksa üreten bir şirket değeri de bence bu değil. Ama birileri güzel oynuyor/oynadı tahtada.
    Sizden alıntılasam da tam olarak size cevap olarak yazmadım, düşüş biraz abartılı realize olur da bu kadarı gereksiz, ben mesela 10.2 de düşmüştüm hisseden ve pismandım boşu bosuna benim gibilerin tekrar pozisyona girmesine sebep oldu, teknik olarak yanlış oynuyorlar.

3. Çuhadaroğlu/Aracı: İlk 3 aydaki volatilite sonucu alüminyum 2900-300 dolar seviyesinde
    Çuhadaroğlu/Aracı: İhracatın olumlu katkısıyla birlikte 2021 yılını iyi kapattık
    Çuhadaroğlu/Aracı: Enerji maliyetini malzeme fiyatına yansıtarak kendimizi hedge ediyoruz
    Çuhadaroğlu/Aracı: Yılı 400-450 milyon TL aralığında bir faaliyet karlılığıyla kapatmayı bekliyoruz
    Çuhadaroğlu/Aracı: Ciro hedefimizi 2,1 milyar TL'den 2,4 milyara revize ettik
    Çuhadaroğlu/Aracı: 2025'te planladığımız yatırımı 2023'e çekme düşüncemiz var
    Çuhadaroğlu/Aracı: Yatırımı öne çekerek talebe cevap vermeyi istiyoruz

4. Sabır taşı olduk bakalım istediğim rakama gelmeden satmam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Kan emiciler dadanmış buraya, koskoca sözümona kurumsal güvenilir şirketlerin USD bazında geriye gittiği zamanlarda yıllık %20 USD bazlı büyüme hedefi beğenilmiyor herhalde, temettü desen var, büyüme var, her şey var ama beyimiz gitmesini istemiyor, temettü öncesi biraz toplayıp yine verirler herhalde, paşamız yeter demedikçe rahat yok hisseye!

40m USD piyasa değeri nedir, şaka mı?

6. Kan emiciler dadanmış buraya, koskoca sözümona kurumsal güvenilir şirketlerin USD bazında geriye gittiği zamanlarda yıllık %20 USD bazlı büyüme hedefi beğenilmiyor herhalde, temettü desen var, büyüme var, her şey var ama beyimiz gitmesini istemiyor, temettü öncesi biraz toplayıp yine verirler herhalde, paşamız yeter demedikçe rahat yok hisseye!

NOT: Forumdaki bir hatadan ötürü çift mesaj atılmış gibi gözüküyor.

7. Sahipsiz bir tahta. Çapsız bir patron. Onun bunun elinde oyuncak olmuş bir şirket. Yazık...
     Alıntı Originally Posted by Sabır taşı Yazıyı Oku
    Kan emiciler dadanmış buraya, koskoca sözümona kurumsal güvenilir şirketlerin USD bazında geriye gittiği zamanlarda yıllık %20 USD bazlı büyüme hedefi beğenilmiyor herhalde, temettü desen var, büyüme var, her şey var ama beyimiz gitmesini istemiyor, temettü öncesi biraz toplayıp yine verirler herhalde, paşamız yeter demedikçe rahat yok hisseye!

NOT: Forumdaki bir hatadan ötürü çift mesaj atılmış gibi gözüküyor.
    M2007J17G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Alüminyum fiyatlarındaki düşüş bahane edilerek hissenin fazlasıyla cezalandırıldığını düşünüyorum. Şirket 1.çeyrekte kredi kullanıp stok yapmıştı, 2. çeyrekte alüminyum fiyatı düştü ve firma bu işten zarar etti şeklinde yorumlar da gördüm.

Kendi adıma bunun bu kadar düz mantık olmadığını düşünüyorum. Firmalar almış olmak için hammade yada yarı mamül stoğu yapmazlar. Almış oldukları backlog'da bekleyen siparişlere bakarlar, potansiyel satışlara bakarlar, piyasa koşullarına ve malın gelecekteki fiyatına bakarlar ve stok kararı verirler. Şunu da unutmamak lazım ki yüksek enflasyon ortamındayız ve kur da sürekli artıyor. Firmanın tüm bunları hesap ederek bu kararı aldığını düşünüyorum. Kurun arttığı bir ortamda TL kredi kullanıp stok yapmak bence hala doğru karar.

1.çeyrekte bakım kaynaklı fabrikada duruşlar olmuştu, önümüzdeki çeyrekte bunlar olmayacak, ürünlere talep var, işler yürüyor, dolayısıyla 2. ve 3.çeyrek bilançolarının iyi gelmesini beklerim.

Yazdıklarım şahsi yorumlarımdır, yatırım tavsiyesi değildir.

SM-T720 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 426/446 İlkİlk ... 326376416424425426427428436 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •