Sayfa 394/446 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444 ... SonSon
Arama sonucu : 3562 madde; 3,145 - 3,152 arası.

Konu: CUSAN - Çuhadaroğlu Metal

1. Bist yeni rekor tazeleyecek neredeyse 160 bine dayandı bu daha 8 olup olmamanın derdinde... Yorumsuz

2. Bilanço hakkında ne düşünüyorsunuz ortaklar bence gayet güzel geldi ayrıca bu yıl dahada güzel karlar göreceğiz nedersiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Eğer bu bilanço ilede çıkmıyorsa ozaman baskılandığını kağıdın toplanamadığı kanaati bende belirginleşmiş olurki sabretmeye dewam ederim

4. Konsolide bilanço karıbir önceki yıla göre %170 artarak 22,5 milyon , dönen varlıklar 68 milyon artarak 280 milyona, duran varlıklar 27 milyon artarak 117 milyona, toplam varlıklar 96 milyon artarak 398 milyona ve öz kaynaklar 35 milyon artarak 195 milyona yükselmiş böylece Neredeyse yüzde 300 bedelsiz potansiyeli oluşmuş. İhracatı yüzde 20 den fazla artmış. bağlı ortaklığı cusan alüminyum un 100 milyon ciroluk ihalesi pandemi nedeniyle 2021 e kaldığı için bilançoya yansıyamamış, pd oranı 2,95 e düşmüş .

5. Yarın gider mi ortak bilemem ama bir önceki yıla göre karı yüzde 170 artmış. Gitmezse de onun ayıbı ne diyeyim şimdi Onca kağıt zarar yazıpta gidiyor .Burce bugün tavan kapatmış 28,94 den. O da metal hissesi bizim ki de metal hissesi. O hisse bizim ki eşşek Dediğiniz gibi toplanma süreci bitmediyse yapacak birşey yok ama bu kar a bu fiyatlar yakışmıyor artık. Asla yatırım tavsiyesi değildir

6. Faaliyet karı da yüzde 200 artmış. Normalde elbet yarın bu bilançonun hissenin performansını çok olumlu etkilemesi gerek ama ben çok da tavan hayali kurmuyorum yarın için açıkçası çünkü benim hedeflediğimin çok altında kaldı bugün itibariyle fiyatı. Ben bilanço gelene kadar çift hanelere çıkacağını düşünüyordum ama yanıldım. O yüzden yarın çıkmış çıkmamış umrumda değil Neyse herşey güzel olur inşallah. Bekleyip göreceğiz . Asla yatırım tavsiyesi değildir

7. Masa sandalye şirketleri zarar eden şirketler nerelere gitti bu şirket neredeyse beş yıldır aynı yerinde sayılır buna anlam veremiyorum şirketin rasyoları herşeyi borsadaki çoğu şirketten muazzam gelgörki süründürüyor yarın için benim beklentim yok zaten şirket tarihinde tavan yapmışlığı yok takip ettiğim kadarıyla dolayısıyla yarında hayal kıtıklığı yaşarsak şaşırmam çünki bu bilançonun önceden bilinmeme ihtimali yok ama iki günde düştüğü yere iki hafta oldu hala gelemedi

8. Ortak ne desen haklısın. Bilanço müthiş mi dersen belki müthiş değil ama mesele zaten bilançonun müthiş gelmesi değil sadece . Geçen Seneye göre finansal verilerin hemen hepsinde çok bariz bir artış var. Bu artışın en başında da konsolide net ksrın yüzde 172 arttığını görüyoruz. Olaya 22,5 milyon nakit para olarak değil de %172 kar artışı olarak bakmak lazım. Eğer aynı performansı bu sene de gösterir se önümüzdeki yıl çok muazzam kar yazacağını öngörebiliriz şimdiden. Ha ben öyle olur demiyorum. Sadece olaya para olarak değil de yüzdesel veriler olarak bakmak şirket hakkında bize daha sağlıklı veriler verecektir diyorum. Tabi ki şirketin kar etmesi iyidir ama bazen gitmeyince gitmiyor işte Umarım hissemiz bizi utandırır da şu çift haneleri en kısa zamanda görürüz. Asla yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 394/446 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •