Sayfa 14/16 İlkİlk ... 41213141516 SonSon
Arama sonucu : 123 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Şikago 56

1. gecenin öteki yüzünde
    ağlayacak gözyaşlarımız hep vardı
    hayallerimiz ürkerdi sizlerden
    mahçuptuk sesimiz duyulmazdı

gecenin öteki yüzünde
    sorgulanan günahlarımız hep vardı
    sevdiklerimiz kaçardı bizlerden
    kaybedecek neyimiz kaldı

gecenin öteki yüzü bizim yüzümüz
    umutlarımız suçsuz biçare
    köşelerimiz uçsuz yapılarımız virane

gecenin öteki yüzünde
    saklanacak sırlarımız hep vardı
    sessizliğimiz geçmezdi bizlerden
    nedenlerimiz hiç sorulmazdı

gecenin öteki yüzünde
    söylenecek sözlerimiz hep vardı
    susardık korkardık sizlerden
    giderdik hiç bir şey sormazdık

[IMG][/IMG]
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

NabTın Hamza bayımız )..

3. bak viop toiğinde dedik ki logaritmikte doğrusal çizgi çizilmez... halen itiraz ediyorlar ... arkadaş ben sana bilimsel bir realiteden bahsediyorum , diyorum ki logaritmik grafikte fiyatla ilgili çizilen çizgiler asla doğrusal olamaz... isterse logla lineer arasında görsel olarak kısa vadeli grafikte çok bi fark olmasın... faketmez ki , fiyatla ilgili trend loagaritmikte doğrusal çizilemez !!! sadece metastockta curve çizme özelliği var bi kaç başka programda daha vardı.... şimdi sen bir matematikçiye diyorsun ki 2 + 7 = 9 fakat bu seferlik 10 olsun ... ben 10 olsun istiyorum ... seniN demenle isteğinle 2 + 7 , 10 a eşit olur mu ? ben sana logaritmekte bakma demiyorum , bak .... bakamazsın demiyorum bakılır , uzun vadeli ne olmuş diye logaitmik bakılır zaten , uzun vadeli iki ve daha fazla enstrüman karşılaştırmasında logaritmik bakılır , ama o şekilde doğrusal çizgi çizersen yanış bir şey yapıyorsun demektir...
    isterse 2 dakikalık grafikte LOG aç lineerle görsel bi farklı olmasın yine de yanlıştır, çünkü bilimi eğip bükemezsin bu şekilde...

kendi kendinizi bilimin karşısına alıp da madara etmeyin... çok çok basit bir mantığı olan şeyde itiraz edip komik duruma düşmeyin...

örnek uç örnek vereyim ki daha iyi net anlaışısın : mesela diyelim ki serbest marj olsa hisselerde bir hisse bir gün yüzde bin artsa ertesi gün yüzde 90 düşse , sonraki gün yüzde yüz artsa ertesi gün de gene yüzde 90 düşse ... yani birinci gün yüzde bin arttı ikinci gün yüzde doksan düştü , üçüncü gün yüzde yüz arttı dördüncü gün yüzde doksan düştü .... yani ;

5 liradan 55 liraya çıktı , 55 liradan 5.5 liraya düştü ( % 90 ) , 5.5 liradan 11 liraya çıktı 11 liradan 1.1 liraya indi ( % 90 )....
    şimdi LOGARİTMİK grafikte sen buna bakarsan eğer hissenin 55 liradan 5.5 liraya düşmesi ile 11 liradan 1.1 liraya inmesini aynı mesafe olarak gösterir... Sen eğer kalkıp da logaritmik grafikte böyle bir hisseye trend çiziyorum diye doğrusal bir çizgi çekersen saçma sapan ötesi bir iş yapmış olursun...

https://twitter.com/yerdinc65/status/639887843637202944

https://twitter.com/yerdinc65/status/947451187330138112

halen anlayamadıysa birileri borfinde rahmetlinin eğitim videolarında bu konu uzun uzadıya anlatılmış... Ben izlediyip izlemediğimi hatırlamıyorum Yaşar Hoca'nın o videosunu ... Halen satışta isteyen alsın , izlesin...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.

NaBalım, iyiyiz bizde şükür..

5.  Alıntı Originally Posted by ConSenSus SenSor Yazıyı Oku
    NaBalım, iyiyiz bizde şükür..
    ahahah , nabar hımza desen anlardık da .... naptın deyince , testerenin kimle kavuştuğunu sordun sandıydım...

Ç0k Ulvi olmu$ hımzacım gerçekten serisin diyon yaĞni.. )
    ...

Kalpler kalplere kar$ı gibi deMi.. hisse.netmi$Tim demin yine aynen..

7. [IMG][/IMG]

8. 8 günlük üsselin altına stop koy falan filan şaralop şirilop.... o işler o kadar basit olsaydı , dünya da düz olurdu... Profesyonel bir tradersan bu tarz şeylerle trade yapmaman gerektiğini zaten çoktaaaaaaan anlamış olman gerekir , çünkü kertiğin büyüğüne oynamanın yolu bu değil , küçüğüne oynamak zaten zaman kaybı...

piyasada yorumcu ile oyuncunun farkının farkında olmayan kitlesel takipçilik histerisi...

şu 8 günlük üsselin de hikayesi stephen bigalow denilen teknik analiz bülbülünün T - line diye bunu kullanması ...

Sayfa 14/16 İlkİlk ... 41213141516 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •