Sayfa 10/153 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 73 - 80 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

1. sorulması gereken sorular.
    1- patronu kim.
    2- temettü veriyor mu ? sermaye artırımı yapıyor mu ?
    3- net dönem karı artıyor mu ?
    4- faaliyet karı , satışları artıyor mu ?
    5- argeye , yatırımlara ne kadar önem veriyor.

bu 5 sorunun cevabını veren firmalar var. bunlara yatırım yapılabilir.
    temettü vermeyen , sermaye artırımı yapmayan patron şirketleri var.
    misal karel ... tümosan.....
    korkarım , yatırım yapmaktan çekinirim.arge adı altında kimlere faturalar kesiliyor kim bilir.
    genelleme yapmayı sevmem ama patron kar payı almıyorsa şirketin başında neden durur nerden kar payını sağlar ?????
    karını paylaşmayan şirkete şirket demem.. borcu varsa ödesin eyvallah. yeni yatırım yapacaksa yağsın eyvallah gerekirse 3-5 sene temettü vermesin ama temettü ve sermaye artırımı yapabilecek durumdayken yapmayandan korkarım

2. imtiyazlı senetler var. misal egserde var. erbosda var diye hatırlıyorum.
    dikkat edilmesi gerekli. imtiyazlı senetlere de sıcak bakmam...

Bir yıldır hisse topluyorum ucuz diye düşündüğüm temettü kağıtlarını. Allah ömür verirse 15 yıl hedefim var. Bu topiği keyifle takip edeceğim.

Yatırım tavsiyesi değildir hiçbir zaman ancak buradan uzun vade tutulabilecek ve Temettü veren ucuz hisseleri de paylaşır isek yararlı olur kanaatindeyim. Sonuçta biz burada spekülasyon ya da reklam amaçlı bulunmuyoruz. Uzun vade yatırım yapılabilecek ve görece ucuz Temettü ve bedelsiz hisselerini de tartışmayı isterim.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Alıntı Originally Posted by uaözcan Yazıyı Oku
    Uzun vadeli temettü yatırımı yapan arkadaşlara soruyorum..Portfoylerinizde hangi hisseler var..Ya da piyasada uzun vadeli beklenmesi mantıklı olan ucuz hisseler neler ... hangilerini yatırım mantıklı..ben poltk ve sasa hektas kordsa Tüpraş Petkim gibi hisselerle ilgileniyorum.. portföyümüm çoğu Poltk ..da siz uzun vadede nasıl bir yol cizmemi tavsiye edersiniz.. aylık 1000 tl birikimle bir yılda 12.000 tl bistte hisse alsam sizce hangilerinden ne kadar almam daha doğru olur..zor bir soru.. ama tecrübe satın alınamıyor... maalesef..al sat yapmaktan yerimde saymaktan yoruldum..ancak uzun vadeci olmakta pek zormuş..hisse seçeceksin.. sürekli alacaksın.. ardına bakmayacaksın.. şimdiden cevaplariniz için teşekkürler..

ONEPLUS A5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İlk sayfada temettü hisselerinin temettü verimlerini görebilirsin hocam.
    Poltk hakkında hiç bir bilgim ancak diğer hisse seçimleriniz güzel duruyor bence.
    Şahsen yerinizde olsam bir çimento bir otomotiv bir de cam şirketi eklemeyi düşünürdüm. Temettü verimi en az yüzde 4-5 olan hisseleri seçmenin daha yararlı olacağını düşünüyorum. Sasa ve petkim performans gosterebilecek hisseler bence onların ağırlığı biraz az tutulabilir belki. Bir de portföyün yüzde 10 uyla altın alımı yapmanızı tavsiye ederim. Altında hisseler kadar olmasa da iyi getirilere sahip. İlerde temettü emekliligi zamanı geldiğinde bozup onu da hisseye gomersiniz.
    Karar sizin üstat araştırmadan bizim gibilerin lafiyla alım yapmayın.
    Uzun vadeci olmak zormuş demissiniz ama kesinlikle kısa vadeden daha kolay o ekran takibi adamın beynini yakıyor.
    Uzun vadede seç karlı güvenilir temettü veren şirketleri üç ayda bir bilançolara bak sakat bir durum var mı karlılık artıyor mu vs. hisselerini kontrol et kapat ekranı keyfine bak. Uv nin beklemesi zordur.
    Ama benim gibi tezcanli her şeyi hızlı yapmak yüzünden başına gelmedik şey kalmayan biri bile üç aydır yapabiliyorsa sizde yaparsınız. Yazın 10 binlik portföyün eksi 3000 yaptığını gördü bu gözler kriz zamanı. Kendinizi iyi hazırlayın ve bundan kazanacağınıza inanın. Sürekli yazılar atıyorum bulduğum değerli ustatlardan takip edin hep beraber başaracağız inşallah.
    Kilit nokta iki sabır ve doğru seçim.
    Selametle....

5. Selamlar başlığı yeni farkettim sn tosunpaşa hayırlı olsun bol kazançlar dilerim.

Alıntı Originally Posted by zagos Yazıyı Oku
    Eyvallah hocam, keşke 20 li yaşlarda bu işe başlasaydım diyorum. Nasip kısmet işte. Bizde 33 te başladık. Selamlar..
    Bende 33 yaşındayım hocam beraber başladık geç kalmadık inşallah. 20 sene var önümüzde alper beyin sigara yazısını okudunuz mu yukarıda attım sadece 10 yıllık.
    Ben 50 yaş hedef koydum olmadı her şey ters gitti çocuğumun düğünleri var onların iviri zıvıri biz yiyemedik onlar yesin deriz zaten onlar için çalışmıyor muyuz?
    Ya bir de işler istediğimiz gibi giderse ☺️☺️☺️
    50 yaşında emekli oldunuz arkadaşlarınız işe giderken siz yatakta bu seferde hangi rüyayı görsem diye düşünürsünüz .
    Ne demişler umut fakirin ekmeği.
    Selametle...

Alıntı Originally Posted by ASELİŞ Yazıyı Oku
    Selamlar başlığı yeni farkettim sn tosunpaşa hayırlı olsun bol kazançlar dilerim.
    Sizi ilgiyle takip ediyorum sayın aselis
    İyi niyetiniz için teşekkürler.
    Böyle bir başlık açma fikrini sizden esinlendim☺️☺️☺️
    Saygılar...

8.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Sizi ilgiyle takip ediyorum sayın aselis
    İyi niyetiniz için teşekkürler.
    Böyle bir başlık açma fikrini sizden esinlendim☺ï¸â˜ºï¸â˜ºï¸
    Saygılar...
    Rica ederim beni 5 yıl önceye götürdünüz�� emin olun güzel bir yoldasınız ben 5 yıl önce aldıklarımı satmasaydım şimdi hatırı sayılır bir birikimim olurdu yinede şükür bu yolda hiç kaybım olmadı aksine güzel kazanç sağladım ilgiyle başlığı takip edeceğim ��

Sayfa 10/153 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •