Sayfa 103/153 İlkİlk ... 35393101102103104105113 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 817 - 824 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

1.  Alıntı Originally Posted by can17 Yazıyı Oku
    HİSSE DEĞERLERİ TAKİP PROGRAMI
    Slm arkadaşlar uzun vadeli yatırımcılar için excel de hazırladım. Hisselerin altın +dolar +tl bazında değerlerini takip amaçlı. Birkaç veriyi girdikten sonra diğerlerini otomatik hesaplar kendisini sürekli 1 dk bir günceller veriler 15 dk gecikmeli. Açıklamalar kısmında nasıl kullanılacağını anlatmaya çalıştım Sorularınız olursa yanıtlamaya çalışırım. Bol kazançlar.

Ek 23106

Programın indirme ling
    https://dosya.co/6isnhh51yjd7/SON_-_...AMI_.xlsx.html
    Ömrüne bereket. İnceleyecegim böyle bir şey arıyordum.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bu programa bir getiri endeksi olusurabilirmiyiz. BIST 100 gibi. Her ay düzenli alım yapılan ve bazen de satış yapılan bir portföyün gerçek getirsi nasıl hesaplanır bir endeks oluşturma çok mu karmaşıktır.

3.  Alıntı Originally Posted by hayrii Yazıyı Oku
    Ömrüne bereket. İnceleyecegim böyle bir şey arıyordum.

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.Al sat bırakarak 2 ay önce uzun vadeli yatırıma geçtim. Yatırımlarımın tl+dolar ve altın bazında getirilerini takip edebilmek için nette hazır program aradım ama hiç biri istediğim özeliklere sahip değildi. Bende oturup kendim yapmaya karar verdim.2 aydır sürekli yeniledim değiştirdim.Hayat paylaştıkça güzeldir. Yakınımdaki Borsaya yatırım yapan arkadaşlarla paylaştım.Uzun vadeli yatırımla ilgili kendimi okuyarak araştırarak geliştirmeye çalışıyorum. Bu formu bulunduğumda işte paylaşabileceğim bir alan daha diye düşündüm.En son hali bu şekilde ileride yine yeni özellikler eklersem yine sizlerle paylaşacağım.Basit bir çalışma ama genel yatırım durumunuzu tl+dolar ve altın bazında net görebiliyorsunuz. Bilgisayar da bu excel dosyasını açtığınızda ve etkinleştirdiğiniz de PC nete bağlıysa 1 dk bir kendini güncellemektedir.

4. Takip ettiğim ve zaman zaman alış yaptığım Hisse senetleri ile ilgili bir çalışma

Image 1.jpg

Image 2.png

Image 3.jpg

indirme lingi

https://www.dosyaupload.com/f1g1

https://www.dosyaupload.com/f1g3

bu ay ki alımlarımı tamamladım. 3500 tl'lik alım yaptım.
    kasım 2018'den beri portföye yatırılan 80 bin tl.
    yola devam 👍

6. alımlarınız hayırlı olsun inşallah geçmiş yazılarınızı tam okuyamadım belki bahsettiniz ama ben bilmiyorum bir hissede belli bir adete kadar mı biriktirme yapıyorsunuz yoksa sürekli alacakmısınız hepsinden her ay

Alıntı Originally Posted by fordmegane Yazıyı Oku
    alımlarınız hayırlı olsun inşallah geçmiş yazılarınızı tam okuyamadım belki bahsettiniz ama ben bilmiyorum bir hissede belli bir adete kadar mı biriktirme yapıyorsunuz yoksa sürekli alacakmısınız hepsinden her ay
    Bir adet düşüncem yok aslında. 2035 hedefim yıllık 100-120k arası temettü alabilmek bu da benim ve eşimin emekli olmasına yeterli olabilecek tutar. şu an aylık 5-6k civarlarında harcamam var. hedeflediğim tutar bana emekliliğe kadar yeter diye düşünüyorum. normal emeklilik yaş sınırım 60. planladığım yaş 50. emekli olduğumda biriktirdiğim tutar yaklaşık 10 sene bana yeterli gelir diye düşünüyorum en kötü ihtimalle. ki 60'a da bişeyler kalır diye düşünüyorum
    kar eden,karını arttıran,hedefleri olan, sadaka gibi de olsa düzenli temettü veren şirketlerden almaya çalışıyorum. şu an ucuz olan hisselerden toplamaya çalışyorum. hedef fiyata geldiğinde portföye 15'e kadar ekleme yapabilirim. ama şu an bu kadarı fazla bile bence. kalan 15 yılda hesaba en az 500k yatırmayı planlıyorum enflasyon etkisiyle bu 1m'ye kadar çıkabilir.
    tabi bunların hepsi farazi hesaplar aslında bir eğlence,geleceğe kendini bağlama,umutla bakma adına ne dersen işte
    hep verdiğim bir örnek vardır. tanıdığım bir arkadaşım var 20 senedir her hafta sadece 1 kolon sayısal loto oynar, kendisine sorduğumda ise dediği şu ; bana 1 liraya ömrümün geri kalanını krallar gibi geçirme umudu verebilecek başka bir şey yok
    bizim ki de bir nevi eğlence
    saygılar...

bu aylık alımlar tamamdır.
    toplamda 4bin tl'lik alış yaptım.
    yangın yerinde bütçem elverdiğince alıma devam.
    Kasım 2018'den beri portföye yatırılan 84bin tl.
    güncel portföy 85 k.
    enflasyon karşısında ezilmeye devam ediyorum

Sayfa 103/153 İlkİlk ... 35393101102103104105113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •