Sayfa 106/153 İlkİlk ... 65696104105106107108116 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 841 - 848 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

1.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    [

O sadeleştirme işi çok zor be hocam
    Anlıyorum hepsi evlatların gibi Hepsinin sahibi senin baban
    Bu anlayış hem güzel hem kötü..

Zaman herşeyi gösterecek ne diyeyim. Hakkında hayırlısı tosunpaşa.

Meslek ögretmenlikti değil mi

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Portföyden önce bu başlığı ve bu başlığın bir önceki başlığını okuyarak başlayabilirsiniz.
    Orada çok önemli kişilerin yazıları var.
    Tosunpaşa sende orayı bir okusan faydalı olur diye düşünüyorum.

https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=25496

Batuhan
    Hatmettim orayı.
    Kendi başlığımı bile bir kaç sefer okumuşumdur.
    Okudum da ne oldu acemiydim şimdi ya acemi ya da çaylak en fazla

Anlıyorum hepsi evlatların gibi Hepsinin sahibi senin baban
    Bu anlayış hem güzel hem kötü..

Zaman herşeyi gösterecek ne diyeyim. Hakkında hayırlısı tosunpaşa.

Meslek ögretmenlikti değil mi

Batuhan
    Aynen öğretmenim.
    He valla ara ara bakıyorum çocuklarım gibiler

4.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Hatmettim orayı.
    Kendi başlığımı bile bir kaç sefer okumuşumdur.
    Okudum da ne oldu acemiydim şimdi ya acemi ya da çaylak en fazla
    Kendine haksızlık etme acemilik güzel şeydir. Hepimiz acemiyiz, hergün birşeyler ögreniyoruz.

Peki sana bi soru,

100 bin lira için ( elindeki portföy büyüklüğü ) 2025 hedefin ne ?
    200 bin liran olmuş olsaydı Daha mutlu olacağın portföyde , 2025 hedefin ne olurdu. ?

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Alıntı Originally Posted by seth8 Yazıyı Oku
    Bende ufak ufak böyle bir portföy oluşturmaya çalışıyorum ama nereden nasıl başlıyacağıma karar veremedim Bi ufak portföy ile başlangıç yaptım ama kendime Bi harita çizebildiğimi sanmıyorum bu arada ben akrep

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hocam Batu hocamın söylediği başlık faydalı olacaktır.
    Mutlaka okuyun. Ben asels çarpılmasını bir kaç dakika ile kurtardım mesela şanslıydım sadece.
    Bistte UV yatırım yapılacak hisse sayısı sınırlı. Borfin programı ve temel analiz eğitimi alırsan faydalı olacaktır. Bu başlıkta da erhan hocam borfin hisse seçiminde nasıl hisse seçileceği ile ilgili güzel yazıları var.
    Temel bir şeylere sahip olmadan hisse almayın hocam.
    Herkes yapmıştır gerçi bu işe girerken
    Size yardımcı olmak isterim ama bilgilerim sınırlı.
    Saygılar

Kendine haksızlık etme acemilik güzel şeydir. Hepimiz acemiyiz, hergün birşeyler ögreniyoruz.

Peki sana bi soru,

100 bin lira için ( elindeki portföy büyüklüğü ) 2025 hedefin ne ?
    200 bin liran olmuş olsaydı Daha mutlu olacağın portföyde , 2025 hedefin ne olurdu. ?

Batuhan
    Söyle bir hesap yapmıştım, 2035'e kadar net 700k atacağım o tarihte de 2m portföy olsa yüzde 5 temettüden aylık 10 bin yeter diye fantazi bir hesap yapmıştım. Ki bana aylık 6-7k arası fazlasıyla yeter.
    Ama 100k 2025'te 300k olsa mutlu olurum herhalde. 500k olsa yoldan geçenleri öperim

7.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Aynen öğretmenim.
    He valla ara ara bakıyorum çocuklarım gibiler
    Benim hem babam hemde eşim ögretmen . Hayatım bir ögretmen çocuğu olarak, ögretmen camiasının içinde geçti. Ögretmenlerin genelde tüm çevreleri kendi gibi ögretmen olan diğer arkadaşları olur. Farklı kesimlerden çok fazla arkadaşları olmaz, açıkçası böyle bir istekleri de olmaz. Genel itibari ile bakış açıları benzerdir.

Sözüm meclisten dışarı, Bizimkilerin fikrini değiştirmek o kadar zor ki anlatamam. Biz ögretmeniz ögretiriz mesleki prensibleri sonradan karakterlerine o kadar işlemiş ki çevresel tepkilere karşı biraz kayıtsızlar.

Bir ögretmenin fikrini başka bir ögretmenden başka kimse değiştiremez. Çok başıma gelmiştir anlatamam

(Bu arada ben mühendisim)

Batuhan

Benim hem babam hemde eşim ögretmen . Hayatım bir ögretmen çocuğu olarak, ögretmen camiasının içinde geçti. Ögretmenlerin genelde tüm çevreleri kendi gibi ögretmen olan diğer arkadaşları olur. Farklı kesimlerden çok fazla arkadaşları olmaz, açıkçası böyle bir istekleri de olmaz. Genel itibari ile bakış açıları benzerdir.

Sözüm meclisten dışarı, Bizimkilerin fikrini değiştirmek o kadar zor ki anlatamam. Biz ögretmeniz ögretiriz mesleki prensibleri sonradan karakterlerine o kadar işlemiş ki çevresel tepkilere karşı biraz kayıtsızlar.

Bir ögretmenin fikrini başka bir ögretmenden başka kimse değiştiremez. Çok başıma gelmiştir anlatamam

Batuhan
    O öğretmen camiasının hastalığı zaten, hele sınıf öğretmenlerinde acayip oluyor, dışarıdaki hayata adapte olmakta yaşlandıkça zorlanmaya başlıyorlar. Söylediğin biraz da doktorlar da var sanki
    Ben öğrenmeye aç ve yeni fikirlere her zaman açığımdır, yeter ki ukalalık yapmadan biri bir şey öğretsin. öğretmenlerle ilişkilerim son derece sınırlıdır, ( eşim hariç ) kafa yapım uyuşmuyor, işin aslı yeni gelen 20 yaş üstü öğretmenlerle hiç anlaşamıyorum. Öğretmenler odasına hiç girmem boğuluyorum çünkü.
    5 yıllık idarecilik hayatımda en nefret ettiğim şey göreve yeni başlayan veya 20'li yaşlardaki bayan öğretmenler.
    Çok zor abi anlatamam
    Sen az çok konuyu biliyorsun

Sayfa 106/153 İlkİlk ... 65696104105106107108116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •