Sayfa 122/153 İlkİlk ... 2272112120121122123124132 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 969 - 976 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

1.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    biraz daha açarak sebepleriyle yazarsanız bizde yorumlarla katılabiliriz hocam.
    bir büyük tufan kopacağını düşünmekle beraber bizi ne kadar etkileyeceğini tam olarak kestiremiyorum.
    Türkiyede ekonomik kriz irili ufaklı sık sık yaşanmıştır ve yaşanacaktır. Ama ben Türkiye battı, yıkıldık mahvolduk tarzı söylemlere pek itibar etmiyorum.

Dünya piyasaları doymuş ve bir sistem değişikliğnde uzlaşmış.. 40 milyar eksi rezervdeyiz ve dolar hareket için kıvılcım bekliyor.. Hükümet itibar için neredeyse herşeyi satabilen kafada.. Yatırım çok az ve para sahibi gardını almış.. Bankalar yabancılara geçmiş adı Türk.. Edebiyat ekonomisi ile artık akademisyenlerde bile 2.dil şartı kalkıyor..Uzay çağı yerine orta çağ kokusu var.. Sonrada felaket tellallığını alnımıza yapıştırırlar... Haaaa bu arada beyaz Türkler denilen kesim hiç bu kadar kızdırılmamıştı ve güçlerini küçümsemeyin..

Alıntı Originally Posted by mask543 Yazıyı Oku
    Sanırım üç büyük şehirden birinde yaşayıp, üst düzey okullardan birine gönderiyorsunuz. Aylık olarak yazdığınız rakam benim üç çocuk için ileride ödemeyi düşündüğüm tutara eşit, yanlış anlamayın eleştiride bulunmuyorum, yalnızca anlamaya çalışıyorum, benim için eğitime sarfedilen her kuruş kutsaldır.

Sırf özel okul fiyatları yüzünden gelecek projeksiyonumda üç büyük şehre yer vermemeye çalışıyorum. Benimkilerin ikisi ilköğretimde, birisi de seneye başlayacak. İlkokulda devlet okulu, ortaokulda özel düşünüyoruz, şimdiden büyük oğlumla bursluluk sınavlarına çalışmaya başladık.

Memur olarak çocuğunuzun eğitimine verdiğiniz önem takdire şayan. Eğitim konusunda önerileriniz olursa memnuniyetle dinlemek isterim.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Biz bu eğitim işi için istanbuldan izmire taşındık hocam 10 yıl önce 6 sınıfa kadar ing için uğraştık sonra sınava hazırladık bir tek izmir fen lisesini kazanamadı ama ben zaten fransız lisesi için uğraştım. Cambridge dil sınavları yapılıyor orda B2 sertifikası aldik şimdi hazırlığı bitirdi B1 ingilizcesi de var bu arada size tavsiyem yurt dışı üniversiteleri araştırmanız Fransada hepsi devlet üniversitesi ve sadece 200 euro yıllık harç buna barınma ve yemek koy aylık 1000 euro olur abd de ve almanyada en düşük 20000 dolar ve 12000 euro harçlar yabancı öğrenci için. Ist st joseph mitchel pulcher notre dame ve Izmirde st joseph bunlar lozan ile eğitimine izin verilen geleneği olan ve fransada üniversite imkanı veren okullar. Giriş puanları yüksek değil ancak 2 diploma veriyorlar biri tr de biri fransada geçerli balakaryo diplomasi

Kızım izmir st joseph de okuyor orta okulda ing eğitimini oturttuk lisede fransızca da tamam ayrıca fransada üniversite 3 yıl

Şimdi stratejiye gelirsek her çocuk her yerde okur bu çocuğa bağlı önünde bizim sisteme göre 2 sınav var lise ve üniversite sınavı.
    Eğer onun önünü açmak istiyorsan ülkedeki üniversiteleri bitirmesi yetmiyor master falanda gerekiyor tabii bu belli bir hayat standardı üzerinde yasam için.

Eğer tanıdığın bir öğretmen varsa ve çocuğunun eğitim disiplinine güveniyorsan devlet okuluna yollayabilirsin onun dışında hiç bir şekilde adi sani duyulmamış özel okula boşa para harcama lgs sonuçlarına bak okulların il meb de var. Ona gore yolla. Mesela benim izmirdeki 3. Okula param yetti. Bilfene yetmedi. Eger devlete yollarsan o parayi biriktirip disardan ing. Destekleyip universitede parali okutabilirsin. Yurt disinda. Sonra orada kalıp vatandaslik bile alma imkani var.

Çok teşekkür ederim Sayın Nilkiz, bunlar benim için çok değerli bilgiler. Çocuklarımı ilkokulda tanıdığım, bildiğim öğretmenlerin sınıfına verdim. Ayrıca geçen sene büyük oğluma İngilizce dersi aldırdım, bu sene aynı kursa hem kendisi devam edecekti hem de kardeşi başlayacaktı, fakat pandemi nedeniyle maalesef kursa gidemeyecekler. Ben de online kurs için bir İngilizce öğretmeniyle anlaştım, yüz yüze eğitim kadar olmasa da yine de nispi faydasının olacağını düşünüyorum.

Seneye çok büyük ihtimalle tayinim çıkacak, daha uzun süre (belki de emekliliğe kadar) yaşayacağım başka bir şehre gideceğim. Bu belirleme de dahi okul kriteri en belirleyici faktör olarak ortada duruyor. Araştırmalarımda tabela okullarından uzak durmaya çalışıyorum, üç çocuğa da aynı imkanı sağlamak istediğim için ekonomik, fakat geleneği, başarısı olan okul-kurum arayışım var. Bu nedenle şu aşamada üç büyük şehirden özellikle uzak durmaya çalışıyorum. Anadolu'da azda olsa yukarıda belirttiğim nitelikte okullar var, sırf bu yüzden iyi bir okulda karar kılabilirsem mevcut kıdemimin altında bir görev dahi alabilirm.

Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Biz bu eğitim işi için istanbuldan izmire taşındık hocam 10 yıl önce 6 sınıfa kadar ing için uğraştık sonra sınava hazırladık bir tek izmir fen lisesini kazanamadı ama ben zaten fransız lisesi için uğraştım. Cambridge dil sınavları yapılıyor orda B2 sertifikası aldik şimdi hazırlığı bitirdi B1 ingilizcesi de var bu arada size tavsiyem yurt dışı üniversiteleri araştırmanız Fransada hepsi devlet üniversitesi ve sadece 200 euro yıllık harç buna barınma ve yemek koy aylık 1000 euro olur abd de ve almanyada en düşük 20000 dolar ve 12000 euro harçlar yabancı öğrenci için. Ist st joseph mitchel pulcher notre dame ve Izmirde st joseph bunlar lozan ile eğitimine izin verilen geleneği olan ve fransada üniversite imkanı veren okullar. Giriş puanları yüksek değil ancak 2 diploma veriyorlar biri tr de biri fransada geçerli balakaryo diplomasi
    Kızım izmir st joseph de okuyor orta okulda ing eğitimini oturttuk lisede fransızca da tamam ayrıca fransada üniversite 3 yıl
    Şimdi stratejiye gelirsek her çocuk her yerde okur bu çocuğa bağlı önünde bizim sisteme göre 2 sınav var lise ve üniversite sınavı.
    Eğer onun önünü açmak istiyorsan ülkedeki üniversiteleri bitirmesi yetmiyor master falanda gerekiyor tabii bu belli bir hayat standardı üzerinde yasam için.

Eğer tanıdığın bir öğretmen varsa ve çocuğunun eğitim disiplinine güveniyorsan devlet okuluna yollayabilirsin onun dışında hiç bir şekilde adi sani duyulmamış özel okula boşa para harcama lgs sonuçlarına bak okulların il meb de var. Ona gore yolla. Mesela benim izmirdeki 3. Okula param yetti. Bilfene yetmedi. Eger devlete yollarsan o parayi biriktirip disardan ing. Destekleyip universitede parali okutabilirsin. Yurt disinda. Sonra orada kalıp vatandaslik bile alma imkani var.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Merhabalar herkese,

Son 75 entry’yi okudum ve sizleri samimi bir grup olarak buldum, bir selam vermek istedim.

Ayrıca grubu takibime aldım, aranızdayım. Birlikte güzel paylaşımlar ve sohbetler yapmak ümidiyle ...

Ben Hektaş sahibiyim. BIST’ten

Ve AFT Fonu var.

Görüşmek dileğiyle

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by ali.dogan Yazıyı Oku
    Merhabalar herkese,

Son 75 entry’yi okudum ve sizleri samimi bir grup olarak buldum, bir selam vermek istedim.

Ayrıca grubu takibime aldım, aranızdayım. Birlikte güzel paylaşımlar ve sohbetler yapmak ümidiyle ...

Ben Hektaş sahibiyim. BIST’ten

Ve AFT Fonu var.

Görüşmek dileğiyle

Sent from my iPhone using Tapatalk
    aleykümselam hocam hoşgeldin.
    aft meşhur fon
    da tek hisse az değil mi hocam bir de yatırım stratejiniz nedir?
    bizim stratejiler işe yaramıyor göründüğü kadarıyla
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

Sayfa 122/153 İlkİlk ... 2272112120121122123124132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •