Sayfa 136/153 İlkİlk ... 3686126134135136137138146 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Alıntı Originally Posted by Gichin Yazıyı Oku
    Evet bu tip süreçlerde portföy değiştirmek oldukça önemli. Pandemi başında belirli hisseleri elden çıkartıp sağlık ve gıdaya yönelmiş olsaydınız 3e katlayabilirdi. Bazı şeyleri önceden sezemiyoruz malesef. Ama bu şekilde uzun vadede portföy çeşitlemesi ile zarar etmek çok düşük ihtimal herhalde
    sorun aslında sezmek değil. yuvarlanma başladığında satıp portföy değişimi yapılabilirdi. hisse değişimi kolay değil bence uv yatırım pozisyonuna geçtiyseniz. Bim mesela takibimdeydi bana hep pahalı gelir, almadım. Ama bim'de ki yoğunluktan zaten bilançoların tavan yapacağı belliydi.
    sizin söyledğiniz yatırım tarzı farklı, iyi piyasa takibi ,sağlam temel ve teknik analiz ve şansın da yanında olması gerekli. ben teknik analizden anlamam. temel analizden biraz anlarım fazla değil. detaylı analizler yapıp değişimler yapmak gerekli.
    ben daha çok karşıt yatırım yaptım, hisseleri belirlerken. satma konusu apayrı bir dünya ve bence alım yapma kısmından daha zor.
    sasayı satamıyorum mesela.
    bir tarafım diyor ki 10 sene sonra tamamen farazi konuşuyorum sasa 100 tl olursa kafanı duvarlara vurmaz mısın
    bir tarafımda diyor ki ; ya bu hisse çok şişti gelecek karları bile neredeyse fiyatladı al karını çık.
    bu ikilem hep böyle devam ediyor
    Zarar kısmına gelirsek uzun vade yatırımda geleceği düzgün yatırımlar yapan, sağlam şirketler seçersek zarar etmek zor, buradaki sorun bence, altın-dolar ve enflasyon karşısında ki durumu.
    yani hisseyi bir taşıma maliyetiniz var.
    son 20 senede enflasyon bayağı dizginlendi ama son üç senedir yeniden azmaya başladığını görüyoruz. senelik enflsayonun yüzde 50 olduğu yerde 100 liranız en az 150 lira olmalı. bir de borsa gibi sıkıntılı bir ortamda daha fazla getiriyi hak ediyoruz bence.
    korona mutasyon haberinde sabah eksi 5k ile kapattım. kaç gündür toplamaya çalışıyor mesela.
    portföy büyüdükçe stres yükü de artıyor, dönüşüm yapmak zorlaşıyor vs.
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Burada hisse seçimi ve hedefi önemli mesela pandemi başlayınca tavdan hemen ayrilmaniz gerekirdi bizim piyasada 10 20 yıllık trendler hep bozuluyor nedeni makro olarak hep kırılgan bir ekonomiye sahibiz pandemi olmasaydı da biz tek başımıza krize girecektik pandemi pek çok şeyi ortuledi ülke 1980 lerden beri aklım oraya eriyor hep 2 3 yıllık yalancı baharlar ardından Kara kışlar gördü. Herkes Tüpraş diyor Ereğli diyor uzun grafikte 500 hissede uzunda Turkcell sahol tutsanız mesela dolar bazındaki zararinizin hattı hesabı yok diyeceğim hisse seçimi önemli ve o hissede 1 2 yıllık döngüler önemli
    ben tav'a çok önceden girdim ve bu hissenin çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. düşünce tarzlarımız farklı hocam.
    mesela siz satmayı düşünürken elimde nakit olsa 15'ten tav alırdım mesela. siz sağlık sektörüne geçtiniz bildiğim kadarıyla. esas karlar bu şekilde oluyor bence. tarzınıza saygı duyuyorum ve kazanabiliyorsanız haklısınız,bu konuda tartışacak bir şey yok.
    kriz meselesine gelirsek ekonomik krizin bu ülkede olması biraz zor artık. siyasi krizlerden bahsetmiyorum. bahsedebilecek şey son 5 yıldır artan gelir düşüşü veya alım gücü düşüşü olabilir, artık adına ne denirse. ekonomik kriz çok farklı bir şey.
    son 15 yıllık dönemin bir yalancı bahar olduğunu da düşünmüyorum mesela. ama yıldan yıla artan alım gücünün son bir kaç yılda büyük kısmı törpülendi.
    tabi elimden geldiği kadar siyasi mevzulara girmemeye de çalışıyorum. konumuz yatırım, gelecek, emeklilik, büyük portföylere ulaşma vs. herkesin siyasi görüşü farklı. şu yukarıdaki satıra da çok karşı çıkan olabilir eyvallah derim, uzatmam.
    uzun vade yatırımda dolar, altın ve enflasyonu tokatlayan bir çok hisse var, ancak sıkıntı şu ki bunların sayısı çok az.
    uzun vade de yatırım süresi de önemli . bir yıl da uzun vadedir. ben upuzuncu oluyorum herhalde
    dönüşüm yapma fikrine katılıyorum. 4-5 kat gitmiş, ederini aşmış hisseler satılıp, yerine yenileri alınmalı.
    işimiz zor, zor piyasalarda at koşturuyoruz.
    abd parası değerli, it gibi para basıyorlar, o para abd borsalarına akıyor, yıllardır böyle, bakalım bu varlık balonu ne zaman patlayacak abd borsalarında
    petro-dolar sistemi yıkılmadan tabi zor.
    nereden nereye geldim he
    konu açılınca yazdım hocam, direkt size değil cevabım anlamışsınızdır
    saygılar...
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

Yok hocam sağlık sektörüne girmedim %70 hep ismen ve Info daydım işlem hacimlerinin artacagini insanlar kapalıyken bile iş yapacaklarini düşündüm portföyü yazdım hep %30 Ege gübre link acsel Tuborg Ege en Sanko gibi spekülatif kağıtlar aldım tuborg harici hepsi tutttu en azı 2 ye katlandı Tuborg hala tutuyorum hiç zararina kağıt satmadım şimdi ise koc sabanci Tüpraş THY Tofaş gibi kağıtlar aldım ismeni 1e 4 le sattım Info tutuyorum bedellisine de katıldım.

Ekonomik kriz olmaza katılmıyorum

MB de eksi rezerv var ve 400 milyar TL yuzdurulmeye çalışılan bir kredi stoku var şimdi benim strajime göre kriz öncesi çıkışı hocam endeks 1800 2000 görecek ve pandemi bitmeden gorecek yaza herşey açıldığında enkaz görüldüğünde ky nin elinde çekilmiş kredilerle fk 60 70 lerde hisseler olacak ve 5 6 yılda bu hisseler geri toplanmak için aşağı yönlü hareketler olacak neyse ben buradayım fikir alışverişi hep iyi sonuçlar doğurur. Bol kazançlar

Bugün otokarlarin bir kısmı satılıp sahol alindi

Son portfoy

Algyo 2130 lot
    Egegubre 371 lot
    Info 10064 lot
    Kochol 1610 lot
    Otokar 59 lot
    Psdtc 1500 lot
    Sahol 6910 lot
    Tborg 2337 lot
    THY 2000 lot
    Tofaş 1500 lot
    Tüpraş 100 lot
    Vesbe 1000 lot

Tuborg Otokar ve psdtc spekülatif alınmıştır.

Konan 25000 çekildi ve 85.800
    Portföy 504.500
    Kar 418000

Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Konan 25000 çekildi ve 85.800
    Portföy 504.500
    Kar 418000
    Bu kısmı anlayamadım.
    25k yı 500k mı yaptın yani
    Ve ne kadar sürede.
    Yok artık le bron diyecem

8.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Yerine Otokar alindi 150 adet 235 liradan spekulatif
    Bunu çok iyi koklamışsınız... bende niye yükseliyor diyordum. Demek ki sizin etkiniz varmış
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 136/153 İlkİlk ... 3686126134135136137138146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •