Sayfa 151/153 İlkİlk ... 51101141149150151152153 SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Tosun hocam selamlar.
    Benzer zamanda birlikte başlamıştık yatırıma belki hatırlarsınız

Öncelikle sayın nilkız'ı tebrik ederim
    Tabii ki seni de tosun hocam.
    Birikimleriniz harika değerlenmiş. Yaptığınız değişikliklerden sonra zaten hata olduğunu ve ders çıkardığını yazmışsınız
    Sayenizde ben de bir kez daha ders çıkardım okurken.
    Kazanım 1, sağlam şirket satılmaz.
    Kazanım 2, yatırımla alakası olmayanlar komuşmaya başladığında, yedek akçe biriktirmeye yoğunlaşmalı

Ayrıca yeni okulunuzda başarılar ve mutluluklar dilerim. Bi önceki yazınızda yatırım başarısından daha çok sevindim buna. İyi okulda çalışmak çok büyük lüks gerçekten. Darısı başıma
    Para kazanılır, yatırım yapılır önemli olan kafa rahatlığı.

Saygılar

Alıntı Originally Posted by reyz Yazıyı Oku
    Tosun hocam selamlar.
    Benzer zamanda birlikte başlamıştık yatırıma belki hatırlarsınız

Öncelikle sayın nilkız'ı tebrik ederim
    Tabii ki seni de tosun hocam.
    Birikimleriniz harika değerlenmiş. Yaptığınız değişikliklerden sonra zaten hata olduğunu ve ders çıkardığını yazmışsınız
    Sayenizde ben de bir kez daha ders çıkardım okurken.
    Kazanım 1, sağlam şirket satılmaz.
    Kazanım 2, yatırımla alakası olmayanlar komuşmaya başladığında, yedek akçe biriktirmeye yoğunlaşmalı

Ayrıca yeni okulunuzda başarılar ve mutluluklar dilerim. Bi önceki yazınızda yatırım başarısından daha çok sevindim buna. İyi okulda çalışmak çok büyük lüks gerçekten. Darısı başıma
    Para kazanılır, yatırım yapılır önemli olan kafa rahatlığı.

Saygılar
    hatırlamaz olur muyum sayın hocam.
    valla yazmış olduğunuz kazanım 1 ve kazanım 2 bence tüm yatırımın özeti başka da çok bir şey öğrenmeye gerek yok diye düşünüyorum
    siz çok güzel özetlemişsiniz.
    yani o hareketleri yapmasam 3m barajını geçerdim diye düşünüyorum.
    Kısmetten öte köy yok diyelim.
    okul işine gelince hocam gerçekten bu çok başka bir boyut, yani hayatımda ilk kez böyle bir yerde çalıştığım için ağzım açık kalıyor bazen bu duruma
    inşallah sizin de gönlünüz göre olur.
    selametle...
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

3. Uzun Vade Jantsa Naten favori hisselerim

4. EGPRO ktskr KORDSA

Damga vurabilirler bu seneye
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

5. U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Tosunpasa dostum selam. Kaygilanmadan hic dokunmadan ele gecen para ile toplamaya devam etmek lazim galiba. Kords zaten elimde senelerdir birakmadan devam. 9 tl civari maliyetim var. Isdmr froto ve otkar da gozum var. Ilginctir seninle ayni kafada devam ediyoruz. Senden extra olarak egeen ve eregl sevdalisiyim. Yillarca parsn gibi hisselere gereksiz zaman harcadim gibi hissediyorum. Neyseki kurtuldum..
    Bazen borsaya umit baglamanin dogru olmagini dusunmuyor degilim. Aldigimiz temettuler pek bisey degil. Buyume odakliyiz desek evdir arsadir daha iyi getiri yapiyor. Acaba bagimlilikmi? 15bin tl emekli maasina ek 15bin temettuye ulasabilsem kenara cekilecegim. Yilik 180bin tl temettu gerekli. Yaklasik 3milyonluk bir portfoy yuzde 6, yuzde 7 ort temettu geliriyle hedefime ulasiyorum. Keske sadece 3 kagit secebilsem. Bir yil biri temettu vermese digerleri en azindan ortalama yuzde 7 kesin olsa. Bu konuda bana benzer dusunen varmi merak ettim. Sen nasil dusunuyorsun? Mesala kords iyi temettu surekliligi olsa daha ne isterdim. Eregl Kordsya ek Froto yada tuprs gibi bir hisseyle hedefime ulasirdim.
    Yatirim tavsiyesi degildir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by Jango Yazıyı Oku
    Tosunpasa dostum selam. Kaygilanmadan hic dokunmadan ele gecen para ile toplamaya devam etmek lazim galiba. Kords zaten elimde senelerdir birakmadan devam. 9 tl civari maliyetim var. Isdmr froto ve otkar da gozum var. Ilginctir seninle ayni kafada devam ediyoruz. Senden extra olarak egeen ve eregl sevdalisiyim. Yillarca parsn gibi hisselere gereksiz zaman harcadim gibi hissediyorum. Neyseki kurtuldum..
    Bazen borsaya umit baglamanin dogru olmagini dusunmuyor degilim. Aldigimiz temettuler pek bisey degil. Buyume odakliyiz desek evdir arsadir daha iyi getiri yapiyor. Acaba bagimlilikmi? 15bin tl emekli maasina ek 15bin temettuye ulasabilsem kenara cekilecegim. Yilik 180bin tl temettu gerekli. Yaklasik 3milyonluk bir portfoy yuzde 6, yuzde 7 ort temettu geliriyle hedefime ulasiyorum. Keske sadece 3 kagit secebilsem. Bir yil biri temettu vermese digerleri en azindan ortalama yuzde 7 kesin olsa. Bu konuda bana benzer dusunen varmi merak ettim. Sen nasil dusunuyorsun? Mesala kords iyi temettu surekliligi olsa daha ne isterdim. Eregl Kordsya ek Froto yada tuprs gibi bir hisseyle hedefime ulasirdim.

Hocam Ereğli olayı tüm temettü yatırımcılarının umutlarını iç etti bence.
    Yani temettüye bel bağlayıp şirket temettü vermezse dımdızlak ortada kalma durumu var, hisse satarak açık kapatılmaya çalışılacak bu şekilde ki bu tip bir durumda ortaya nasıl bir sonuç çıkar onu da kestirmek güç açıkçası.
    Bence dediğiniz portföy miktarına ulaşınca temettü veren 10'a yakın hisseye bölünüp temettü vermeme riski çok azaltılabilir.
    Aşağı yukarı hedeflerimiz aynı.
    200 bin dolar gibi şu an için yeterli gelebilir.
    Kords'u bende 9'dan alıp 45'ten verip yine o fiyatlardan eklemiştim.
    Kords temettü vermez bence ileride de vermez, safkan büyüme şirketi,argesi kuvvetli.
    Belki ileride en büyük getiri ondan yakalanır kim bilir.
    Getiri kısmında borsa halen daha çok iyi bence.
    Ev alıp kiracıyla uğraşacaksın, arsa almak loto oynamak gibi eğer içeriden birileri yoksa, o da zaten bize göre değil.
    Borsa candır bence
    Biraz da tutku halini almış bu konuda da aynı fikirdeyim.
    Misal 4m portföye ulaştık.
    Ereğli-ismdr-tupras-ford-tofas-isyat-egeen-brisa vb. bir kaç hisseye bölebiliriz.
    Temettüyü yüzde 5'den hesaplarsak risk de azalmış olur.
    Ancak sorun şu ki yüzde 5 verimle bizim emeklilik işi yalan olur
    En az 7-8m portföy lazım bana, enflasyon çok hızlı artıyor.
    3 en fazla 4 kağıt toplayıp voliyi vurmak lazım.
    Hocam senin ekstra emekli maaşı var, benim tünel sonunda öyle bir ışık yok gibi.
    Valla benim de getirilerim beklentimin altında kaldı. Ama bunda benim eşşekliğiminde payı büyük. Bekleyecez bakalım.
    Normal emekliliğinize ne kadar var?
    Saygılar

7. U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Hocam Ereğli olayı tüm temettü yatırımcılarının umutlarını iç etti bence.
    Yani temettüye bel bağlayıp şirket temettü vermezse dımdızlak ortada kalma durumu var, hisse satarak açık kapatılmaya çalışılacak bu şekilde ki bu tip bir durumda ortaya nasıl bir sonuç çıkar onu da kestirmek güç açıkçası.
    Bence dediğiniz portföy miktarına ulaşınca temettü veren 10'a yakın hisseye bölünüp temettü vermeme riski çok azaltılabilir.
    Aşağı yukarı hedeflerimiz aynı.
    200 bin dolar gibi şu an için yeterli gelebilir.
    Kords'u bende 9'dan alıp 45'ten verip yine o fiyatlardan eklemiştim.
    Kords temettü vermez bence ileride de vermez, safkan büyüme şirketi,argesi kuvvetli.
    Belki ileride en büyük getiri ondan yakalanır kim bilir.
    Getiri kısmında borsa halen daha çok iyi bence.
    Ev alıp kiracıyla uğraşacaksın, arsa almak loto oynamak gibi eğer içeriden birileri yoksa, o da zaten bize göre değil.
    Borsa candır bence
    Biraz da tutku halini almış bu konuda da aynı fikirdeyim.
    Misal 4m portföye ulaştık.
    Ereğli-ismdr-tupras-ford-tofas-isyat-egeen-brisa vb. bir kaç hisseye bölebiliriz.
    Temettüyü yüzde 5'den hesaplarsak risk de azalmış olur.
    Ancak sorun şu ki yüzde 5 verimle bizim emeklilik işi yalan olur
    En az 7-8m portföy lazım bana, enflasyon çok hızlı artıyor.
    3 en fazla 4 kağıt toplayıp voliyi vurmak lazım.
    Hocam senin ekstra emekli maaşı var, benim tünel sonunda öyle bir ışık yok gibi.
    Valla benim de getirilerim beklentimin altında kaldı. Ama bunda benim eşşekliğiminde payı büyük. Bekleyecez bakalım.
    Normal emekliliğinize ne kadar var?
    Saygılar
    Cok sukur emekliyim hocam..
    Sektorel ve sahiplik bazinda bakiyorum hisselere. Demir celik, oto sanayi, finans ve bir adette holding aslinda bu isi bitirir gibi geliyor. Hadi 1 tanede buyume olarak kords eklesek yapar sana 5 hisse. Sahiplik olarak; oyak, koc, sabanci. Bunlardan sadece birer hisse. Koc olarak Froto kesinlikle favorim. Aslinda aklima soyle bir fikirde geliyor. Kafayi 2ye bolmek. Buyume ile temettu hisselerini ayri dusunmek. Tamamen 2 ayri portfoy. 5er hisse sececeksin ve fksi pddd si dusenleri ekleyeceksin. Hatirlarmisin basligi actiginda bir arkadas vardi. Ismi Erhanmiydi unuttum simdi. O arkadasi dinleseydik o zaman simdi cok iyi yerdeydik. Hic unutmuyorum yaptigi exceldeki buldugu hisseler inanilmaz ivmeyle deger kazandi. Aradan 4 5 sene gecti sanirim. Kendisine selam eger okuyorsa burayi.

Cok sukur emekliyim hocam..
    Sektorel ve sahiplik bazinda bakiyorum hisselere. Demir celik, oto sanayi, finans ve bir adette holding aslinda bu isi bitirir gibi geliyor. Hadi 1 tanede buyume olarak kords eklesek yapar sana 5 hisse. Sahiplik olarak; oyak, koc, sabanci. Bunlardan sadece birer hisse. Koc olarak Froto kesinlikle favorim. Aslinda aklima soyle bir fikirde geliyor. Kafayi 2ye bolmek. Buyume ile temettu hisselerini ayri dusunmek. Tamamen 2 ayri portfoy. 5er hisse sececeksin ve fksi pddd si dusenleri ekleyeceksin. Hatirlarmisin basligi actiginda bir arkadas vardi. Ismi Erhanmiydi unuttum simdi. O arkadasi dinleseydik o zaman simdi cok iyi yerdeydik. Hic unutmuyorum yaptigi exceldeki buldugu hisseler inanilmaz ivmeyle deger kazandi. Aradan 4 5 sene gecti sanirim. Kendisine selam eger okuyorsa burayi.

Erhan Beyle ne zamandır bende görüşmedim.
    En son bmw çekmişti altına, sırada emeklilik.var diyordu ama ne durumda yazarım kendisine.
    Bu işi biliyor.
    O algotrade yapıyor tamamen farklı bir alan.
    Onda ne cevherler var daha
    Bilanço odaklı yatırım bizim gibi hisseseverler için biraz daha zor ama yapılamayacak bir iş değil.
    Eğer düzgün yatırımlar seçilirse zaten bluechip veya büyüme hissesi de olsa büyük getiriler elde edebiliyorsun.
    Ben finans,holding ve banka sigortalara pek bakmıyorum açıkçası, baca olmalı
    Benim 5 yılda edindiğim tecrübe düzgün hisse sectiysen beklemek yönünde.
    Şu an mesela demir çeliklerin üzerinde cenaze var, onların da sırası gelecek.
    Tıpkı 70 tl'den aldığım Tüpraş'ı bu gitmiyor diye sattığım gibi. 3 yılda 8'e katladı bedelsizini de verdi şu an benim aldığım fiyatta. Ama 8 kat fazla lot olacaktı.
    Düzgün patron, iyi niyet göstergesi bir temettü, halka yıkılmamış bir hisse ve düzenli büyüme kriterlerine sahip hisseyi al kenarı yat üstüne

Sayfa 151/153 İlkİlk ... 51101141149150151152153 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •