Sayfa 32/153 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 249 - 256 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

1.  Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku
    Temettünün maliyetten düşmesi mevzu fazla uzamış.Halk yatırım ile çalışan biri olarak söyleyim, hayır düşmüyor maliyetten..

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Teşekkür ederim.

benim canımı sıkan bir mevzu da -ne kadar detaycısın diyebilirsiniz ama- bedelsiz sonrası kalan lot altı hisselerdir. bunları ne alım yapıp tam lota tamamlayabilir ne de satabilirsiniz. Tam bir baş belasıdır. Dilekçe verip bağışlamanız lazımdır. Oysa lot altı bedelsizler verilmese ya da küsurat lot altı olayı kalksa temelli kurtulacağız bu işten ama kim düşünecek de yapacak bunu.

3.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    benim canımı sıkan bir mevzu da -ne kadar detaycısın diyebilirsiniz ama- bedelsiz sonrası kalan lot altı hisselerdir. bunları ne alım yapıp tam lota tamamlayabilir ne de satabilirsiniz. Tam bir baş belasıdır. Dilekçe verip bağışlamanız lazımdır. Oysa lot altı bedelsizler verilmese ya da küsurat lot altı olayı kalksa temelli kurtulacağız bu işten ama kim düşünecek de yapacak bunu.
    :D ben bedelsiz öncesi (bedelsiz oranı açıklandıktan sonra) lot sayımı, kusuratlı lot kalmayacak rakama ayarlıyorum bi kaç lot alım yaparak,böylelikle sorun kalmıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Eskiden alım satım yapılırdı lot altı pazarda.
    Çok rahatsızsanız bana virmanlayabilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by uvy Yazıyı Oku
    :D ben bedelsiz öncesi (bedelsiz oranı açıklandıktan sonra) lot sayımı, kusuratlı lot kalmayacak rakama ayarlıyorum bi kaç alım yaparak,böylelikle sorun kalmıyor.
    Aklın yolu bir

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

6. Aslinda hasanin mantiktan gidersek hakli.

Temettu ala ala paranizi amorti edersiniz bunuda maliyetten duserek dusurulebilir ancak hicbor zaman tam 0 olamaz 0.00001 filan olabilir tipki grafikteki gecmis fiyatlardaki gibi.

Psikolojik bir etkisi var diyebiliriz.

Bu mantik da suda var tabi hissenin piyasa degeri yukselmez ise herhangibir amorti yani koydugun parayi amorti etmemene ragmen maliyetin dusmesi gibi bir sorunada yol acabilir.

Neyse cok onemli bir mesele degil.

Cogu kurum dusurmuyor.

Bu banka yazilimdan kaynaklaniyor.

Hangisi dogru derseniz bence dusurmemesi dogru

Kar zarar kismini manipule etmis oluyor bence
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7. Ama kolay değil işte maliyeti düşürmek.
    Temettüyle alım yapacaksan tekrar maliyetin artacak. Eline para geçecek alım yapacaksın tekrar maliyetin artacak. Düşün 100 lotun var. Maliyetin 10 olsun. 5 sene bekledin. Hisse fiyatı 100 oldu.Eline para geçti. Tekrar alım yapacaksın. Bi 100 lot daha alayım diyorsun. Hooop maliyet 50 leri geçiyor

8. Aseliş hocamızdı sanırım. Temettüyle daima başka hisse alırdı misal. O hisselerin maliyeti ona göre hep sıfırdı.

Sayfa 32/153 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •