Sayfa 54/153 İlkİlk ... 444525354555664104 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 425 - 432 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Şu hisseleri bir inceleyeyım dedım portfoyundekıleri.

cimsa efksına dıkkat et

ttrak ne alaka hocam ? o sakat olmus net kar bükük öz sermayeler düşüyor ? aman dıyem ağabey yine sen bilnde farketmişsindir sakatlığı uvycı olacam dıye satmayem dedım deme aman, boş yere zarara katlanma bir sonrakı bılancoya bakıp kararını ver bence ttrakta

yine aygaz cok sakat karlar oz sermayede yerınde sayıklıyor

arclk karlar cok sakat gorunsede oz sermaye ıyı pd dd side ucuzlamıs karlarda hafif yataya dogru donmus riskli olsada tutulabılır gorunuyor

gerısını bılıyoruz zaten

bence işine karısmayayım ama nasılsa portfoy rakamını saklamıyorsun dırek portfoyun resmını cek herseyın sefaf olur.

yenı kıtabımla bas basayım buradada paylasayım dedım.

Burada portföyün resimlerin hesabını attım üstat. Banka sitesiyle uğraşmıyorum investten takip ediyorum daha kolay.
    Burada senle yaptığım görüşmeden sonra aldığım hisseler tavhl Ereğli ve cimsa diğerlerini önceden portföye eklemiştim.
    Uv olacam diye satmamak gibi bir düşüncem yok, öyle olsa migrosu itelemezdim.
    Cimsa da pp/dd değerleri güzel seviyelerde efksına bakmadım. zaten yüklü bir alım girmeyi de düşünmüyorum. Sıkıntılı dönem bittikten sonra iyi yerlere gelebilir. Bu değerler biraz da krizden dolayı böyle fiyatlandigını düşünmekteyim. Zira inşaat sektöründe ki sıkıntılar süreceğe benziyor.
    Diğer hisseler önceki döneme ait biliyorsun.
    Yeri geldikçe yeni hisseler eklemeyi düşünüyorum. Takip listemi de attım.
    Bu arada iyi okumalar 😀

Bir de erhan hocam belirlediğim şirketlerde uygun giriş yerleri bulmakta zorlanıyorum. Şu an tavhl Ereğli bim biraz da trkcam konuştuğumuz kriterlere uygun seviyelerde.
    Yanına çok beğendiğim hisselerden bulmakta zorlanıyorum.
    Ford Tüpraş pahalı duruyor asels bir miktar pahalı duruyor gibi.
    Gibi gibi gibi...
    Müsait olduğun bir zamanda burda yazdıklarımdan veya takip listemden bir kaç kontrol yapabilir misin? Umarım bir yerlerde hata yapmıyorumdur.
    Saygılar...

3.  Alıntı Originally Posted by enismutlu Yazıyı Oku
    İyi akşamlar dilerim öncelikle başlık.sahibine çıktığı yolda.başarılar diler umduğu sonucun fazlasını elde etmesini dilerim keza hepimiz ayni yolun yolcusuyuz. Erhan hocama da tebrikler gerçekten kendine has stili ve tarzı ile ufuk açıyor, farklı bir bakış açısı katıyor herkese, belki Alka ve Cemts için de birşeyler söylemek ister diyerek.şansımı denemiş olayım yeniden başlığın hayırlı olması dileğiyle bol kazançlar
    ben niye yoprumluyorum tosunpasa yorumlasın yada baskaları da yorumlayabilir. Benım extram bir özelliğim yok zaten amacım milletin hissesini inceleyip hocalık mertebesine yükseleyimde değil. :D

video ile anlattım nereye neye baktıgımı kabaca.

Cemtaş dedin benim içimi yedin :D senelerden sene oncesınde 2016 larda cemts öyle göze çarpıyordu kı bilancolarındakı karlılık artısı cok hosuma gıdıyordu. Hatta ozmanlar tek tek bakarken ulan bunun bılancoları ıyımıs ısmını nıye daha once duymadım dıyordum her bılanco donemınde hep benım ılgımı cekerdı. ben paylastım bıryerlerde sanıyordum arşivi karıstırdım bulamadım şu yazıyı buldum ama.

Birine şöyle demişim "Alttakı lıstedede cemtas tavhl eregli yine gözüme carpn güzel bilancolu hısselerdı.

TEBRİKLER BASARILAR DILERIM..."

Demişim. cemts harika bilancolar gelmeye devam ediyor pd/dd hafiften pahalılaşmış olsada karlılıkta bır sorun gormuyorum elınde varsa bekleyebılırsın bence öz sermayelerın de maşallahı var. Çok seri büyüyor şirket 1 senede 2 ye katlamış öz sermayeyı karlılık boyle gıderse öz sermaye artışıda boyle devam eder.

Bak buradanda hemen tosunpasaya bir ders daha verelim tüm hisseleri incele tosunpasa hocam. öyle fırsatlar varkı yanı hep klasık bılındıklerın dısında bırde fırsat hısselerı vardır. Onlar gelecegın frotosu bıması tavhl olabılecek pğotansıyel tasırlar. Ve gerçekten fena para kazandırırlar bunlardan bırtanesı en aızndan su an için cemts.

Tabi şu an fıyat olarak alınası sevıyelerde degıl pd/dd birazcık yukarda kalmış ama muazzam bilancolar girip bakarsın sende 2015/09 a bak mesela ilk yukarı fıtılı vermış sonra bunu devam ettırerek gıtmıs o donemlerdekı hısse fıyatıyla su ankı hısse fıyatına bak öz sermayede artmış ohh yemede yanında yat mısalı hoş şu an ecik fazla fiyatlanmış ama bilancolar nirvana abi adamlar bır sonrakı bılancoyu sımdıden fıyatlara sokmuşlar.

Dikkatını cektımı bılmem videodada ınceledık bır cok hısse pd/dd ortalama altına dogru kaymış ama cemts a bak hala ortalama uzerınde seyredıyor gelecekle ılgılı pek kaygı duydukları soylenemez. AMa tabi bana sorsan ortalama üzerindeki hisseye pek bulasmam ama bır fırsat verırde 1,1 e filan inerse pd/dd bence tam ortalamasında olmasına ragmen girilebilir bu hısseye bılancolar cezbedıcı. Tebrik ederim CEMTS SECIMINI BEN BEGENDIM.

Alka için pek aynı seylerı soyleyemem biraz yamuk yuuk bılancolar gelmıs ama son tahlılde bılancoları ıyı gorunuyor.

yanlız aynı seyı oz sermayede gormekte bıraz zorlanıyorum öz sermaye artısı karlılık kadar ıyı olmayınca pd/dd biraz şişmiş. BU hisse azcık sankı son bılancoların güzzelliği sebebiyle fazladan fıyatlanmış yarın bılanco gelır ve oz sermaye artışına baktıgımızda pd/dd ancak yumusar yani sankı gelecek 2 donemın karını satın almışlar gibi hissede.

genel anlamda hisselerin güzel ancak alkayı bıraz rısklı görüyorum.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Teşekkür ederim Erhan Hocam Alka çıraklık dönemi cemts bir nebze daha çıraklık.ilerisi donemi yalan yok Alka yi sadece temettusu için almıştım benimde aklımda kuşkular var mesela 50 milyon banka kredisi kullanmış sebebi nedir belirsiz ? İş yoğunluğu nedeniyle fazla takip edemiyorum belkide faaliyet raporunun bir köşesinde yazılı ama ben yinede on yargı ile yaklaşıyorum 1 hafta sonra vakit olarak düze çıkınca yeniden bakacağım. Cevabınız için teşekkür ederim videolarınızı vakit problemim nedeniyle henüz izleyemedim ama mutlaka izliyecegim. Saygılarımla

repo faizleri dususe gecmekte.
    BIM kazandiklarindan kaybetmez mi?
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

doların yükselme hızı kesildi. bundan sonra enflasyon kadar çıkacağı varsayılırsa...
    dolar borcu olan şirketlerin önü açılabilir mi ?
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    doların yükselme hızı kesildi. bundan sonra enflasyon kadar çıkacağı varsayılırsa...
    dolar borcu olan şirketlerin önü açılabilir mi ?
    Doların hızı kesilmemiş olabilir. Keza sakat dönem hala devam ediyor. Kaldı ki enflasyon kadar artış yüzde 20 çok büyük bir oran. Şirketler için sıkıntı devam ediyor bence. İhracat ağırlıklı çalışan firmalar haricinde. Abd de satışlar devam ediyor fed sıkıntısı da devam etmekte. Türkiye'de zaten durum ortada
    Yani bir süre daha pek iyimser bir ortam olmayacak gibi.
    Bir de komplo teorisi ortaya atayım 😀
    Bunla ilgili çok şey yazarım da yeri değil.
    Sorun daha çok abd derin devleti para babaları örgütleri adına ne derseniz artık.
    Trump ile savaşta kazanan yönü belirleyecektir.
    Saygılar

Sorun daha çok abd derin devleti para babaları örgütleri adına ne derseniz artık.
    Trump ile savaştalar.
    Bu savaşı kazanan yönü belirleyecektir.
    Saygılar
    Son mesaj düzeltildi.

Sayfa 54/153 İlkİlk ... 444525354555664104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz