Sayfa 78/153 İlkİlk ... 2868767778798088128 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 617 - 624 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Bugün uzun vade yatırım planında düşünmediğim usd ile yollarımı ayırdım.
    100 lot eregli,75 lot sasa,100 lot çimsa,100 lot trkcam takviyesi yaptım.
    borsada yaşanan kısa ralli sonrasında 1000 tl artıya geçtik. gram altında yüksekten yakalandık ve gerekli noktaya bir türlü ulaşamadık. aslında altın alımları ile ortalamamı düşürebilirim fakat borsa da ki fırsatın daha çok olduğunu düşünerek yatırımlarımı oraya yönlendiriyorum. altında ki bu olumsuz durumdan çok da rahatsız değilim açıkçası. ayın 20 si gibi bu ay ki alımlarımı gerçekleştireceğim. temelde satış gelirlerini arttırmış ucuz hisselerden alım yapmaya çalışıyorum.
    hayırlısı olsun.
    saygılar...
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

portföy dağılımı.

kar-zarar eğrisi
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    ekgyo yu portföye neden almıyorsun.. sonuçta temettü şirketi o da

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    ekgyo yu portföye neden almıyorsun.. sonuçta temettü şirketi o da

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son on yıllık grafiğine bir bak gelecekte almam için mucizevi bir sebep var mı?
    Zaten gyo'larla hiç ilgilenmiyorum.
    Tavsiyeniz için yine de teşekkür ederim 👍

Bunu daha önce de konu içersinde söylemiştim. Hissenin temettü ödemesi benim için güvenilirlik anlamında önemli. Potansiyel büyüme kesinlikle daha önemli. Temettü kısmı emeklilik için önemli. o yüzden şu an benim için olmazsa olmaz bir kriter değil. Öyle olsa aseli portföye almazdım. Neredeyse hiç temettü ödemiyor. Türkiye'nin kar eden ve şu an ucuz olan dev şirketlerine yatırım yapmaya çalışıyorum.
    Hisse de kar net kar satışlar artmıyorsa ne temettü dağıtırsa dağıtsın yerinde sayıyor.
    Saygılar.

Zaman içerisinde konu başlığından itibaren takip edenler varsa fikirlerimde kaymalar olduğunu da gözlemlemiştir. Sabit fikirli bir insan değilim. Yeni görüşlere açığım ve vakit buldukça araştırıyorum.
    En önemlisi de acemi yatırımcıyım. Zaten şu tarihsel hisse hesaplayıcıların bile hiç biri birbirini tutmuyor. Bu yüzden uv yatırım dediğimiz şey de halen daha ciddi bir araştırmaya muhtaç.
    Çevremde bu yolla yatırım yapmış biri olmadığı için okuyup deneme-yanılma yoluyla ilerliyoruz bir anlamda ama bu amaçtan vazgeçmeyerek. Bakalım hayırlısı olur inşallah olmazsa da soğuk su içeriz yapacak bişey yok 😀😀😀

uzun vadeli portföyünüzü saygı ve ilgi ile izliyorum. Benim de uzun vade temettü portföyüm var, bazı hisselerde ortağız bazılarında değil. Ancak -naçizane- size bazı önerilerde bulunmak isterim.

USD ile yolları ayırmanın ve borsaya girmenin -uzun vade düşünenler için- çok da zamanı olmadığını düşünüyorum. Altın, döviz ve vadeli mevduat her zaman size hedge imkanı sağlar.

Ben %50 günlük vadeli, %25 altın+döviz ve %25 borsa ile gidiyorum şimdilik. Neredeyse bütün hisselerim temettü hissesi. Kesinlikle defter değeri üzerinde ve prim yapmış hisse almıyorum. Tabii bu benim görüşüm. Şu anda ise bu zirve borsada kesinlikle uzun vade için alım yapmam. Trade için ise zamanım kesinlikle yok.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

8. Portföy güzel ama eksikler var bana göre. Fazlalıklar var bana göre. Dikkatimi çeken traktör oldu. Uyarımı dikkate almışsınız. Vebal de almak istemem

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 78/153 İlkİlk ... 2868767778798088128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •