Sayfa 95/153 İlkİlk ... 45859394959697105145 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 753 - 760 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

TRKCAM

2. Bıst şirketlerinin 2019 yılı temettü veriş tarihleri ve değerleri için güzel bir çalışma

https://masabasiyatirim.blogspot.com...eri-nakit.html

3. Arkadaşlar bu yıl temettü geliriniz 68K TL yi gecerse vergi ödememiz gerekiyor? Benim sormak istediğim eğer iki çocuğumun adına müşterek yatırım hesabı açıp onlar adına alabilir miyim temettüleri 68x2 136k TL vergi sınırı olur mu? 18 yaş altı yatırım hesabı açan aracı kurum var mı bildiğiniz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by Ayan09 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu yıl temettü geliriniz 68K TL yi gecerse vergi ödememiz gerekiyor? Benim sormak istediğim eğer iki çocuğumun adına müşterek yatırım hesabı açıp onlar adına alabilir miyim temettüleri 68x2 136k TL vergi sınırı olur mu? 18 yaş altı yatırım hesabı açan aracı kurum var mı bildiğiniz?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    beyanname verirseniz kar dağıtımı sırasında şirketin kestiği %15 stopajdan dolayı, stopaj iadesi bile çıkar. bir ara hesaplamıştım gelir vergisi ödemesi için 300bin küsür temettü almak lazım o da stopaj ödemelerini düştükten sonra bin lira gibi bişey kalıyodu. korkmanıza parayı bölmenize gerek yok yani.

bu ay ki alımlarımızı yaptık. hayırlısı olsun.

6. Selam
    Ytd olmamak kaydıyla

Uzun vade temettü hisseleri içerisinde,
    Hangisini önerirsiniz

Saygilar

Merhabalar.
    tavsiye verebilecek durumda değilim.
    Aldığım hisseleri kendi gelişimim ve analizlerim doğrultusunda paylaşıyorum. Hisselerin karlılıkları piyasa defter değerleri fiyat kar oranları gelecek beklentileriniz ülke ekonomisinin geleceğinde beklentilerinize göre kendiniz karar vermelisiniz. Sonuçta bu işe para yatıracaksınız. Kendiniz ikna olmadan alım yapmayın.
    Saygılar.

twitter çoban mustafa alıntıdır.
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

Sayfa 95/153 İlkİlk ... 45859394959697105145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz