Sayfa 58/153 İlkİlk ... 848565758596068108 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 457 - 464 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Beyler geçmiş olsun ... dökülüyorsunuz...bence önce sağlık temelinizi koruyacak bir algoritma yapın yaw....hem hiç eksi yazmamali...

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Pkart,lkmnh,bucim,cemts,karel,tukas,
    dmsas,sokm,durdo,vkgyo,vesbe,kfein,clebi, gentaş,kozal,mgros,iskur,trkcam bulduklarım bunlar.
    Pkart geçen gün tavan gitmiş.
    Haberleri iyi takip ediyor.
    Genelde zarar edip son dönemde burnunu yukarı kıvıran hisselere yönelmiş. Hepsini tek tek incelemedim.

Sağolun abiler.
    Evet bizim algoritmalarda sıkıntı var 😀😀

4.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Genelde zarar edip son dönemde burnunu yukarı kıvıran hisselere yönelmiş. Hepsini tek tek incelemedim.
    evet genel manada tespitin doğru arkadaş o hisseleri yakalamaya calısmıs zaten o tarz hısselerı buldugunda vurgunu yapıyorsun.

Kısa vadede veya orta vadede iyi paralar kazandırıyor. Bende bilanco ıslerını bırakınca sadece o tarz hısselerı zaman zaman yazardım forumlara.

Yanlız burada cok fazla hısse var bazısının net karı düşmüş efk sı artmış her ikisi birden ilk arttıgı anı bulmak lazım. bunun devam edecegını de ön görmek lazım ozman oluyor sadece donemlık bır burun kaldırma tutmuyor.

neyse sende analiz et efk net kar burnunu ılk yukarı kaldıracak ve bunun devamı gelecek ve ve ve yabıkı pd/dd fıyatlanmamış olacak.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5. Başlığınız hayırlı olsun, umarım girişiminizde muvaffak olursunuz. 2 yılı aşan bir süredir ilgi duyuyorum borsaya, hatta küçük bir portföy oluşturmuştum aylık alımlar yapıyordum. 13 ay devam ettikten sonra paraya ihtiyacım olduğu için boşalttım tamamen. Normalde bozmamak üzere yapmıştım ama darda kalınca da göz diktik. O zaman işimizi gördü.

Şimdi Eylül itibariyle yeniden başladım. Bu defa elimde birikmiş param vardı bir miktar, hata yapıp gözüme kestirdiğim şirketlere tek kalemde girdim, kademeli alım metodunu maalesef kullanmadım. Ayrıca MKK üzerinden bloke koydum, hem açıkcılara yem olmasın hem de satış yapmama engel oluyor. Portföy şu anda zararda, kademeli alsaydım biraz daha az olurdu zarar ancak dert etmiyorum, cepten günlük olarak göz gezdiriyorum takip listemdekilere ama sadece güncel kalmak adına, bir de iç çekerek "Ne güzel maliyet azaltırdım şimdi şu hissede" dediğim anlar oluyor ama henüz aylık düzenli alıma geçemedim. Bir süre daha böyle kalacağım. Düzenli alıma geçene kadar umarım artmaz diye kendi adıma (bencilce gelebilir) bekleyiş içindeyim. Malda olanlar haliyle artsın diye beklerken bende düşsün, en azından çıkmasın diye bekleyenlerden oldum.

Yatırım tavsiyesi niteliği taşımamakla birlikte portföyüm şu hisselerden oluşuyor. (Eylül ayında aldığım ekran görüntüsü)

Ayrıca takip ettiğim hisseler ve bunlara ilişkin değerleri içeren şöyle bir dosyam var. Kendimce Özsermaye Karlılığı yüksek ve genellikle temettü verimi yüksek hisseler

Kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.

Alıntı Originally Posted by theunnamed Yazıyı Oku
    Başlığınız hayırlı olsun, umarım girişiminizde muvaffak olursunuz. 2 yılı aşan bir süredir ilgi duyuyorum borsaya, hatta küçük bir portföy oluşturmuştum aylık alımlar yapıyordum. 13 ay devam ettikten sonra paraya ihtiyacım olduğu için boşalttım tamamen. Normalde bozmamak üzere yapmıştım ama darda kalınca da göz diktik. O zaman işimizi gördü.

Şimdi Eylül itibariyle yeniden başladım. Bu defa elimde birikmiş param vardı bir miktar, hata yapıp gözüme kestirdiğim şirketlere tek kalemde girdim, kademeli alım metodunu maalesef kullanmadım. Ayrıca MKK üzerinden bloke koydum, hem açıkcılara yem olmasın hem de satış yapmama engel oluyor. Portföy şu anda zararda, kademeli alsaydım biraz daha az olurdu zarar ancak dert etmiyorum, cepten günlük olarak göz gezdiriyorum takip listemdekilere ama sadece güncel kalmak adına, bir de iç çekerek "Ne güzel maliyet azaltırdım şimdi şu hissede" dediğim anlar oluyor ama henüz aylık düzenli alıma geçemedim. Bir süre daha böyle kalacağım. Düzenli alıma geçene kadar umarım artmaz diye kendi adıma (bencilce gelebilir) bekleyiş içindeyim. Malda olanlar haliyle artsın diye beklerken bende düşsün, en azından çıkmasın diye bekleyenlerden oldum.

Yatırım tavsiyesi niteliği taşımamakla birlikte portföyüm şu hisselerden oluşuyor. (Eylül ayında aldığım ekran görüntüsü)

Ayrıca takip ettiğim hisseler ve bunlara ilişkin değerleri içeren şöyle bir dosyam var. Kendimce Özsermaye Karlılığı yüksek ve genellikle temettü verimi yüksek hisseler

Kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.

Bence hisseleriniz çok güzel.
    Dediğiniz gibi maliyet biraz yüksek kalmış ama buralara ineceklerini de kimse bilemezdi herhalde.
    Elinize para geçtiğinde alış maliyetini düşürmüş olursunuz. Zaten yükselirse ne ala.
    Saygılar.

7. selamlar

Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Erhan hocamla da incelediğimiz bir hisse tavhl. Şu an çok ucuz duruyor hisse. Kar özsermaye artışı devam ediyor. Buna rağmen hissse pp/dd değeri çok ucuz.
    Anladığım kadarıyla Atatürk havalimanının kapanması ve mevcut ekonomik durumla ilgili gibi duruyor.
    Konu hakkında bilgisi olan var mı ? Biraz araştırdım alternatifler vs. Tunus havaalanı işletmesini alacakmış herhalde.
    Döviz yükümlülükleri de güzel duruyor. Son dönemde bir miktar artsa da.
    Ekstra bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Portföye dahil etmeye hazırlanıyorum.
    Saygılar...
    Oncelikle aranıza dün katıldım herkese selamlar bende 1 senedir uzun vadeciler yolunda ilerlemeye karar veren biriyim,TAV hakkında Tunus havalimanı alacağı söylentisi doğru fakat ülkede zaten ellerinde 2 adet havalimanı olduğu için fiyatı kırmaya çalışıyorlar sonuç olarak bu 2019 senesi içinde alacaklarını düşünüyorum nereden biliyorsun dersenizde sadece Tunusta yaşayan bir Turk olduğumu bilmeniz yeterli bence herkese bol kazançlar,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Erhan hocamla da incelediğimiz bir hisse tavhl. Şu an çok ucuz duruyor hisse. Kar özsermaye artışı devam ediyor. Buna rağmen hissse pp/dd değeri çok ucuz.
    Anladığım kadarıyla Atatürk havalimanının kapanması ve mevcut ekonomik durumla ilgili gibi duruyor.
    Konu hakkında bilgisi olan var mı ? Biraz araştırdım alternatifler vs. Tunus havaalanı işletmesini alacakmış herhalde.
    Döviz yükümlülükleri de güzel duruyor. Son dönemde bir miktar artsa da.
    Ekstra bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Portföye dahil etmeye hazırlanıyorum.
    Saygılar...
    selam tosunpaşa....TAVHL yi iyi bilirim..Asıl sıkıntısı Atatürk havalimanı Karının yaklaşık %50 si burdan geliyor..Bu fiyatlanıyor olabilir..Ama TAVHL nin tunıus kaynaklı çok yüklü borcu var...yaklaşık 3 senedir yağılandırmadan bahsediliyor ama şu ana kadar bir ses çıkmadı..Borç fransız bankalarına...Ama gerçekten iyi bir firmadır...Karını temettü olarak dağıtır..KAğıdı genelde yabancılar taşır.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 58/153 İlkİlk ... 848565758596068108 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •