Sayfa 142/153 İlkİlk ... 4292132140141142143144152 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

1. Merhaba,

Aşağıdaki linkte borsada yıllarını geçirmiş, bir çok olaya şahit olmuş, başından geçmiş abilerimiz tecrübelerini, yaşadıklarını, hatalarını anlatıyor. Okumasıda çok keyifli. Ben 4-5 gündür okuyorum. İlginizi çekerse, okumak isteyen olursa paylaşmak istedim. Başlığın adı “Nasıl para kaybedilir”

https://www.hisse.net/eforum/showthread.php?t=641

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ege gübreler satildi

THY zararla satıldı Tofaş satıldı

Deva datagate ekgyo alindi

5. Üstadlar bir konuda bilgilerinize ihtiyacım var. Ben çocuklarım için temettü yatırımı yapmak istiyorum. 18 yaşına gelene kadar bu şekilde bütçeme göre yatırım yapmak istiyorum ancak o kadar araştırdım bir türlü çocuklar için nasıl yatırım hesabı açacağım konusunda bilgi bulamadım. Bankaya gidip hesap açtırabiliyorsunuz fakat ne kart verebiliyor ne internet bankacılığı, borsa hesabı açamazsınız diyolar. Sadece BES yapsbiliyormuşuk. Bunun kendi hesabınızdan bağımsız, ancak bizim kontrolümüzde, istediğimiz şekilde tasarruf sağlayabileceğimiz bir yolu mevcut mu? Gerçekten çok araştırdım hiçbir bilgi bulamadım. Saygılarımla...

6.  Alıntı Originally Posted by Gichin Yazıyı Oku
    Üstadlar bir konuda bilgilerinize ihtiyacım var. Ben çocuklarım için temettü yatırımı yapmak istiyorum. 18 yaşına gelene kadar bu şekilde bütçeme göre yatırım yapmak istiyorum ancak o kadar araştırdım bir türlü çocuklar için nasıl yatırım hesabı açacağım konusunda bilgi bulamadım. Bankaya gidip hesap açtırabiliyorsunuz fakat ne kart verebiliyor ne internet bankacılığı, borsa hesabı açamazsınız diyolar. Sadece BES yapsbiliyormuşuk. Bunun kendi hesabınızdan bağımsız, ancak bizim kontrolümüzde, istediğimiz şekilde tasarruf sağlayabileceğimiz bir yolu mevcut mu? Gerçekten çok araştırdım hiçbir bilgi bulamadım. Saygılarımla...
    https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=47369

Bu topikte yazılanlar belki işinize yarayabilir.

sn nilkız tekrar ege almayı düşünüyormusunuz?alırsanız alım noktasınız nedir?teşekkürler..

8.  Alıntı Originally Posted by Gichin Yazıyı Oku
    Üstadlar bir konuda bilgilerinize ihtiyacım var. Ben çocuklarım için temettü yatırımı yapmak istiyorum. 18 yaşına gelene kadar bu şekilde bütçeme göre yatırım yapmak istiyorum ancak o kadar araştırdım bir türlü çocuklar için nasıl yatırım hesabı açacağım konusunda bilgi bulamadım. Bankaya gidip hesap açtırabiliyorsunuz fakat ne kart verebiliyor ne internet bankacılığı, borsa hesabı açamazsınız diyolar. Sadece BES yapsbiliyormuşuk. Bunun kendi hesabınızdan bağımsız, ancak bizim kontrolümüzde, istediğimiz şekilde tasarruf sağlayabileceğimiz bir yolu mevcut mu? Gerçekten çok araştırdım hiçbir bilgi bulamadım. Saygılarımla...
    Sn Hocam,
    Herkesin fikrine saygim var. Ben acizane, tum parami cocuklarin guzel bir egitim almasi icin harcadim. ONlar icin yatirim vs dertlerim hic olmadi. COk sukur, hepsi de okullarini bitirdiler, simdi kendi isleri var ve kendi paralarini kazanabiliyorlar.
    Bu kadar ince hesaba kalp dayanmaz. Ayrica, anne babanin cocuklari icin para biriktirme gibi kanunen, dinen yada orfi olarak bir sorumlulugu oldugunu ben hicbiryerde duymadim, okumadim.
    Vesselam...

Sayfa 142/153 İlkİlk ... 4292132140141142143144152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •