Sayfa 152/153 İlkİlk ... 52102142150151152153 SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

1. U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Erhan hocam gelsede bize bir excel atsa. Calismasi guzeldi. Dedigin gibi bu islerin uzmani. Seneler gecti biz hala sattigimiz tuprslara uzuluyoruz. Bende ayni durumdayim. Sanki onumuze firsat gelecek gibi. Bu sefer dogru davranmak lazim. Hayat bitiyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Erhan Beyle ne zamandır bende görüşmedim.
    En son bmw çekmişti altına, sırada emeklilik.var diyordu ama ne durumda yazarım kendisine.
    Bu işi biliyor.
    O algotrade yapıyor tamamen farklı bir alan.
    Onda ne cevherler var daha
    Bilanço odaklı yatırım bizim gibi hisseseverler için biraz daha zor ama yapılamayacak bir iş değil.
    Eğer düzgün yatırımlar seçilirse zaten bluechip veya büyüme hissesi de olsa büyük getiriler elde edebiliyorsun.
    Ben finans,holding ve banka sigortalara pek bakmıyorum açıkçası, baca olmalı
    Benim 5 yılda edindiğim tecrübe düzgün hisse sectiysen beklemek yönünde.
    Şu an mesela demir çeliklerin üzerinde cenaze var, onların da sırası gelecek.
    Tıpkı 70 tl'den aldığım Tüpraş'ı bu gitmiyor diye sattığım gibi. 3 yılda 8'e katladı bedelsizini de verdi şu an benim aldığım fiyatta. Ama 8 kat fazla lot olacaktı.
    Düzgün patron, iyi niyet göstergesi bir temettü, halka yıkılmamış bir hisse ve düzenli büyüme kriterlerine sahip hisseyi al kenarı yat üstüne
    Önemli olan öyle bir hisse bulabilmek.

Öyledir diye EREGL alanlar şimdi hüsranları yaşıyor.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

3.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku

Sn. esramarka en guvendiginiz 3 temettu hisseniz nedir? Yani 3 tane secseniz hangileri olurdu? Yillardir goruyorum sizi forumlarda. Merak ettim. Hatta forumu okuyan kim varsa top3 yazabilir mi?
    Tesekkurler.

Alıntı Originally Posted by Jango Yazıyı Oku
    Sn. esramarka en guvendiginiz 3 temettu hisseniz nedir? Yani 3 tane secseniz hangileri olurdu? Yillardir goruyorum sizi forumlarda. Merak ettim. Hatta forumu okuyan kim varsa top3 yazabilir mi?
    Tesekkurler.

4 tane söyleyeyim size

ISYAT FROTO TUPRS EREGL

EREGL bu yıl çok üzdü bizi o ayrı.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]

Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku

Bence yanlış döngülerde yanlış hisseleri seçiyoruz.
    Ereğli 7'den 50'ye giderken pozisyon alanlar heybeyi doldurdu ve yeteri kadar mal kitlenince hisse nadasa geçti.
    Aynı durum Tüpraş'ta da söz konusu, trene yolcular tam gaz alınmaya devam ediyor o da döngüye girecek.
    Yani önemli olan piyasa yüzüne bakmazken pozisyon alabilmek tabi doğru hisseyse.
    Genelde fiyat olumsuz olunca hissede de olumsuz duygular hakim oluyor ve giden trene atlamaya çalışıyoruz.
    Tabi bunlar kendi düşüncelerim.
    Genelde gördüğüm iyi bilançorla hisseye ky topla sonra aşağı bas sonra uzunca bir süründürme sürecine sok o süreçte mal topla sonra ralli. Takip ettiğim onlarca hisse hep böyle oldu.
    Şu an portföylerimizde bulunan hisseler inanıyorum ki bir kaç yıl içinde katlanarak gidecekler.
    Kesinlikle ağır bozulma yoksa hisselerimi satmayacağım aynı hatayı çok kez yaptım.
    Saygılar

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    4 tane söyleyeyim size

ISYAT FROTO TUPRS EREGL

EREGL bu yıl çok üzdü bizi o ayrı.
    Tesekkur ederim. Cogu kisi sizin gibi eregl isyat tuprs ve froto seciyor. Listede 2 koc olmasi disinda cok mantikli. Oyle 2 kocki asla birisinden vazgecemiyor insan. Ilginc…sanirim yuzde 30 eregl yuzde 30 isyat yuzde 15 tuprs yuzde 15 froto ve kalan yuzde 10 egeen olarak son kez duzenleme yapip 15 senelik borsa hayatimda son hamlemi yapacagim..Egeeni cok yavastan toplamayi dusunuyorum firsat verirse dahil edecegim. bu temettu portfoyum olabilir. Bakalim omrumuz olursa 2030da ne durumda olacagim. Bugune kadar maalesef kararliligimi hep bozdum. Insallah bu sefer basaririm.

Buyume portfoyu olarakta; sadece kords dusunuyorum. Zaten maliyetim 9tl. Artik istesemde satamam elim gitmez. Eklemeye devam.

Bu basliktaki herkesin fikirlerine cok onem veriyorum. Cok samimi buluyorum. Tosunpasa saolsun paylasiyoruz.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Merhaba , sürdülebilir artan temettü ödemeleri için benim tercihlerim ;
    Aksa , ismen , eregl , froto , tuprs , sise

Kords,toaso,ttrak,alark severim.
    Bu şirketlerdeki ortaklık paylarına sahip çikan yatırımcıların 5 yılı devirdikden sonra meyveleri toplamaya başlayacağını düşünüyorum. Benim temel amacımda emekli maaşımın yanına alternatif bir gelir kaynağı eklemektir.
    Syg.

SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

İçimizden geçiyorlar Kâmil abi

Sayfa 152/153 İlkİlk ... 52102142150151152153 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •